Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai Lietuvoje


Susikompromitavę „jėgos“ tarnybų pareigūnai turėtų būti nušalinami nuo pareigų 
Kęstutis Čilinskas, Portalas alfa.lt", 2006 12 20 
Spaudoje pranešta apie Valstybės saugumo departamento vadovo A. Pociaus reakciją į Seimo nutarimą patvirtinti neigiamas išvadas apie departamento vadovybės veiklą. Pranešta, kad A. Pocius atvirai pripažino, jog laukė antradienio Seimo nutarimo, kad galėtų priimti sprendimus dėl NSGK nepalankiai apie VSD vadovybę liudijusius pareigūnus. A. Pocius antradienį žurnalistams pranešė, jog yra nuspręsta vienam iš trijų buvusių nušalintųjų VSD pareigūnų pažeminti pareigas, kitus du atleisti iš tarnybos.
Saugumo institucijos vadovo žodžiai ir veiksmai kelia ne saugumo jausmą, o nerimą. Teisinėse valstybėse statutinių ir specialiųjų tarnybų vadovaujantys pareigūnai nušalinami nuo pareigų, jei jų atžvilgiu pradedamas tyrimas. Šių tarnybų vadovai, kol nenušalinti, turi dideles galias susidoroti su jų nenaudai liudijančiais žmonėmis, pareigūnais. Tai trukdo objektyviam tyrimui ir kelia pavojų žmonių teisėms.
Teisėje veikia principas, pagal kurį darbovietės iniciatyva negalima atleisti iš pareigų darbuotojo, kai vyksta procesas, kuriame darbuotojas liudija prieš darbovietę ar kitaip ją kaltina. Tai yra įtvirtinta ir Lietuvos Respublikos Darbo kodekse. Šis principas paremtas pagrįsta prielaida, kad tokioje situacijoje, kai darbuotojas liudija prieš darbovietę, darbuoto atleidimas yra ne teisingumo, o keršto aktas bei priemonė nutildyti pasakyti tiesą galinčius žmones.
Lietuvos valdžios atstovai neturi tyliai ir ramiai žiūrėti į tokį susidorojimą su žmonėmis. Turi būti papildyti teisės aktai, nustatant galimybę nušalinti nuo pareigų atsakingiausius statutinių ir specialiųjų tarnybų pareigūnus, jei jų atžvilgiu pradedamas tyrimas.
Be to, reikia patobulinti teisės aktus tam, kad galima būtų apsaugoti asmenis, liudijančius ne tik VSD veiklos, bet ir kituose reikšminguose tyrimuose. Štai „Krekenavos agrofirmos“ byloje dėl apgaulingos apskaitos (atlyginimų mokėjimo vokeliuose) nemažai darbuotojų būtų paliudiję tiesą, bet bijojo tokio persekiojimo, kokį patyrė Dalia Budrevičienė. Prokuratūra atsisakė patenkinti mano parašymą dėl liudytojų apsaugos-anoniminės apklausos, motyvuodama įstatymo netobulumu.
Teisininkai pastebi, kad valdžioje labai susirūpinama tik įtakingų ir valdžiai įtinkančių asmenų saugumu. Pavyzdžiui, kai A. Januška tapo ministro pirmininko patarėju, prasidėjo kampanija dėl jo apsaugos nuo tariamai iš Baltarusijos kylančių grėsmių. Tačiau nebuvo pasirūpinta apsaugoti nei asmenis, liudijančius prieš įtakingiems politikams priklausančią „Krekenavos agrofirmą“, nei V. Pociūną, Lietuvos nacionaliniam saugumui nusipelniusį, bet vadovybei neįtikusį VSD pareigūną.
Žmogaus teisių gynėjai Valstybės saugumo departamentą pripažino 2006 m. žmogaus teisių „gėdos institucija“. Ši institucija, pagal įstatymą privalanti užtikrinti visuomenės saugumą ir žmonių teises, sukėlė daug grėsmių žmonių teisėms: pradedant nekalto žmogaus sulaikymu ir sužalojimu baigiant vadovybei nepalankių liudytojų persekiojimu darbe.
Tam, kad ilgai nesitęstų žmogaus teisių pažeidinėjimai, labai svarbu, kad VSD vadovybės krizė būtų išspręsta kuo greičiau. Lietuva yra parlamentinė respublika, todėl parlamento – Seimo – išvados dėl VSD vadovybės keliamų pavojų yra privalomos respublikos prezidentui.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas