Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai Lietuvoje


A.Pocius neigia, kad tyrimas dėl DP – politinis užsakymas  
Justinas Vanagas, Portalas "Delfi", 2006 05 23 
Valstybės saugumo vadovas (VSD) Alvydas Pocius kategoriškai neigia Darbo partijos (DP) vadovų žodžius, kad prasidėję baudžiamojo persekiojimo veiksmai, nukreipti prieš DP, yra politinis užsakymas.
„Kategoriškai tai neigiu. Kategoriškai. Pas mus šitoj srity nėra jokio politikavimo, yra atliekamas tik ikiteisminis tyrimas. Ir mes esame suinteresuoti tiktai tuo, kad tyrimas vyktų pagal įstatymus, nebūtų pažeistos kitų asmenų teisės ir kad galima būtų priimti tam tikras išvadas“, - sakė A.Pocius.
Anot jo, dėl įvairiausių finansinių machinacijų vykstantį tyrimą kontroliuoja kelios tyrėjų grupės. „Viena iš tos bylos tyrimo krypčių atvedė į tuos objektus, kuriuose buvo atlikti atitinkami procesiniai veiksmai (kratos – DELFI)“, - aptakiai kalbėjo A.Pocius, paklaustas dėl ko tiksliai atliekamas ikiteisminis tyrimas.
Paklaustas, kaip DP buvo finansuojama Rusijos specialiųjų tarnybų, VSD vadovas pabrėžė, kad jis nenorėtų komentuoti to, ko departamentas dar nėra komentavęs. „Ikiteisminis tyrimas negali eiti taip sparčiai, kad kas valandą būtų nustatomos kokios nors aplinkybės. Tačiau, manau, jog pareigūnai padarys viską, kad tyrimas būtų atliktas per maksimaliai trumpą laiką“, - sakė A.Pocius.
DP atstovai dar praėjusią savaitę komentuodami prieš juos nukreiptus veiksmus aiškino, jog VSD su finansiniais nusikaltimais neturi nieko bendra. Esą tyrimas atliekamas dėl galimo Europos Sąjungos lėšų grobstymo, kas nekelia jokių grėsmių nacionaliniam saugumui, o DP centrinę būstinę krečia VSD pareigūnai.
„VSD yra viena iš ikiteisminio tyrimo institucijų, todėl mūsų pareigūnai dalyvauja procesiniuose veiksmuose. O apie tai, ar kelia minimo veikos grėsmę nacionaliniam saugumui, aš nenorėčiau kalbėti, nes reikėtų sulaukti pirmo rezultato ir tada bus žymiai aiškiau“, - sakė VSD vadovas po susitiko su Seimo liberaldemokratų frakcija.
A.Pocius teigė suprantantis, kad VSD vaidmuo šiame tyrime sukelia visokių minčių. „Departamentas kartais dalyvauja ir kitokių bylų tyrime. VSD atlieka tyrimus, susijusius su kontrabanda, disponavimu ginklais, disponuoja atitinkama informacija, kuri gali turėti reikšmės tyrimams, ir perduoda ją kitoms teisėsaugos institucijoms“, - sakė A.Pocius.
Jis pripažino, kad praėjusios savaitės penktadienį iš DP centrinės būstinės buvo paimta dokumentų. Tačiau apie juos A.Pocius nekalbėjo, teigdamas, kad pirmiausia reikia atlikti jų ekspertizes, kas trunka pakankamai ilgai.
Generalinė prokuratūra ir VSD vakar taip pat atmetė Darbo partijos kaltinimus politiniu susidorojimu. Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas pasiūlė Darbo partijai, jei ši matanti pažeidimų, apskųsti vykdomą tyrimą įstatymų numatyta tvarka.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas