Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai Lietuvoje


Lietuvos pasienyje - keistas sekso skandalas  
Julius Girdvainis, Dienraštis "Respublika", 2006 05 23 
Susižadėję JAV ir Baltarusijos teisininkai Terry Boeschas ir Valentina Chanenko tvirtina, kad Kenos pasienio kontrolės punkte pareigūnai siūlė jiems pasimylėti tarnybiniame automobilyje už pinigus.
Tapo kaline
Praėjusi šeštadienį Kenos pasienio kontrolės poste iš Minsko traukinio buvo išlaipinta 24 metų teisininkė, Baltarusijos pilietė V.Chanenko. Moteris turėjo du savo šalies pasus - seną, su galiojančia Lietuvos viza, ir naują, be vizos. Išlaipinta ir į tarnybines pasieniečių patalpas nuvesta moteris paskambino Vilniuje gyvenančiam savo sužadėtiniui, JAV piliečiui Terry Boeschui. Šis 40 metų vyras yra teisininkas, lektorius ir žmogiškųjų išteklių valdymo ekspertas, šiuo metu jis dėsto Vilniaus Gedimino technikos universitete. Valentina ir Terry susipažino Baltarusijoje, tačiau amerikiečiui šios šalies valdžia netrukus parodė duris ir mokslininkas įsikūrė Vilniuje, kur jo mylimoji atvykdavo nuolat. Praėjusį savaitgalį ji pirmą kartą į Lietuvą vyko su senu ir nauju pasais. V.Chanenko vakar "Respublikai" teigė, kad Lietuvos ambasadoje Minske ją patikino, jog nors senajame jos pase negalioja visi dokumento puslapiai, išskyrus tą, kuriame yra Lietuvos viza, pasienyje problemų ji nepatirs. "Praėjusį šeštadienį vėl vykau pas Terry ir buvau nustebusi, kai pareigūnai man liepė išlipti iš traukinio, - vakar telefonu sakė V.Chanenko. - Mane nuvedė į kažkokias patalpas ir liepė laukti traukinio į Minską, kuris turėjo atvykti po šešių valandų. Per tą laiką man buvo liepta niekur nekelti kojos, o vėliau davė pasirašyti kažkokį dokumentą lietuvių kalba. Jaučiausi šlykščiai, o kaip gali pasijusti žmogus, staiga tapęs kaliniu". Baltarusei pareigūnai nedraudė naudotis mobiliuoju telefonu ir ji paskambino savo draugui į Vilnių. T.Boeschas į Keną atvyko taksi, tačiau kurį laiką negalėjo pamatyti savo sužadėtinės, o po kurio laiko pora vis dėlto susitiko.
Šlykštus pasiūlymas
"Mane pasikvietė pasikalbėti jaunas pareigūnas. Jis tiesiai šviesiai paklausė, ar mes su Terry nenorėtume užsiimti seksu tarnybiniame automobilyje, o už tokią paslaugą reikės sumokėti pamainos viršininkui, - "Respublikai" teigė V.Chanenko. - Nors labai sutrikau, tačiau paklausiau, kiek tai kainuos. Uniformuotas žmogus atsakė, kad kaina turėtų būti protinga. Vėliau parodė ir tą automobilį - žalią mikroautobusą tamsintais stiklais ir herbu ant mašinos šono. Kai susivokiau, kas vyksta, pasijutau labai blogai - atrodė, kad visa prasmegau šūde". Baltarusijos teisininkė teigė iškart suvokusi, kad pasiskųsti pasienio poste, kur ji trumpam tapo kaline, nebus kam. Šiandien V.Chanenko ketina kreiptis į Lietuvos ambasadą Minske, nors ir supranta, kad būdama kitos valstybės pilietė beveik neturi šansų rasti tiesą. Tiesa, moteris pridūrė, kad jei Lietuvos pasienio vadovybei būtų svarbu išsiaiškinti šį incidentą ir būtų pakviesta į Lietuvą, ji atpažintų jauną pareigūną, kuris siūlė porai mylėtis pasieniečių automobilyje už pinigus.
Pasijuto pažemintas
Kur kas ryžtingiau vakar buvo nusiteikęs amerikietis T.Boeschas, kuris pirmiausia savo istoriją išsiuntė daugeliui Lietuvos žiniasklaidos priemonių ir kreipėsi į savo šalies ambasadą. Mokslininkas tvirtino, kad juodu su drauge pasijuto supurvinti, pažeminti, kaip kokie paleistuviai, todėl sieks, kad tokie atvejai būtų paviešinti ir taip padėta sustabdyti atvirą įžūlią korupciją ir Lietuvos vardo žeminimą. "Esu priblokštas dėl to, kad pareigūnas, naudodamasis tarnybine padėtimi, demonstravo savo jėgą, - vakar "Respublikai" sakė T.Boeschas. - Tokius faktus būtina iškelti į viešumą, todėl ketinu kreiptis į visas įmanomas institucijas, kurios padėtų nubausti kaltus dėl to incidento".
Pasieniečiai atsiriboja
Vakar Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pareiškė kategoriškai atsiribojanti nuo baltarusės ir amerikiečio pateikto fakto apie užsieniečių žeminimą Lietuvos pasienyje. VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis teigė, kad atlikus tarnybinį patikrinimą paaiškėjo, kad pažeminti pasijutę užsieniečiai tarnybai jokių pretenzijų nepateikė.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas