Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Ar tikrai Dievas gyvena bažnyčioje?


Kunigą per gyvenimą lydi moteris  
Aleksėjūnaitė, Nerijus Povilaitis, Portalas "Delfi"", 2007 03 17 
Ilgus metus slėpti jausmai moteriai ir – tarnystė Bažnyčiai. L.T. žurnalistai išsiaiškino, kad dvasininkų elito atstovas ir vienas Kauno kunigų seminarijos vadovų Petras Smilgys nuo visuomenės slepia savo meilę šviesiaplaukei Teklei. Ilgus metus trunkantis jųdviejų ryšys ir dėl kunigo iširusi šeima – toks šleifas lydi aukštą dvasininką.
37 metų P.Smilgys – ne šiaip eilinis klebonas. Jis – vienas iš Kauno kunigų seminarijos vadovų. Kanauninkas P.Smilgys yra bažnytinės teisės daktaras, tačiau kažin ar būsimiesiems kunigams kalbėdamas apie švenčiausius sakramentus bei šeimos tradicijų puoselėjimą jis atviravo apie ilgus metus trunkantį savo ryšį su ištekėjusia moterimi. Aukštas dvasininkas ne tik gyvena su moterimi. Jis tapo šeimos skyrybų priežastimi bei įsigijo bendrą turtą su išsiskyrusia moterimi.
Kunigas nesislėpė
P.Smilgys pernai buvo paskirtas vadovauti Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakultetui. Iš Klaipėdos atvykęs naujasis dekanas iš pradžių neatkreipė į save laikinosios sostinės akademinės visuomenės dėmesio. Tačiau po gero pusmečio Kaune ėmė sklisti kalbos, esą kunigas P.Smilgys gyvena su moterimi.
Netrukus atsirado mačiusiųjų kunigą viešumoje su aukšta išvaizdžia blondine. Pietaudami, lankydamiesi teatre ar apsipirkdami parduotuvėse P.Smilgys su šia moterimi atrodė tikra šeima.
Į naujos statybos keturių kambarių butą Radvilėnų gatvėje kunigas su moterimi atsikraustė nesislėpdamas. Greičiausiai naujakuriai nenujautė, kad yra stebimi, todėl elgėsi natūraliai – kas vakarą kunigas su pirkiniais grįžta į jaukius namus, kuriuose jo laukia jauna moteris, savaitgaliais šeima išvažiuoja pramogauti.
Kaip šeima
Šio namo gyventojai L.T. žurnalistus tikino neabejojantys, kad naujakuriai yra susituokusi pora. Liudytojai teigia, kad P.Smilgys gražiai rūpinasi ne tik šiek tiek už save aukštesne išvaizdžia blondine, bet ir dviem vaikais.
L.T. pavyko sužinoti, kad šį naujos statybos būstą kunigas P.Smilgys įsigijo perpus su dviejų vaikų motina 36-erių Tekle Kasparavičiene. Tai patvirtino ir pats dvasininkas. Kalbama, kad kunigas galėjo tapti šios moters skyrybų su vyru priežastimi. Klaipėdoje nutraukusią santuoką šviesiaplaukę Teklę P.Smilgys išsivežė gyventi į Kauną.
Beje, kunigas nesistebi, kad daugiabučio, kuriame jis turi bendrą butą su Tekle, kaimynai juos laiko sutuoktiniais. „Tokios kalbos kyla iš nežinojimo. Jeigu žmonės nežino, be abejo, gali šitaip pamanyti. Tačiau tuo viskas ir baigiasi. Aš juk neinu ir nesakau, kas esu. Tačiau jeigu paklaustų, nematau reikalo gintis, nes nėra ko slėpti“, – sakė kanauninkas.
Kunigo „namiškiai“
Prie namo, kuriame butą turi kunigas ir T.Kasparavičienė, laiptinės stovėjo „Toyoto Avensis“, kuria naudojasi kunigas P.Smilgys. Šalia šios mašinos – automobilis „Škoda Fabia“, kuriuo, L.T. žiniomis, važinėja Teklė.
Laiptinės durys buvo užrakintos, teko pasinaudoti prie įėjimo įrengta telefonspyne. Surinkus buto numerį atsiliepė vyriškas balsas. Atsiliepęs vyras patvirtino esąs kunigas P.Smilgys, tačiau į namus įsileisti nepanoro.
Paklaustas, ar jis gyvena šiame bute, kunigas atsakė vieninteliu žodžiu – „taip“.
– Su kuo gyvenate šiame bute? – kunigo paklausė L.T.
– Gyvenu, ir tiek.
– Mūsų žiniomis, jūs gyvenate su moterimi, tai tiesa?
– Taip.
– Ji yra jūsų gyvenimo draugė?
– Kodėl?.. Čia mano namiškiai.
– O kas tai – giminės ar jūsų šeimininkė?
– Namiškiai...
Paklaustas, kokie santykiai jį sieja su T.Kasparavičiene, P.Smilgys neatsakė. Po ilgokos pauzės kunigas nutraukė pokalbį.
Draugystė ir pagalba
Kitą rytą L.T. žurnalistui apsilankius prie daugiabučio, kunigo automobilis stovėjo kaip stovėjęs. Beveik neliko abejonių, kad dvasininkas naktį praleido bute su moterimi. Paskambinus telefonu, Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto dekanas kunigas P.Smilgys pakeitė poziciją. Jis ėmė neigti gyvenantis su moterimi, tikino apsistojęs Noreikiškėse. Tačiau vėliau dvasininkas pripažino apsilankantis moters bute, bet, pasiteiravus apie jų santykius, paprašė susitikti akis į akį.
„Ten apsilankau, nes tas žmogus yra mano senas pažįstamas ir aš tiesiog pagelbsčiu. Ji yra be šeimos ir turi du vaikus, aš padedu dėl senos senos pažinties. Artimesnių žmonių Kaune neturiu, natūraliai nuvažiuoju pavalgyti ir apsilankau“, – L.T. sakė kanauninkas ir patikino, kad jų santykiai – platoniški.
„Tai draugiški santykiai ir jų nesiruošiu išsiginti. Aš nė vieno draugo neišsiginsiu, kad ir kaip būtų interpretuojama. Mus sieja seni draugiški santykiai – tai pagrindinis kriterijus, apsprendžiantis bendravimą, buvimą, pagalbą, – sakė P.Smilgys. – Mano sąžinė rami. Apsistojimas nereiškia, kad aš gyvenu su žmogumi kaip su žmona.
Niekas negalėtų prikišti, kad gyveni taip, jei ten apsistoji ir pabūni. Yra kambarių, kur gali apsistoti. Man svarbu, kad mano sąžinė rami, – aš negyvenu kaip su žmona.“
Kunigas tikino, kad yra kalbėjęs su aukštesniais savo vadovais. „Esu kalbėjęs su vyskupu, esu jam pasakęs, kas yra kas. Tai padariau iš anksto, užbėgdamas galimiems įvykiams už akių. Jeigu ką nors daryčiau ne taip, patikėkite, man atrodo, rasčiau būdų slėptis ar dar ką nors. Mano sąžinė šiandien rami ir tai man svarbiausia. Ką aš pridėsiu, rašykite ką norite, daugiau neturiu ko pasakyti“, – teisinosi P.Smilgys.
Seni jausmai
P.Smilgys su metais jaunesne T.Kasparavičiene, pasirodo, yra seni pažįstami. Pasakojama, kad iš Mažeikių kilusio P.Smilgio meilė lieknai blondinei suliepsnojo studijų tuometėje Lietuvos žemės ūkio akademijoje metu.
P.Smilgys į šios akademijos Ekonomikos fakultetą įstojo 1988 metais. Tuo metu čia studijavo ir Teklė Ruseckaitė iš Žiežmarių. Nors būsimas kunigas šiame fakultete mokėsi tik porą metų, tarp grupės bendramokslių jau sklandė kalbos, kad Teklė su Petru esą buvę pora.
1990-ųjų rudenį semestro pradžioje P.Smilgys Kaune jau nebepasirodė. Kad vyras įstojo į Telšių kunigų seminariją, fakultete nelabai kas žinojo. Po metų kitų šalia ilgakojės Teklės jau sukiojosi kiti jauni vyrai.
P.Smilgys, baigęs Telšių kunigų seminariją, tęsė mokslus Romoje ir įgijo bažnytinės teisės daktaro laipsnį. Paskirtas į Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčią, P.Smilgys greičiausiai nenuliūdo – jo gyvenimo meilė jam tapo pasiekiamesnė. Kunigo nesulaikė net tai, kad jis ėjo Telšių vyskupo Jono Borutos vikaro Klaipėdos miestui pareigas, buvo viešai žinomas žmogus.
Pažintį su Tekle, besitęsiančią nuo studijų laikų, P.Smilgys puoselėjo net tuomet, kai moteris ištekėjo. Teklė Ruseckaitė su klaipėdiečiu Aidu Kasparavičiumi vestuves atšoko 1993 metais. Pora susilaukė dviejų vaikų. Tačiau 2005-aisiais Kasparavičiai santuoką nutraukė.
Šeima iširo dėl kunigo
– Dėl ko iširo Jūsų šeima? – L.T. pasiteiravo buvusio Teklės vyro Aido.
– Nesutarėme ir patys, tačiau didelę įtaką tam turėjo P.Smilgys, kuris tuo metu kunigavo, – pasakojo A.Kasparavičius.
– Ar žinote, su kuo dabar gyvena jūsų buvusi žmona?
– Žinau, kad su Petru Smilgiu.
– Su kunigu Petru Smilgiu?
– O ką, jis dar kunigas? – nusistebėjo A.Kasparavičius, kuriam skaudu prisiminti šią istoriją.
– Gerai jį pažinojote?
– Taip, aš jį pažinojau, jis buvo mūsų šeimos draugas. Abu mūsų vaikus krikštijo“, – lėtai rinkdamas žodžius kalbėjo klaipėdietis. Beje, su būsimu kunigu jis susipažino studijų tame pačiame Žemės ūkio akademijos kurse, kaip ir su būsima žmona. Tačiau kunigui ėmus per dažnai lankytis šeimos namuose, Aidas ėmė nerimauti.
– Tebebendraujate su vaikais?
– Tai man labai skaudi tema. Tarp mūsų su žmona buvo konfliktas, kuris privedė iki teismų. Teko prisiteisti teisę matytis savo vaikus.
– Kaip manote, ar P.Smilgys, taip gyvendamas, gali eiti kunigo pareigas?
– Absurdas, trūksta žodžių! Jis kaip kunigas turėtų puoselėti žmonėse šeimos vertybes. Tik vėliau pastebėjau, kad jam mano buvusi žmona patinka kaip moteris.
Prisimena porą
Buvęs šeimos trijų kambarių butas uostamiestyje liko puikiai įrengtas ir apstatytas, tačiau Teklė nusprendė jį parduoti. Moteris su dviem vaikais ir nuo jos nesitraukiančiu P.Smilgiu mėnesiui įsikūrė to paties namo kitoje laiptinėje. Į užsienį išvykusi Teklės draugė pasiūlė išsinuomoti jos butą.
L.T. žurnalistei šiame name tebegyvenantys klaipėdiečiai patvirtino prisimeną čia gyvenusią porą: „Jis – nedidelio ūgio, su akiniais, šiek tiek apvalaus sudėjimo, ji – aukšta, šviesiaplaukė, taip jie trumpai čia gyveno.“ Kaimynai sakė tik iš L.T. sužinoję, kad jų buvęs kaimynas – kunigas.
„Dabar aišku, kodėl jis automobilį statė už kelių namų ir pėstute pareidavo namo“, – kalbėjo senyva klaipėdietė.
Buvusiame Kasparavičių bute dabar gyvenantys Viktorija ir Anatolijus tikina, kad nė minutei nesuabejojo, kad šalia butą pardavusios Teklės buvęs vyras yra jos sutuoktinis.
„Kai suderėjome kainą ir jau pasiryžome pirkti šį butą, visi susėdome aplaistyti pirkinio. Šis pliktelėjęs akiniuotas vyras nuskubėjo į virtuvę atnešti kamščiatraukio vynui. Susėdus ant jo kelių įsitaisė vaikai. Šnekučiavomės, ir tiek, tačiau jis neužsiminė, kokia jo profesija. O ką, jis kunigas? O jiems visą gyvenimą negalima moterų turėti?“ – stebėjosi rusakalbis Anatolijus.
Mamai skauda širdį
Petro Smilgio mama Juana, gyvenanti Mažeikiuose, paklausta, ar žino turinti marčią, liūdnai atsakė: „Žinau, labai dėl to skauda širdį.“
„Jie seni pažįstami, nuo akademijos laikų. Nors jis nuo vaikystės, nuo Pirmos komunijos lankė bažnyčią ir planavo tapti kunigu. Dar prieš įstojant į seminariją, aš jo klausiau, ar rimtai apsisprendei“, – kalbėjo kunigo mama.
Apie savo meilę T.Kasparavičienei P.Smilgys nei tėvui, nei mamai nėra atvirai kalbėjęs, tačiau tėvai žino, kad sūnus gyvena su moterimi. „Kažkas protą sujaukė, lyg užkerėtas, labai skaudu dėl to“, – kalbėjo mama. Ji sako, kad po pokalbio su tėvais Petras pyktelėjo ir su namiškiais nebebendrauja. Pasak mažeikiškės, nei aplinkiniai, nei giminė dar nežino, kad Petras, būdamas kunigas, gyvena su moterimi. „Neseniai, antri metai jie gyvena. Apie meilę jis nekalbėjo, tikino, kad turi tik šeimininkę“, – sakė J.Smilgienė.
Tačiau P.Smilgio mama sako puikiai žinanti, kad jos sūnus išskyrė šeimą ir išsivežė mylimąją į Kauną. „Kadaise jis yra pasakęs: „Padariau klaidą.“ Matyt, jam taip pat kažkas širdį slegia. Pabandykite jūs pakalbėti su juo, gal jums pavyks perauklėti, kaip mamai paatstovaukite. Mūsų jis neklauso“, – širdį liejo kunigo mama.
Kaltas nesijaučia
P.Smilgys L.T. sakė nejaučiąs kaltės dėl nutrūkusios mylimos moters santuokos. „Nežinau, kaip žmogus tas skyrybas išgyvena. Tačiau iš patirties galima sakyti, jog visuomet sutuoktinį kaltini. Tą pyktį laikyčiau visiškai natūraliu, šiuo atveju turi būti aiškiai išdėstytos ir jo paties gyvenimo aplinkybės, kas vedė prie to. Kodėl nutiko, kad kitas žmogus ėmė ir pasakė, kad santuoką reikia imti ir nutraukti. Jeigu kaltina mane ar ką nors kitą, – gerai, tačiau mano sąžinė rami“, – taip atsakė kunigas į buvusio Teklės sutuoktinio priekaištus.
Pasak dvasininko, pagalbą Teklei jis pradėjęs teikti tik tuomet, kai ji buvo oficialiai išsiskyrusi su vyru. „Tai įvyko tik po to, tačiau ne prieš tai. Norėčiau šį faktą ypač pabrėžti“, – sakė P.Smilgys.
Moteris neigia
T.Kasparavičienė L.T. žurnalistę telefonu tikino, kad ji bendrame su kunigu bute gyvena viena, tik su vaikais.
– Gyvenu viena su vaikais, – sakė moteris.
– Tai kodėl jūsų bute vėlyvą vakarą per telefonspynę atsiliepia P.Smilgys ir tikina, kad jis čia gyvena?
– Taip, aš pažįstu jį, mes bendraujame, jis čia užsuka.
– Kodėl tada jis pristato jus kaip savo šeimininkę?
– Ne, taip nėra.
– P.Smilgys neneigia, kad kartu su jumis pirko butą, ar tai bendra nuosavybė?
– Taip, bendra. Jis tiesiog padėjo man jį įsigyti.
– Mylite šį žmogų?
– Aš jį pažįstu, jį gerbiu.
– Jūsų santykiai su P.Smilgiu yra kaip vyro ir moters?
– Ne.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas