Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai Lietuvoje


"Sekso" skandalas pasienyje  
Žaneta Skersytė, Dienraštis „Vakarų ekspresas“, 2006 05 23 
Užsieniečių porelė - amerikietis profesorius ir baltarusė teisininkė - pareiškė, jog už kyšį Lietuvos pasienietis jiems pasiūlė pasimylėti tarnybiniame automobilyje
Šeštadienį Kenos pasienio poste dėl neva netvarkingų dokumentų buvo sulaikyta baltarusė, vykusi į Vilnių pasimatyti su čia dirbančiu draugu amerikiečiu. Moteris paskambino savo draugui ir jį pakvietė atvykti į Keną. Anot užsieniečių, vienas iš Kenos stotyje buvusių aukštesnio rango pareigūnų per tarpininką jiems pasiūlęs už atlygį suteikti galimybę pasimylėti tarnybiniame automobilyje, pažymėtame Lietuvos herbu. "Dar negalime atsigauti po įvykių Kenos pasienio poste. Aš ir mano sužadėtinė Valentina jautėmės tokie supurvinti, pažeminti, kaip kokie paleistuviai, kai pareigūnas pateikė šį pasiūlymą", - sakė šiuo metu Vilniuje dirbantis teisininkas Teris Bešas.
Netvarkinga viza
Anot 40-mečio įmonės direktoriaus T. Bešo, gegužės 20-ąją jai paskambinusi sužadėtinė Valentina Khanenko verkdama papasakojo, kad Lietuvos imigracijos pareigūnai neįleidžia jos į šalį motyvuodami tuo, kad ji turi du pasus. Moters viza į Lietuvą buvo sename, jau nebegaliojančiame pase, o naujajame pase vizos nebuvo. Kirsdama sieną ji turėjo abu pasus, kad parodytų galiojančią vizą. T. Bešo teigimu, Kenos stoties pareigūnas V. Khanenko pasakė, kad ji nebus įleista į Lietuvą, ir turės 6 valandas laukti traukinio, grąžinsiančio ją į Minską. Tuomet baltarusė ir paskambino sužadėtiniui.
Netikėtas pasiūlymas
Anot T. Bešo, jam atvažiavus į Kenos pasienio postą, sužadėtinė buvo net nevalgiusi, nes jos neišleido pareigūnai. "Ji sėdėjo ankštoje kėdėje siaurame koridoriuje. Vėliau mums buvo pasiūlytas truputį "patogesnis" kambarys - areštinė grotuotais langais, dviem stebėjimo kameromis ir metalinėmis durimis su grotuotu langeliu. Maždaug po valandos jaunas sargybinis liepė draugei išeiti į koridorių su juo pasikalbėti. Grįžusi į areštinę ji pranešė, kad "direktorius" leis mums užsiimti seksu jo automobilyje, stoties stovėjimo aikštelėje, jeigu mes sumokėsime jam pinigų", - pasakojo verslininkas. Anot amerikiečio, stoties viršininkas žinojo, kad laukiantieji yra susižadėję - baltarusė jam apie tai pati pasakiusi. Jis taip pat žinojo, kad pagal vizą moteriai Lietuvoje galima būti tik dvi dienas. "Pareigūnas buvo tikras, kad pasinaudosime jo "abipusiai naudingu" pasiūlymu "išsinuomoti" valstybei priklausantį automobilį ir užsiimti jame seksu", - sako T. Bešas. "Šlykštesnio pasiūlymo aš dar gyvenime nesu gavęs. Ar galite įsivaizduoti, ką dar pareigūnai sugeba parduoti?". Pasak jo, mašinų stovėjimo aikštelėje išties stovėjo žadėtasis žalios spalvos tarnybinis mikroautobusas, pažymėtas Lietuvos herbu.
Mašinos meilei nepritaikytos
Pradžioje užsieniečiai manė, jog tokį negražų pasiūlymą jiems pateikė muitininkai. "Vakarų ekspreso" pakalbintas Vilniaus teritorinės muitinės viršininkas Pranas Dragūnas, kuriam pavaldūs pareigūnai dirba ir Kenos geležinkelio poste, išgirdęs istoriją apie iš pareigūno lūpų išgirstą pasiūlymą, pasimetė. Anot jo, savaitgalį jokio pareigūno, kurį kolegos būtų galėję vadinti viršininku ar direktoriumi, poste negalėję būti. P. Dragūno teigimu, Kenoje dirbantys muitininkai turi du tarnybinius mikroautobusus, tačiau mylėjimuisi jie nesą pritaikyti - prikišti įvairios aparatūros. Pareigūno nuomone, užsienietei teko bendrauti su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovais - jie tikrina vizas.
Grynas prasimanymas
Vakar VSAT kategoriškai atsiribojo nuo amerikiečio spaudai pateiktos informacijos apie keleivių žeminimo faktus Kenos pasienio kontrolės punkte. Tiesa, pasieniečiai patvirtino, kad šeštadienį iš traukinio Nr. 305 Minskas-Vilnius buvo išlaipinta Baltarusijos pilietė, neturėjusi tvarkingų kelionės dokumentų. "Jai ir atvykusiam vyriškiui pasieniečiai detaliai paaiškino neįleidimo priežastis, užsienietė po šiais dokumentais pasirašė. Abu užsieniečiai pastabų ir pageidavimų neturėjo, jokių konfliktinių situacijų nekilo. Po šešių valandų baltarusė traukiniu išvyko iš Lietuvos, neišsakiusi pareigūnams jokių pastabų. Jų nereiškė ir vyriškis. Pareiškiame, kad mums metami kaltinimai yra prasimanymas", - teigė VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas