Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai Lietuvoje


Pasienyje - nepadorūs siūlymai užsieniečiams  
Raimonda Ramelienė, Dienraštis "Lietuvos žinios", 2006 05 23 
JAV piliečio skundai dėl įžeidžiančio Lietuvos pareigūnų elgesio kvepia tarptautiniu skandalu
Vilniuje gyvenantis amerikietis, pasipiktinęs Lietuvos pareigūnų elgesiu, išsiuntinėjo skundus JAV ambasadai, Seimo nariams, korupcija besirūpinančioms organizacijoms bei visoms žiniasklaidos priemonėms. Profesorių Terry Boeschą ir jo sužadėtinę teisininkę iš Baltarusijos Valentiną Khanenko sukrėtė šeštadienį Kenos geležinkelio stotyje įvykęs incidentas. Užsieniečiai teigia buvę įžeisti ir pažeminti nepadoraus Lietuvos pareigūnų elgesio. Pasak Boescho, jiems su sužadėtine už tam tikrą mokestį buvo "pasiūlyta pasimylėti tarnybiniame automobilyje, pažymėtame Lietuvos herbu".
Neįleido į Lietuvą
JAV pilietis Boeschas - 40-me-tis teisininkas, lektorius ir žmogiškųjų resursų valdymo ekspertas. Šiuo metu jis gyvena Vilniuje, dėsto etiką Vilniaus Gedimino technikos universitete, taip pat vadovauja įmonei. Šeštadienį Boeschas ketino vykti į stotį pasitikti savo sužadėtinės Valentinos, atvykstančios iš Minsko, tačiau netikėtai sulaukė jos skambučio. Moteris verkdama papasakojo, kad Lietuvos pareigūnai neįleidžia jos į šalį dėl esą netvarkingų dokumentų. Lietuvos viza buvo senajame, negaliojančiame merginos pase, o naujajame vizos nebuvo. Paprastai tokiu atveju žmonės, kaip ir Valentina, kirsdami sieną turi du pasus, kad parodytų turintys galiojančią vizą. Be to, Lietuvos ambasada Minske baltarusei esą užtikrino, kad dokumentai yra visiškai tvarkingi, ir moteris neturės jokių problemų kirsdama Lietuvos sieną. Todėl, pasak sužadėtinio, Valentina labai nustebo, kai Kenos pasienio posto pareigūnas pareiškė, kad į Lietuvą ji nebus įleista, o po šešių valandų traukiniu turėsianti grįžti į Minską. Terry, taksi atlėkęs į Kenos geležinkelio stotį, pasakojo sužadėtinę radęs apsiverkusią, sėdinčią mažame siaurame koridoriuje. Netrukus jiems buvo pasiūlytas šiek tiek "patogesnis" kambarys -areštinė grotuotais langais, stebima dviejų kamerų.
Bjaurus siūlymas
Pasak profesoriaus, maždaug po valandos jaunas pareigūnas įėjo į areštinę ir pakvietė Valentiną į koridorių pasikalbėti. Grįžusi ji papasakojo gavusi netikėtą siūlymą - už tam tikrą mokestį leisti porai pasimylėti tarnybiniame mikroautobuse tamsintais langais. "Stoties viršininkas žinojo, jog esame susižadėję - Valentina tai pati pasakė. Jis taip pat žinojo, kad Valentinai liko tik dvi dienos viešėti Lietuvoje (moteris turėjo daugkartinio įvažiavimo vizą su ribotu buvimo Lietuvoje dienų skaičiumi, ji atvykdavo savaitgaliais ir vėl grįždavo į Minską - aut.). Esu tikras, kad viršininkas tai apskaičiavo ir nusprendė, jog tikrai pasinaudosime jo "abipusiai naudingu" siūlymu "išsinuomoti" valstybei priklausantį automobilį ir pasimylėti mašinų stovėjimo aikštelėje, - piktinosi Terry. - Šlykštesnio pasiūlymo gyvenime nesu gavęs". Vakar amerikietis negalėjo tiksliau paaiškinti, koks pareigūnas taip neetiškai elgėsi - nežinojo nei jo pavardės, nei pareigų.
Pasieniečiai neigia
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) vakar kategoriškai atsiribojo nuo JAV piliečio išplatintos informacijos apie keleivių žeminimą Kenos pasienio kontrolės poste. VSAT patvirtino, kad, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, šeštadienį iš traukinio Nr. 305 Minskas-Vilnius pagal Šengeno reikalavimus atliekamų dokumentų kontrolės tvarką buvo išlaipinta Baltarusijos pilietė, neturėjusi tinkamai sutvarkytų kelionės dokumentų. Moteriai ir į Kenos stotį atvykusiam vyrui VSAT pareigūnai išaiškino priežastis, kodėl ji neįleidžiama į Lietuvą. Taip pat buvo užpildytas specialus neįleidimo dokumentas. Baltarusijos pilietė su juo susipažino ir pasirašė. Abu užsieniečiai neva jokių pastabų ir pageidavimų VSAT pareigūnams neturėjo, jokių konfliktinių situacijų nekilo. Po 6 valandų baltarusė traukiniu išvyko namo. Ji esą taip pat nepateikė pasieniečiams jokių pastabų. Anot VSAT atstovo spaudai Giedriaus Mišučio, priekaištų Kenos geležinkelio stotyje pareigūnams nereiškė ir amerikietis. VSAT pabrėžė, kad galbūt neįvardytiems pasieniečiams keliamos pretenzijos dėl minėto atvejo ir JAV piliečio pranešime metami kaltinimai nesusiję su VSAT pareigūnais ar jų funkcijomis, todėl traktuotini kaip prasimanymai.
Viršininkas atostogavo
Kenos geležinkelio stoties viršininkas Andrejus Rūkas tik iš LŽ vakar sužinojo, kas nutiko šeštadienį. Jis sakė pirmą dieną grįžęs po atostogų ir niekas jo tuo metu nepavadavęs. Rūkas patikino nevilkįs uniformos ir tikrai neturįs jokio tarnybinio automobilio. "O viršininkų čia daug - pasienio, užkardos, muitinės", - teigė Rūkas. Profesorius Boeschas vakar LŽ užsiminė, kad jo sužadėtinė mėgina gauti leidimą gyventi Lietuvoje. Pats amerikietis prieš kelerius metus dirbo ir gyveno Minske, tačiau Baltarusijos valdžios buvo išprašytas iš šalies. Dabar jis nebegauna vizos įvažiuoti į šią valstybę. "Lietuva - vienintelė mūsų viltis gyventi drauge", - kalbėjo amerikietis, ketinantis su baltaruse susieti savo gyvenimą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas