Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Vokietijos vidaus ir užsienio politika


Vokietijoje iš Lietuvos donorų kraujo plazmos gaminami preparatai ligoninėms  
Ieva Urbonaitė, Portalas "Delfi"", 2006 11 14 
Nacionalinis kraujo centras ligoninėms pradeda tiekti albuminą, kurį iš mūsų donorų kraujo gamina Vokietijos Raudonojo Kryžiaus plazmos perdirbimo gamykla. Šis produktas išduodamas tik ligoninėms ir nebus pardavinėjamas nei Lietuvoje, nei užsienyje.
„Šalyje plazmos preparatų poreikis didelis, tad visi jie bus sunaudoti mūsų ligoninėse, o protrombino kompleksą ir VIII krešėjimo faktorių dar reikės pirkti papildomai, nes perdirbtos plazmos neužteks visam kraujo preparatų poreikiui patenkinti“, - DELFI teigė Nacionalinio kraujo centro atstovė spaudai Jūratė Vaidelienė.
Albuminas - kompleksinio veikimo preparatas, skirtas cirkuliuojančio baltymo kiekio atstatymui ir naudojamas įvairioms šoko formoms, nudegimams gydyti. Lietuvoje kraujo plazmos perdirbimas buvo nutrauktas 2004 metais, nes technologiniai procesai neatitiko Europos Sąjungos reikalavimų.
Nuo 2005 metų vidurio Vokietijos nekomercinę Raudonojo Kryžiaus gamyklą išvežta apie 20 tonų plazmos. Visi preparatai, pagaminti iš Nacionalinio kraujo centro surinktos plazmos, grįš į mūsų šalį.
"Tai pirmas kartas Lietuvos kraujo tarnybos istorijoje, kai mūsų šalies pacientams skiriamas albuminas, kuris pagamintas geros gamybos praktikos reikalavimus atitinkančioje Vokietijos gamykloje. Preparatas atitinka aukščiausius europietiškus farmacijos pramonės gaminiams keliamus reikalavimus“, - pabrėžė Nacionalinio kraujo centro (NKC) direktorius Vytenis Kalibatas.
Plazmą saugo 2 metus
DELFI pasidomėjus, kiek laiko ir kur laikoma perdirbti į Vokietiją vežama plazma, paaiškėjo, kad Nacionaliniame kraujo centre ji saugoma kol suformuojama siunta ir surinkus 2,5-3 tonas, pagal Geros gamybos praktikos reikalavimus, gabenama į Vokietijos Raudonojo Kryžiaus gamyklą.
J.Vaidelienės duomenimis, Lietuvoje iš donorų kraujo paruošiama apie 18-19 tonų plazmos. Ligoninėse jos sunaudojama tik apie trečdalį, todėl nutarta, kad likusią dalį ekonomiškiausia perdirbti į kraujo preparatus – albuminą, imunoglobulinus, krešėjimo faktorius.
Kraujo komponentai galioja ribotą laiką. Pavyzdžiui, trombocitai – penkias paras, eritrocitai, priklausomai nuo naudojamo pridėtinio tirpalo, nuo 32 iki 49 dienų. Šviežiai šaldytą plazmą, laikant specialiai įrengtose saugyklose, galima saugoti iki dviejų metų.
Anot J.Vaidelienės, visi šie kraujo komponentai ligoninėms tiekiami pagal poreikį, tačiau daugiausia sunaudojama eritrocitų masės.
Į vienkartinę kraujo surinkimo sistemą, kurioje yra specialus tirpalas (konservantas), surinktas donorų kraujas neperpilamas. Iš jo gaminami kraujo komponentai, kurie naudojami sunkias traumas patyrusiems ligoninių pacientams, per operacijas.
„Itin didelio kraujo komponentų kiekio reikia kraujo ar onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams. Kartais vienam ligoniui skiriamos net kelių dešimčių donorų kraujo donacijos“, - DELFI pasakojo Nacionalinio kraujo centro atstovė spaudai Jūratė Vaidelienė.
Užtikrinti, kad ligoninėms nepristigtų kraujo ir jo komponentų - vienas pagrindinių kraujo centrų uždavinių.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas