Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalingi politikai


P.Vaitiekūnas sako žinojęs apie K.Prunskienės vizitą į Maskvą  
Portalas "Delfi"", 2006 12 23 
Užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas tvirtina, kad žemės ūkio ministrė Kazimira Prunskienė jį informavo vykstanti į Maskvą, taip pat pranešusi apie ten išsakytą paramą Rusijai dėl gyvų gyvulių gabenimo per Europos Sąjungos teritoriją. P.Vaitiekūnas neatmeta, kad Lietuva bandys kalbėtis su Europos Komisija padaryti Rusijai tokią Kaliningrado tranzito išimtį, pranešė LTV naujienų tarnyba.
"Manau, kad po Naujųjų metų susirinksime Vyriausybėje, visapusiškai susipažinsime su siūlymu, atsižvelgdami į visą santykių su Rusija kontekstą, apimantį energetines bei kitas dvišales problemas, Klaipėdos uosto apkrovimą, taip pat ir Lietuvos interesus, susijusius su gyvų gyvulių tranzitu per Lietuvos teritoriją, ES teisę", - BNS šeštadienį sakė P.Vaitiekūnas.
K.Prunskienė, šią savaitę tiesiai iš Briuselio nuvykusi į Maskvą ir susitikusi su Rusijos žemės ūkio ministru, išreiškė paramą Rusijos siekiui gabenti gyvus gyvulius per Europos Sąjungos (ES) teritoriją.
BNS duomenimis, tokia pati pozicija yra pakartota Lietuvos žemės ūkio ministerijos rašte Rusijos Kaliningrado srities Žemės ūkio ir žuvininkystės ministerijai.
Dabar toks tranzitas iš Rusijos draudžiamas dėl prastos veterinarinės kontrolės šioje šalyje. Pati Rusija dar pernai rudenį yra užblokavusi Lenkijos mėsos įvežimą, aiškindama, kad kai kurie veterinariniai sertifikatai suklastoti.
Žemės ūkio ministrė teigia esą apie kelionę į Maskvą informavusi Užsienio reikalų ministeriją ir su P. Vaitiekūnu kalbėjusi pati.
Užsienio reikalų ministras patvirtino buvęs informuotas apie K. Prunskienės vizitą, ir apie tai pranešęs Premjerui. Pagal Vyriausybės reglamentą, dėl ES reikalų koordinavimo ir tarimosi dėl įvairių išimčių, galutinius sprendimus turi priimti būtent Vyriausybė.
Kaliningrado tranzito klausimams nagrinėti premjero potvarkiu yra įkurta ir speciali darbo grupė, kurioje derinami atskirų žinybų interesai.
Lietuvos vyriausybės siūlymai taip pat turėtų suderinti ir su Seimu, kuris 2004 metais priėmė rezoliuciją, draudžiančią bet kokias naujas išimtis ES teisėje Kaliningrado tranzito atžvilgiu. Bet koks ES šalies narės siūlymas dėl ES teisės pakeitimo yra derinamas ir su Europos Komisija bei visomis kitomis ES šalimis. Galutinį sprendimą tokiu atveju priima ES Taryba.
Todėl manoma, kad K.Prunskienė galėjo viršyti savo įgaliojimus, pažadėjusi Lietuvos paramą Rusijos norui gauti tranzito išimtį.
Paklaustas, ar parama Rusijai, kurią K. Prunskienė išreiškė Maskvoje, yra bendra mūsų Vyriausybės pozicija, P.Vaitiekūnas teigė, kad tai esanti Maskvos pozicija, tačiau neatmeta šiuo klausimu kalbėtis su ES šalimis.
K.Prunskienė jau ne pirmą kartą patenka į kontorversijas dėl savo užsienio kelionių.
Kaip pernai liepą sakė Seimo Užsienio reikalų komiteto narys Audronius Ažubalis, "turima informacija rodo, kad žemės ūkio ministrė ne vieną kartą pažeidė įstatymus, vykdama į užsienio keliones". "Yra kelionių, pagal mūsų turimą informaciją, apie kurias nežino nei premjeras, nei Vyriausybės nariai", - tuomet kalbėjo A.Ažubalis.
Jo teigimu, viena tokių nederintų kelionių įvyko 2004-ųjų gruodį, kai, Seimui jau patvirtinus Algirdo Brazausko Vyriausybę, K.Prunskienė lankėsi Maskvoje.
2005-ųjų liepą K.Prunskienė sukėlė skandalą, kai, nepaisydama prezidento Valdo Adamkaus ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) rekomendacijų išvyko į Kaliningrado miesto 750-ųjų įkūrimo metinių minėjimą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas