Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Vilniaus valdininkų interesai


Vilniaus savivaldybė apskaitos sistemą pirko pažeisdama įstatymus 
Portalas "Delfi"", 2010 06 04 
Viešųjų pirkimų tarnyba, išnagrinėjusi Vilniaus miesto savivaldybės vykdytų viešųjų pirkimų dėl finansų valdymo ir apskaitos sistemos diegimo bei konsultacinių paslaugų pirkimų pateiktus dokumentus, nustatė, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą, pasirinkdama netinkamai pirkimo būdus.
Nustatyta, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija, vykdydama „Finansų valdymo ir apskaitos sistemos diegimo paslaugų“ bei ,,Finansų valdymo ir apskaitos sistemos diegimo konsultacinių paslaugų“ pirkimus, netinkamai pasirinko pirkimo būdus. Viešųjų pirkimų tarnybai nesugebėjo pagrįsti, dėl kokių priežasčių paslaugas galėjo teikti tik konkretūs tiekėjai, ir kodėl minėtas paslaugas pirko skubiai, neskelbiamų derybų būdu.
Finansų valdymo ir apskaitos sistemos diegimo paslaugos buvo pirktos iš „Affecto Lietuva" už 4,163 mln. Lt. Finansų valdymo ir apskaitos sistemos diegimo konsultacinės paslaugos buvo pirktos iš „Ernst&Young Baltic" už 3,74 mln. Lt.
Primename, kad dar 2006 m. „Informacinės technologijos“ už 4,7 mln. Lt diegė savivaldybės finansų valdymo ir apskaitos sistemą, tačiau po trejų metų vėl buvo perkamos tos pačios paslaugos.
„Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pateikti paaiškinimai dėl dviejų minėtų viešųjų pirkimų vykdymo neskelbiamų derybų būdu, yra nepagrįsti ir pažeidžia Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimus. Vykdydami minėtus pirkimus, jie neužtikrino Įstatyme įtvirtintų skaidrumo ir lygiateisiškumo principų laikymosi“, - pažymėjo Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Plytnikas.
Viešųjų pirkimų tarnybai įvertinus ir abiejų pirkimų vykdytų procedūrų laikotarpius paaiškėjo, kad buvo įmanoma pirkimus atlikti atviro ar riboto konkurso būdais, o perkančioji organizacija specialiai vilkino pirkimų procedūras, kad galėtų vykdyti neskelbiamas derybas.
Vadovaujantis Administracinio teisės pažeidimų kodekse įtvirtintomis nuostatomis, už minėtų viešųjų pirkimų pažeidimus, Viešųjų pirkimų tarnyba skirs nuobaudas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų komisijos nariams.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas