Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Gandai ir propaganda


1. Latviai aiškinasi, kas paskleidė gandus apie „Swedbank”
Portalas "Delfi"", 2011 12 12
Ažiotažas dėl „Swedbank“ pastebimas tik Latvijoje, o Estijoje ir Švedijoje – jokios panikos, pirmadienį ryte interviu laidai „900 sekundžių“ pažymėjo Janis Brazovskis, einantis Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisijos vadovo pareigas.
2. Lietuvos „Swedbank“ dėl gandų kreipėsi į VSD
Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, Portalas "Delfi"", 2011 12 12
Siekdamas išsiaiškinti gandų šaltinį Lietuvoje veikiantis „Swedbank“ bankas kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD). Tuo pačiu banko valdybos pirmininkas Antanas Danys tvirtina, kad bankas Lietuvoje veikia normaliai.
3. V.Vasiliauskas: „Swedbank“ 50 mln. Lt - kaip eiliniam piliečiui 1 Lt
Eglė Samoškaitė, Portalas "Delfi"", 2011 12 12
Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ramina Lietuvos gyventojus, kad Latvijoje pasklidę gandai apie „Swedbank“ problemas yra laužti iš piršto. Pasak jo, Lietuvoje „Swedbank“ yra netgi per likvidus, todėl net jeigu piliečiai imtų gryninti pinigus, bankui tai nesudarytų didelių problemų.
4. Didieji skandalai - rinkimų kampanijos pranašai
Mečys Laurinkus, Portalas "Delfi"", 2011 11 19
Jau tampa tradicija, kai didžiosios skandalingosios istorijos Lietuvoje iškyla rinkimų kampanijos metu. Valdžia ir opozicija turi skirtingas taktikas, bet Vyriausybė gali naudotis priemonėmis, kurios oponentams gali būti lemtingos. Trys temos neabejotinai jau įsitvirtino rinkimų kampanijos dienotvarkėje.
5. V.Adamkus: Lietuva, Baltarusija ir Lenkija sutarė dėl slapto pasikeitimo saugumiečiais
Portalas "Delfi"", 2011 11 07
Prieš trejus metus aukščiausi Lietuvos, Baltarusijos ir Lenkijos pareigūnai slapta sutarė dėl pasikeitimo sulaikytais saugumo darbuotojais, rašoma naujoje tuometinio prezidento Valdo Adamkaus knygoje.
6. „WikiLeaks“ paskelbė dar dešimtis JAV dokumentų apie Lietuvą
Portalas "Delfi"", 2011 08 25
Jungtinių Valstijų diplomatinio susirašinėjimo dokumentus viešinantis tinklalapis „WikiLeaks“ pastarąją parą paskelbė daugiau nei pusšimtį naujų dokumentų, kurie buvo parengti JAV ambasadoje Vilniuje.
7. Nuteistas asmens duomenis sukčiams perdavęs VMI inspektorius
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 08 11
Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnas Vytautas Širšinaitis per metus turės sumokėti 75 MGL dydžio (9 750 Lt) baudą. Operatyvios kontrolės skyriaus vyriausiajam specialistui tokia sankcija buvo skirta dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi bei kompiuterinės informacijos apie fizinius asmenis pasisavinimo ir skleidimo.
8. Slaptosios KGB agentų bylos tebėra už devynių užraktų
Gediminas Stanišauskas, „Valstiečių laikraštis“, DELFI, 2011 07 30
Ilgai žadėtas ir nuo kovo 1 dienos politikų „pradėtas“ KGB dokumentų išslaptinimas įstrigo – iki šiol nesukurta net speciali interneto svetainė, iki liepos tam nebuvo skirta pinigų.
9. Nauju Lietuvos tinklinio federacijos prezidentu tapo M.Vasiliauskas
Portalas "Delfi"", 2011 06 30
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) ataskaitinėje konferencijoje buvo išrinktas naujas prezidentas. Juo tapo Marius Vasiliauskas. Už jį beveik vienbalsiai balsavo visi konferencijos dalyviai. M. Vasiliauskas yra daugkartinis šalies salės ir paplūdimio tinklinio čempionas, ilgametis rinktinės narys ir vadovas.
10. Atveriami KGB archyvai visko neatskleis
Portalas "Delfi"", 2011 05 10
Jau trečiadienį Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras greičiausiai pradės viešinti KGB archyvus. Informacija apie 400 buvusių slaptosios tarnybos bendradarbių nebus pateikta, nes Liustracijos komisijai nepakako duomenų įrodyti šią veiklą.
11. Prokuroras: Medininkų pareigūnus nužudė K.Michailovas ir dar du buvę Rygos OMON pareigūnai
Portalas "Delfi"", 2011 03 30
1991-ųjų liepos 31-osios ankstyvą rytą Medininkuose šešis Lietuvos sieną saugojusius pareigūnus nužudė ir dar du sunkiai sužeidė trijų Rygos OMON pareigūnų grupė, kurioje buvo ir vienintelis šiuo metu teisiamas Konstantinas Michailovas (buvęs Nikulinas), teigia prokuroras.
12. R.Alekna: Lietuvoje buvo žmonių, kurie bendradarbiavo su KGB, bet reikia gyventi ir su jais
Eglė Samoškaitė, Portalas "Delfi"", 2011 03 07
Daugiausia mandatų savivaldos rinkimuose Vilniuje iškovojusiam Artūrui Zuokui aplink save buriant socialdemokratus bei Darbo partiją, trečioje vietoje pagal iškovotų mandatų skaičių atsidūrę konservatoriai-krikdemai planuoja koaliciją su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso bloku bei galbūt „tvarkiečiais“, kuriuos vilioja ir „zuokininkai“.
13. Dėl nepaimtų D.Kreivio kyšių
Jurgis Jurgelis, Portalas "Delfi"", 2011 03 02
Rinkimų šurmulys, Artūro Zuoko atgimimas, Viktoto Uspaskicho triumfas, Valdemaro Tomaševskio koalicijos demaršas, pagaliau paties Dainiaus Kreivio vijimo iš ministerijos nustelbė Dainiaus Kreivio pažymą apie tai, kaip jis kyšininkų visur buvo gaudomas ir kaip jam kyšiai buvo kišami ( pinigai, automobilis, butas, namas ir kt.).
14. „Al-Jazeera“ atskleidė slaptas Izraelio ir Palestinos taikos derybų detales
Portalas "Delfi"", 2011 01 24
Palestinos valdžios lyderiai per derybas su Izraeliu 2008 metais buvo pasirengę atsisakyti praktiškai visų pretenzijų į Rytų Jeruzalę, skelbia televizija "Al-Jazeera", remdamasi į jos rankas patekusiais slaptais dokumentais.
15. Teismo posėdyje – diskusijos apie K.Prunskienės ir KGB bylą
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 01 13
Nerimsta diskusijos apie Kazimirą Prunskienę ir jos galimą bendradarbiavimą su KGB – Vilniaus miesto antros apylinkės teisme ketvirtadienį vėl buvo prisiminta skandalingai Vilniaus apygardos teisme pasibaigusi byla, kai trijų teisėjų kolegija paskelbė, jog nėra įrodymų, kad K. Prunskienė bendradarbiavo su KGB.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas