Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Vokietijos vidaus ir užsienio politika


Vokietijos bendrovė – teisėsaugos taikiklyje 
Pradėtas tyrimas, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 11 17 
Neseniai apie išaugusį pelną paskelbusi vokiečių verslo gigantė „Siemens“ šiomis dienomis kartu su teisėsauga skaičiuoja ir milijoninius nuostolius. Vokietijos prokurorai trečiadienį paskelbė atliekantys tyrimą dėl galimo lėšų pasisavinimo ir korupcijos šioje bendrovėje. Įtariama, kad šeši buvę ir esami šios inovacijų ir technologijų kompanijos darbuotojai pasisavino bei neteisėtai panaudojo iki 30 mln. eurų (iki 103,5 mln. litų). Trečiadienį Vokietijos prokurorai ir šimtai policininkų „Siemens“ būstinėse bei keliolikoje jos darbuotojų namų atliko kratas.
Nuostoliai – tik apytiksliai
„Turime įtarimų, kad privatūs asmenys iš kompanijos pasisavino pinigų“, – tik tiek apie tyrimą trečiadienį pasakė Miuncheno prokuroras Antonas Winkleris. Daugiau detalių apie atliekamą tyrimą nepateikė ir „Siemens“. Tačiau kompanija patikino bendradarbiaujanti su tyrėjais. Kompanija vakar dar negalėjo nurodyti, kokia tiksliai suma buvo pasisavinta, ir teigė, kad nuostoliai gali svyruoti nuo 10 iki 30 mln. eurų. Teigiama, kad milijoninės sumos dingo iš Fiksuotojo ryšio tinklų padalinio. Pareigūnai pabrėžė, kad kol kas nebuvo suimtas nė vienas su šiuo tyrimu susijęs asmuo. „Siemens“ teigimu, į teisėsaugos akiratį pateko mažiausiai šeši buvę ir esami kompanijos darbuotojai. Kompanija nekomentavo, ar tarp įtariamųjų yra buvusių ar esamų kompanijos vadovų. „Kai kurie asmenys neteisėtai pasisavino kompanijos pinigus“, – nekalbus buvo ir „Siemens“ atstovas spaudai Andreas Schwabbas.
Įtaria kyšininkavimą
Nei teisėsaugininkai, nei pati kompanija vakar nekomentavo, kokiu būdu buvo pasisavintos milijoninės sumos. Bet, neoficialių šaltinių duomenimis, kai kurie kompanijos darbuotojai galėjo papirkinėti verslo partnerius, taip siekdami užsitikrinti naujas sutartis. Neseniai kompanija paskelbė, kad rugsėjo 30-ąją pasibaigusiais finansiniais metais grynąjį pelną padidino 38 proc. – iki 3,106 mlrd. eurų (10,724 mlrd. litų).

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas