Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos įtaka visuomenei


RTK: „25 kadras” LNK eteryje buvo techninė problema  
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2007 03 28 
Diskusijos apie LNK neva naudotą vadinamąjį 25 kadrą, kuriuo esą bandoma paveikti žiūrovų pasąmonę, buvo triukšmas dėl nieko. Taip trečiadienį konstatavo Radijo ir televizijos komisija. „Tai tebuvo techninė problema, sukėlusi didelį nerimą“, - DELFI sakė komisijos pirmininkas Jonas Liniauskas.
Tačiau komisija siūlys įstatymuose užkirsti kelią galimybei reklamdaviams manipuliuoti žiūrovų sąmone ir uždrausti itin trumpas reklamas.
„Mus informavo, kad LNK reklamos kompiuterių valdymas vyksta iš Čekijos. Paaiškėjo, kad perkraunant kompiuterius atsirado užsilaikymas, todėl būdavo neištrinamas vienas puskadris. Dabar ši klaida ištaisyta“, - pažymėjo J. Liniauskas.
Anot jo, nėra įrodymų, kad taip buvo siekiama paveikti žiūrovų sąmonę. Priešingu atveju esą būtų kartojamas tas pats reklaminis kadras, o LNK eteryje matėsi skirtingi vaizdai. Tai komisijai patvirtino ir ekspertu į posėdį pakviestas kino režisierius Arūnas Matelis.
Kartu komisija siūlo įstatymuose sugriežtinti reikalavimus reklamai. Dabar yra ribojamas tik maksimalus reklamos televizijos eteryje intarpo ilgis. „Turėtų atsirasti ir nuostata, kad reklama negali būti trumpesnė kaip. Praktika rodo, kad nėra trumpesnių reklamos klipų kaip trys-keturios sekundės, tačiau reikėtų užkirsti kelią atsirasti trumpesnėms“, - teigė J. Liniauskas.
Komisijai užkliuvo, LNK kovo 9-11 dienomis transliuoti reklamos blokai. Juose esą mažiausiai 17 kartų buvo parodyti vieno televizijos kadro trukmės intarpai su reklamine informacija, kurie literatūroje sąlygiškai vadinami „25 kadru”.
LNK išplatintame pranešime paaiškino, kad dėl automatizacijos sistemos atnaujinimo darbų kai kurie reklaminiai klipai buvo transliuojami „techniškai netvarkingai“.
Tiesa, kai kurie ekspertai nelinkę televizijoje naudojamo 25 kadro metodo vadinti tikruoju 25 kadru, kadangi televizijoje, skirtingai nei kine, naudojamas įterpimas matomas plika akimi. Specialistų teigimu, net kine naudojamas 25 kadro metodas nėra efektyvus.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas