Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos magnatų interesai


Pavargusiems nuo politinių intrigų ir kriminalų – jaunų verslininkų be atlygio rengiamos radijo laidos  
Sigita Purytė, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2011 10 30 
„Laisvoji banga“ jau daugiau nei metus mėgina keisti įvaizdį. Radijo stoties vadovai tvirtai įsikibę minties: „Nebus jokių politikos skandalų ir jokių kriminalų“. Iš reklamos gyvenantis radijas siekia tapti atviro kodo radiju, tokiu, kuriame laidas gali vesti pilietiški, aktyvūs savo srities specialistai entuziastai, kuriems nenumatytas joks atlyginimas.
Laisvo kodo radijas
„Laisvo kodo radijas – tai visuomenei prieinamas radijas. Visi, kas turi tam gebėjimų ir pritaria mūsų idėjai – jokių kriminalų ir jokio politikavimo – tie gali prisidėti prie radijo programos kūrimo“, - paaiškino „Vorto-Vaga“ įmonių grupės, kuriai priklauso „Laisvoji banga“, savininkas ir vadovas Vytas V.Petrošius.
Idėją pasufleravo pats gyvenimas: „Socialiniai tinklai tampa labai aktyvūs, populiarėja atviro kodo enciklopedija „Vikipedija“, akivaizdu, kad ateitis priklauso produktams, kuriuos laisvai kuria daug žmonių. Jie patys, jų artimieji tampa žinios nešėjai. Tokiu būdu jie tampa naujos, pasikeitusios visuomenės aktyvūs dalyviai“.
Kad ir koks atviras kodas bebūtų, tam tikra laidų vedėjų atranka yra reikalinga. „Svarbus intelektas, išprusimas, gebėjimas moderuoti pokalbį tiesioginiame eteryje, techniniai dalykai, tokie kaip balso tembras, iškalba; taip pat svarbios žmogaus intencijos, dėl ko jis ateina į radiją“, - vardijo V.V.Petrošius.
Šiuo metu radijuje savanorišku pagrindu dirba keturi laidos „Sprendimų metas“ vedėjai, laida transliuojama darbo dienomis 9 val. 30 min. Yra ir daugiau norinčių, todėl V.V.Petrošius su komanda svarsto tokioms laidoms atverti ir vakarinį radijo programos laiką. „Žmonės pasiilgę bendravimo, praktiškų patarimų, kasdienių problemų sprendimo būdų. Radijas tam puikiausiai tinka. Nuo demagogijos, politikavimo jau koktu“, - įsitikinęs verslininkas.
Nuo pavasario – keliolika laidų
Nuo praėjusio pavasario radijuje savanoriaujantis 32 metų verslininkas Julius Zimanas su „Laisvosios bangos“ savininku susipažino dar 2003-iaisiais. Tuomet Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje (VU TVM) kartu su V.V. Petrošiumi baigė tarptautinės prekybos specialybės magistrantūros studijas.
„Jis man pasiūlė vesti laidą, nes žino, kad domiuosi psichologija, saviugda, sakė, kad turiu neblogą iškalbą ir radijinį balsą. Komplimentai buvo malonūs, bet galutinis argumentas buvo jo idėja. Žiniasklaidoje yra labai daug neigiamos informacijos, jis norėjo inicijuoti pozityvios informacijos sklaidą, ši idėja man pasirodė įdomi“, - kalbėjo J.Zimanas, pavasarį įsipareigojęs kartą per savaitę vesti „Sprendimų metą“ ir iki šiol sukūręs keliolika laidų.
Vyras savo įmonės laidose visai nemini ir specialiai temų, susijusių su veiklos specifika, nesirenka. Jo įmonė atstovauja prekės ženklui, kuris žymi su sveikatingumu susijusius produktus.
„Vien mano vardo pavardės paminėjimas, arba tai, kad pašnekovui įteikiu savo, o ne „Laisvosios bangos“ vizitinę kortelę, jau yra tam tikra reklama. Tačiau man savireklama nėra svarbiausia. Savanoriauju, nes tai man kaip hobis, kodėl gi ne? - sako J.Zimanas. - Man patinka dalijimosi mintis. Ypač, kad galiu radijuje panaudoti savo balsą, ko versle padaryti neturiu galimybės“.
Padeda jaunam verslui
Dar vienas „Laisvosios bangos“ vedėjas-savanoris yra 24-erių vilnietis Mindaugas Čaplinskas. Jį į radiją taip pat pakvietė V.V.Petrošius. „Steigėme VU TVM Alumni klubą, valdyba surengė suvažiavimą būsimiems nariams, ten dalyvavo ir V.V.Petrošius. Pasikalbėjom, vienas kitą sudominom ir gavau pasiūlymą“, - sakė vaikinas.
Vesti laidas jį paskatino galimybė pakalbinti žmones, kurių paprastai dirbdamas savo darbus nesutiksi. Jis taip pat džiaugiasi galimybe pamatyti radijo virtuvę ir pats joje pasisukioti.
Daugiausia jis kalba apie problemas, aktualias jaunam, inovatyviam verslui. Pats su partneriu prieš dvejus metus yra įsteigęs aplinkosaugos konsultacijų įmonę „Sustainable business solutions“, kuri konsultuoja bedroves aplinkosaugos klausimais. Taip pat kaip ir J.Zimanas, jis vengia aplinkosaugos temų, kad nebūtų šališkas.
Motyvas – nauda visuomenei ir žmonės
Nors jis ir kiti „Sprendimo meto“ vedėjai nėra darbuotojai, jie yra įpareigoti padaryti darbą ir siekti kokybės. „Dirbame savanorystės principu, pinigų negauname, bet esame pasižadėję vesti laidas vieną kartą per savaitę bei stengtis siekti kuo geresnės kokybės“, - sakė pašnekovas.
24-erių vilnietis dažniausiai skiria laiko ne tik laidas vesti, bet ir joms ruoštis. „Nebent temą tikrai išmanau, tarkim rinkodarą, tada galiu nesiruošti, nes nuolat tame verdu ir žinau problemas“, - sakė vaikinas. Jis taip pat yra Lietuvos marketingo asociacijos valdybos narys.
Lietuvoje panašiu principu veikia nebent mažesnės studentiškos radijo stotys, taip pat iš klausytojų aukų be jokios reklamos gyvuoja katalikiškas „Marijos radijas“. Specialistų vertinimu, taip pat pažvelgus į atviro kodo enciklopedijos „Vikipedija“ sėkmę, tikėtina, kad tokių projektų ateityje daugės.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas