Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalingi politikai


Dėl skolų antstoliai persekioja V.Šustauską  
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2006 12 29 
Buvęs skandalingasis Seimo narys Vytautas Šustauskas, šiuo metu Kauno miesto taryboje atstovaujantis Lietuvos laisvės sąjungai, yra priverstas „draugauti“ su antstoliais. Skolų išieškotojai politiko įsiskolinimų ieškojo net 8 bylose - dalį jų V.Šustauskas grąžino išskaičiavus išmokas iš taryboje gaunamo atlyginimo.
DELFI žiniomis, buvęs Kauno miesto meras daugiausiai liko skolingas bendrovėms „Parex faktoringas ir lizingas“ (beveik 61 tūkst. litų) bei „Lietuvos draudimas“ (daugiau kaip 6 tūkst. litų). „Ne tavo reikalas, kam esu skolingas, geriau pasidomėk, kas Lietuvoje turtą išvogė“, - priešiškai nusiteikęs V.Šustauskas vengė kalbėtis apie savo skolas.
Kaip žinoma, vadinamojo „Ubagų karaliaus“ skolos išaugo po avarijos, kai girtutėlio V.Šustausko vairuojamas automobilis „Chrysler 300 C“ autostradoje Kaunas-Klaipėda rėžėsi į ta pačia kryptimi priešais jį važiavusį vilkiką MAN.
Po smūgio lengvasis automobilis vertėsi aštuonis kartus ir sustojo atsitrenkęs į apsauginę kelio tvorelę. V.Šustausko vairuojamą naujutėlaitį automobilį vijosi pareigūnai - prieš tai prie kioskelio alumi sumanęs atsigaivinti V.Šustauskas policijai pažadėjo nesėsti už automobilio vairo. Bet savo pažadus greit pamiršo.
Taip įvyko metų gaudynės - skandalingojo politiko vairuojama mašina skriejo net 200 km/val. greičiu, o policija jį vijosi ir viską nufilmavo.
Iš daugiau kaip 100 tūkst. litų kainavusio automobilio beveik nieko neliko - kadangi V.Šustauskas prie vairo sėdo neblaivus, jam negaliojo ir draudimas nelaimingo atsitikimo atveju.
Kauno antstoliui Robertui Vaitkevičiui iš skandalingojo politiko bendrovei „Parex faktoringas ir lizingas“ teks išsiieškoti beveik 61 tūkst. litų. Tai pasidarė sudėtinga po politiko skyrybų su žmona Nijole Šustauskiene. Teismas nusprendė visą šeimos turtą palikti žmonai, todėl buvęs parlamentaras liko, kaip pats sakė, „plikas ir basas“.
Tačiau R.Vaitkevičius teigia atliksiąs visus būtinus veiksmus, kad įsiskolinimas lizingo bendrovei būtų grąžintas. „Savo planų negaliu komentuoti“, - sakė Kauno antstolis.
„Teisėja patikėjo buvusia mano žmona, o ne mano liudytojais, - skyrybų procesu DELFI piktinosi V.Šustauskas. - Į posėdį atvedžiau statybininkus, kurie mano namą statė, tačiau teisėja jų net neišklausė. Štai koks pas mus teisingumas. Todėl antstoliams ir pasakiau: nueikite pas buvusią mano žmoną ir išsiieškokite tas skolas!“
V.Šustauskas tikino, kad Kibučių kaime, Kaišiadorių rajone esančios sodybos, kurią teismas paliko jo buvusiai sutuoktinei, vertė - 234 tūkst. litų.
Kauniečiui antstoliui Virginijui Kučinskui tik po ilgo laiko pavyko iš V.Šustausko išreikalauti skolą valstybei - šiek tiek daugiau nei 12 litų. Šis įsiskolinimas susidarė po buvusio parlamentaro skyrybų bylos - V.Šustauskas neatlygino išlaidų už teismo šaukimų įteikimą. „Dabar Kauno miesto tarybos nėra skolingas valstybei, tačiau man teks kreiptis į teismą, kad jis atlygintų vykdymo išlaidas“, - DELFI sakė V.Kučinskas.
Paskutiniosiomis žiniomis, V.Šustauskui jau pavyko atsikratyti skolų Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Alvydui Sadeckui bei anksčiau jo vadovautai bendrovei „Ekskomisarų biuras“. Pasak A.Sadecką gynusio advokato Mindaugo Kukaičio, V.Šustauskas ir dar keletas žmonių prieštaringai vertinamame leidinyje „Laisvas laikraštis“ apšmeižė Seimo narį ir bendrovę „Ekskomisarų biuras“.
„Ką tik gavome raštą iš antstolių, kad iš V.Šustausko pavyko susigrąžinti skolą“, - M.Kukaičio teigimu, beveik 4 tūkst. litų skola buvo išieškota iš atlyginimo, kurį V.Šustauskas kaip tarybos narys gauna Kauno miesto savivaldybėje.
Kauno antstoliai pabaigė ir dar dvi skolų bylas, užvestas 2002-aisiais. Jiems teko išieškoti įsiskolinimą kauniečiui advokatui Albertui Romualdui Gidrai. Bendrovei „Lietuvos draudimas“ daugiau kaip 6 tūkst. litų skolą išieškanti antstolė Audronė Adomaitienė teigė, kad V.Šustauskui yra pateiktas raginimas skolą sugrąžinti gražiuoju, tačiau į pasiūlymą buvęs parlamentaras kol kas nesureagavo.
„Lauksime, kol baigsis raginimo terminas“, - A.Adomaitienės teigimu, ieškovas nereikalavo iš V.Šustausko įsiskolinimą išieškoti skubos tvarka.
Prieš porą metų Seimą palikęs V.Šustauskas buvo išleidęs eilėraščių knygą, už kurią gautas autorinis atlyginimas taip pat buvo tapęs antstolių taikiniu. Paklaustas, ar ketina dalyvauti vasarį vyksiančiuose rinkimuose į savivaldybių tarybas, prieštaringai vertinamas Kauno politikas į kalbas nesileido: „Nesakysiu! Tu už mane nebalsavai, todėl tau neprivalau teikti jokių ataskaitų!“

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas