Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Gandai ir propaganda


1. Rusijos žiniasklaidoje - išpuolis prieš Lietuvos VSD
Portalas "Delfi"", 2013 11 26
Rusijos žiniasklaidoje – nauja purvo dozė Lietuvai. Šįsyk Valstybės saugumo departamentui (VSD) metami kaltinimai, esą saugumiečiai verbavo elitines prostitutes, kurias infiltravo į įtakingiausių šalies asmenų aplinką.
2. KGB korta lošė ir tebelošia ana pusė
Gabija Sabaliauskaitė, Vilniaus diena, 2013 11 21
Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Jurgis Jurgelis viešame komentare pareiškė: „Dalia Grybauskaitė nesimokė Leningrade KGB kursuose, nes tokių kursų Leningrade nebuvo".
3. A. Paulauskas: padedama prokuratūros prezidentė vykdo patarėjos gelbėjimo operaciją
Edmundas Jakilaitis, Portalas lrt.lt", 2013 11 19
Laidos „Dėmesio centre“ šaltinių duomenimis, prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė apklausta kaip speciali liudytoja tiriant, kas naujienų agentūrai BNS nutekino slaptą VSD pažymą. Tai reiškia, kad netrukus jai gali būti pareikšti įtarimai. Pati D. Ulbinaitė šios informacijos nekomentuoja. Anot jos, teisę dirbti su slapta informacija ji vis dar turi.
4. VSD pažymoje minima informacinė ataka jau pavyko
Olava Strikulienė, Dienraštis "Respublika", 2013 11 18
Jau dvi savaites teisėsauga ir politikai aiškinasi, kas nutekino slaptos pažymos informaciją. Tarsi tą pažymą, VSD vadovo pasirašytą prieš pat Vėlines, būtu paviešinusi kokia nors Helovino šmėkla.
5. Ar D. Grybauskaitė mokėsi KGB kursuose Leningrade?
Jurgis Jurgelis, Portalas "Delfi"", 2013 11 14
Pastarosiomis dienomis pasijutau labai nekaip ir fiziškai, ir dvasiškai. Visi ką nors turi pasakyti prezidentei ar apie prezidentę, turi ką jai patarti, pamokyti. O aš nieko neturiu. Tarsi būčiau ne pilietis, tarsi man nerūpėtų šalies ateitis.
6. Buvęs STT vadovas: S. Urbanavičiaus vietoje aš irgi būčiau išėjęs atostogauti
Žinių radijas, Portalas "Delfi"", 2013 11 12
Buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Valentinas Junokas, komentuodamas dabartinio tarnybos direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus išėjimą atostogų, sako jo vietoje būtų pasielgęs taip pat.
7. G. Grina paaiškino, kas slapto buvo BNS paviešintoje pažymoje
Portalas "Delfi"", 2013 11 11
Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Gediminas Grina paaiškino, dėl ko įslaptinta buvo, iš pirmo žvilgsnio, nieko ypač naujo nepranešusi VSD pažyma, dėl kurios purtomi žurnalistai.
8. D. Grybauskaitė pakomentavo Rusijos žiniasklaidos užuominas dėl KGB
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2013 11 08
Prezidentė Dalia Grybauskaitė prabilo apie propagandinės Rusijos žiniasklaidos laidomas užuominas, esą jos mokslai Leningrado universitete užtruko dėl, pavyzdžiui, KGB kursų. Šalies vadovė tai vadina kryptinga dezinformacija.
9. G. Grina patvirtina: laukiama naujų atakų prieš Lietuvą
Mindaugas Jackevičius; Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2013 10 31
Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Gediminas Grina teigia, kad artimiausiu metu šalyje gali intensyvėti informacinės atakos prieš aukščiausius Lietuvos pareigūnus.
10. D.Grybauskaitė: esu informuota, kad prieš Lietuvą ir mane asmeniškai bus rengiamos provokacijos
Portalas alfa.lt", 2013 10 31
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pareiškė esanti informuota, kad prieš Lietuvą ir ją asmeniškai bus rengiamos informacinės provokacijos.
11. A. Butkevičius švelnina toną
Portalas "Delfi"", 2013 10 17
Patvirtinęs gandus, kad „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas buvo susitikęs su prezidente Dalia Grybauskaite ir už paramą rinkimuose prašė palankios Darbo partijos bylos baigties, premjeras Algirdas Butkevičius dabar švelnina toną.
12. Baltoji propaganda prasiveržia ir Lietuvos žiniasklaidoje
Simonas Bendžius, Portalas lrt.lt", 2013 08 29
Visa Lietuvos žiniasklaida atstovauja dešiniosioms politinėms ir ekonominėms idėjoms, ir tai galima laikyti baltosios propagandos proveržiu. Taip teigia Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto dėstytojas dr. Mantas Martišius. Anot jo, baltąja propaganda nemeluojama, bet ir nepasakoma visa teisybė.
13. V. Tomaševskio versija: „Lech“ fanų plakatas - Lietuvos specialiųjų tarnybų darbas
www.EuroFootball.lt, 2013 08 13
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis "demaskavo" neregėtą sąmokslo teoriją. Pasirodo, jog aršiausių Poznanės "Lech" aistruolių tribūnoje iškeltas antilietuviškas plakatas "Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną" buvo... Lietuvos specialiųjų tarnybų darbas.
14. A.Butkevičius: išpuolis prieš „Swedbank" - chuliganiškas elgesys
Portalas "Delfi"", 2013 06 20
Po melagingų pranešimų vakarų Lietuvoje trečiadienį kilus panikai dėl vieno didžiausių Lietuvoje komercinio "Swedbank" veiklos, šalies premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog toks chuliganiškas elgesys gali turėti įtakos ne tik bankui, bet ir visai bankininkystės sistemai.
15. „Swedbank“ vadovas pripažino pats sulaukęs įspėjančių draugų skambučių
Ugnė Karaliūnaitė, Portalas "Delfi"", 2013 06 20
DELFI konferencijoje apsilankęs „Swedbank“ valdybos pirmininkas Marius Adomavičius prasitarė, kad Vakarų Lietuvoje kilus sujudimui dėl neteisingos informacijos paskleidimo apie galimą banko žlugimą, trečiadienį klientai išsigrynino 15-25 proc.
16. Gandai apie „Swedbank“ sujudino miestelius: kai kur nusidriekė eilės
Ugnė Karaliūnaitė; Erika Fuks, Portalas "Delfi"", 2013 06 19
Trečiadienį Vakarų Lietuvoje pasklidus gandams apie tariamą „Swedbank“ prastą finansinę situaciją, Žemaitijos miestuose ir miesteliuose bankomatus užplūdo žmonės. Patikėję skleidžiamais gandais prie bankų skyrių ir bankomatų išsirikiavo šimtai žmonių.
17. V.Landsbergiui – JAV fondo medalis „Už tarnybą demokratijai“
Portalas alfa.lt", 2013 03 13
Nacionalinis demokratijos fondas (NED) JAV pirmąjį atkurtos Lietuvos valstybės vadovą Vytautą Landsbergį trečiadienį pagerbs medaliu "Už tarnybą demokratijai", pranešė fondas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas