Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Vokietijos vidaus ir užsienio politika


1. Turtingiausią Vokietijos moterį sukčiai įviliojo į sekso skandalą
Portalas "Delfi"", 2008 11 06
Turtingiausia Vokietijos moteris, automobilių koncerno BMW akcininkė, viena iš chemijos koncerno „Altana“ vadovių, iš savo tėvo paveldėjusi milžinišką turtą, kuris šiuo metu vertinamas 13,2 milijardo dolerių, turėjo sukčiams sumokėti keletą milijonų, pranešama nzz.ch.
2. Vokietijos užsienio reikalų ministras pareiškė remiantis Turkijos siekį tapti ES nare
Portalas "Delfi"", 2008 10 15
Antradienį Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris Frankfurte vykusios knygų mugės atidarymo ceremonijoje pareiškė remiantis Turkijos siekį tapti ES nare.
3. Kelne neišvengta neramumų su nacionalistais
Reda Hofmanaitė, Portalas "lrt", Portalas "Delfi", 2008 09 20
Tolerantiškiausiu Vokietijos miestu vadinamame Kelne gyventojams stojus ginti musulmonų teisių neišvengta susirėmimų su nacionalistais.
4. Miunchenas ruošiasi 175-tai „Oktoberfest“ šventei
Portalas "Delfi"", 2008 09 19
Miunchenas ruošiasi švęsti „Oktoberfest“ – didžiausią pasaulyje alaus šventę.
5. Vokietija pratęsė darbo apribojimus ES naujokams
Portalas "Delfi"", 2008 07 17
Trečiadienį Vokietijos vyriausybės nutarimu, nekvalifikuoti darbininkai iš Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos, Latvijos ir Lietuvos – šalių, kurios įstojo į Europos Sąjungą (ES) 2004 m. – negalės dirbti Vokietijoje iki 2011 m. balandžio 30 d. Apribojimai atvykėliams iš Bulgarijos ir Rumunijos, kurios prisijungė prie ES 2007 m., galios iki 2012 m.
6. Vokietijos prezidentas stabdo Lisabonos sutarties ratifikavimą
Portalas "Delfi"", 2008 07 01
Vokietijos prezidentas Horstas Koehleris sustabdė ES Lisabonos sutarties ratifikavimą savo šalyje iki kol Aukščiausiasis Teismas priims nutartį dėl juridinių jos turinio prieštaravimų.
7. Seimas sukilo dėl V.Greičiaus atleidimo
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 07 01
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininko Vytauto Greičiaus atleidimo iš pareigų pasibaigus devynerių metų kadencijai klausimo svarstymas antradienį Seime sukėlė tikrą audrą.
8. Vokietija skolinsis kunigus iš Indijos
Portalas "Delfi"", 2008 06 30
Vokietijos katalikų bažnyčios vyskupai pareiškė, jog ketina „skolintis“ apie 12 kunigų iš Indijos Keralos valstijos, nes Vokietijoje nebeužtenka žmonių, kurie galėtų vadovauti parapijoms.
9. Vokietijos karinis dalyvavimas operacijoje Irake buvo nekonstitucinis
Portalas "Delfi"", 2008 05 07
G.Schroederio vadovaujamos Vokietijos vyriausybės sprendimas siųsti kariuomenę į Irako užėmimo operaciją 2003 metais pažeidė šalies konstituciją – nusprendė Vokietijos aukščiausiasis teismas, praneša Deutche Welle.
10. Gegužės 1-ąją Vokietijoje vyko riaušės
Portalas "Delfi"", 2008 05 02
Vokietijos Berlyno, Hamburgo ir Niurnbergo miestuose gegužės 1-ąją kilo riaušės. Sostinėje demonstrantai akmenimis ir buteliais apmėtė policininkus, lydėjusius gegužės 1-osios demonstraciją. Hamburge demonstrantai padeginėjo automobilius ir statė barikadas. Neramumų būta ir Niurnberge.
11. Turistams – modernus Berlyno sienos gidas
Portalas "Delfi"", 2008 04 30
Naujos palydovinės technologijos pasakos turistams apie Vokietijos Berlyno sieną, kuri buvo nugriauta beveik prieš 20 metų.
12. Per šventę Vokietijoje lėktuvas įsirėžė į minią
Portalas "Delfi"", 2008 04 27
Šeštadienį Vokietijoje Aizenacho priemiestyje vykusios aviacijos šventės metu lengvajam lėktuvui „Z-37“ įsirėžus į žiūrovų minią, žuvo 42 metų moteris, o dar 15 žiūrovų buvo sužeisti, praneša naujienų agentūra „Reuters“.
13. Europiečiai laiko A.Merkel įtakingiausia ES politike
Portalas "Delfi"", 2008 04 04
Europiečiai Vokietijos kanclerę Angelą Merkel laiko svarbiausia Europos Sąjungos (ES) politike. Ji gerokai aplenkė Prancūzijos prezidentą Nicolas Sarkozy ir Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Gordoną Browną. Atitinkama apklausa atlikta penkiose didžiosiose ES šalyse, praneša agentūra AFP.
14. Vokietijoje reikalaujama išvesti karius iš Irako ir nutraukti karą Afganistane
Portalas "Delfi"", 2008 03 22
Velykų eitynių, vykstančių visoje Vokietijoje, dalyviai pasisako už karinių pajėgų išvedimą iš Irako ir karo Afganistane nutraukimą. Jie smerkia NATO ir JAV reikalavimus siųsti Vokietijos karinį kontingentą į Afganistano pietus, kur sąjungininkų pajėgos kovoja prieš talibus ir "Al Qaeda".
15. A.Merkel: Vokietijai gėda dėl nacių vykdyto holokausto
Portalas "Delfi"", 2008 03 18
Sakydama kalbą Izraelio parlamente Jeruzalėje Vokietijos kanclerė Angela Merkel pažymėjo, kad vokiečiams labai gėda dėl nacių Antrojo pasaulinio karo metais vykdyto žydų holokausto, praneša BBC.
16. A.Merkel vyks pas D.Medvedevą
Portalas "Delfi"", 2008 03 04
Vokietijos kanclerė Angela Merkel kovo 8 dieną viešės Maskvoje, kur susitiks su Vladimiru Putinu ir Dmitrijumi Medvedevu, pranešė antradienį Kremliaus spaudos tarnyba.
17. Vokietijoje branduolinis bunkeris virto muziejumi
Portalas "Delfi"", 2008 03 03
Didžiulis branduolinis bunkeris Vokietijoje yra atidaromas kaip muziejus, pilnas vaiduokliškų istorinių šaltojo karo laikų ginklų. Didžiausias Europoje bunkeris su 19 kilometrų nusidriekusiais tuneliais, yra pastatytas Vokietijos Ahrweilerio mieste.
18. Vokietija susiduria su imigrantų integracijos problema
Portalas www.lietuviams.com, Portalas "Delfi", 2008 02 25
Vokietija susidūrė su netikėta problema – atėjo laikas integruoti imigrantus. Ilgą laiką Vokietija tikėjosi, kad uždarbiauti atvykę 2,5 mln. turkų ir kitų šalių piliečių prieš pensiją išvyks namo, tačiau šalies vyriausybė pabudo tik susidūrusi su į pensiją išeinančių imigrantų rūpesčiais, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.
19. A.Merkel Lichtenšteinui pagrasino izoliacija
Portalas "Delfi"", 2008 02 21
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad Lichtenšteino kunigaikštystei gresia Europos izoliacija, jei šalis neįvykdys bankų sistemos reformos, kuria siekiama tam tikrus dokumentus išbraukti iš banko paslaptį sudarančių dokumentų sąrašo, rašo "The Financial Times".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas