Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalingi politikai


Prunskienės vizitai į Rusiją vėl kelia kontroversijas 
Portalas alfa.lt", 2006 12 22 
Žemės ūkio ministrė Kazimira Prunskienė, neinformavusi Užsienio reikalų ministerijos, viešėjo Maskvoje, kur Lietuvos vardu dalijo dosnius pažadus.
Šią savaitę Briuselyje viešėjusi K.Prunskienė tiesiai iš ten vyko į Maskvą, kur susitiko su Rusijos kolega.
BNS duomenimis, apie šią užsienio kelionę ministrė neinformavo URM, nors Vyriausybės nutarimas tai numato.
URM buvo tik gavusi prašymą tarpininkauti dėl vizos ministrei, tačiau nieko nežinojo nei apie susitikimus, nei apie pokalbio temas.
Apie ministrės kelionę į Maskvą nepranešė ir ministerijos Spaudos tarnyba, nors apie kelionę į Briuselyje buvo paskelbta ŽŪM tinklapyje ir Vyriausybės įvykių anonse.
Tai, kad Maskvoje ketvirtadienį susitiko Lietuvos ir Rusijos žemės ūkio ministrai, paskelbė Rusijos naujienų agentūra "Interfax".
BNS žiniomis, susitikime ministrė užtikrino, kad Lietuva remia Rusijos siekį gabenti gyvus gyvulius per Europos Sąjungos teritoriją, nors tai jau būtų laikoma Kaliningrado tranzito išimtimi.
Lietuva paprastai vengia daryti panašias išimtis, nes tokie sprendimai gali būti daromi tik bendru ES sutarimu. Gyvų gyvulių iš Rusijos tranzitas yra draudžiamas dėl itin prastos veterinarinės kontrolės. Beje, pati Rusija tuo pagrindu užblokavo Lenkijos mėsos importą.
"Ministrės pažadai - puiki Kalėdų senelio dovana", - džiūgavo Lietuvos vardu dalijamus ministrės pažadus girdėję Rusijos atstovai. Lietuvos pareigūnai stebisi, kad už vienašales nuolaidas nieko neprašoma iš Rusijos partnerių.
Pagal Vyriausybės reglamentą dėl ES reikalų koordinavimo, nutarus su šalimi tartis dėl išimčių, galutiniai sprendimai turi būti priimami nacionaliniu - vyriausybiniu, o ne ministerijų lygiu.
Todėl K.Prunskienė galėjo viršyti savo įgaliojimus, pažadėjusi Lietuvos paramą Rusijos norui gauti tranzito išimtį.
Visą penktadienį BNS nepavyko susisiekti nei su pačia ministre, nei su jos atstovu spaudai.
K.Prunskienė jau ne pirmą kartą patenka į kontorversijas dėl savo užsienio kelionių.
Kaip pernai liepą sakė Seimo Užsienio reikalų komiteto narys Audronius Ažubalis, "turima informacija rodo, kad žemės ūkio ministrė ne vieną kartą pažeidė įstatymus, vykdama į užsienio keliones". "Yra kelionių, pagal mūsų turimą informaciją, apie kurias nežino nei premjeras, nei Vyriausybės nariai", - tuomet kalbėjo A.Ažubalis.
Jo teigimu, viena tokių nederintų kelionių įvyko 2004-ųjų gruodį, kai, Seimui jau patvirtinus Algirdo Brazausko Vyriausybę, K.Prunskienė lankėsi Maskvoje.
2005-ųjų liepą K.Prunskienė sukėlė skandalą, kai, nepaisydama prezidento Valdo Adamkaus ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) rekomendacijų išvyko į Kaliningrado miesto 750-ųjų įkūrimo metinių minėjimą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas