Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos magnatų interesai


Teismas atmetė „Respublikos leidinių“ ieškinį prieš DELFI  
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2011 11 17 
Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas atmetė „Respublikos leidinių“ ieškinį dėl pažeistos dalykinės reputacijos gynimo ir žalos atlyginimo. „Respublikos leidiniai“ į teismą kreipėsi dėl naujienų portale DELFI pasirodžiusios publikacijos „WikiLeaks“: Lietuvos laikraščiuose klesti korupcija ir pusiau legalus reketas“.
„Respublikos leidiniai“ teismo prašė pripažinti, kad tekste paskelbta informacija neatitinka tikrovės ir pažeidžia jų reputaciją. Taip pat prašyta įpareigoti DELFI paskelbti paneigimą ir priteisti 0,5 mln. dydžio neturtinės žalos atlyginimą.
Minėtą medžiagą, remdamiesi „WikiLeaks“ duomenims, parengė portalai vz.lt, 15min.lt, DELFI medžiagą persipublikavo iš 15min.lt. Minėtas portalas teismo procese dalyvavo kaip tretysis asmuo.
Atmesdamas ieškovo skundą teismas konstatavo, kad Civilinis kodeksas ir Visuomenės informavimo įstatymas atleidžia atsakovą – DELFI – nuo atsakomybės. Pasak teismo, tekste paskelbta visuomenei reikšminga informacija ir buvo teisėtas visuomenės interesas ją sužinoti. Be to, vėliau DELFI skelbė papildomą su šia istorija susijusią informaciją, pateikė „Respublikos leidinių“ poziciją.
Teismas „Respublikos leidiniams“ taip pat priteisė sumokėti 2500 Lt 15min.lt patirtų bylinėjimosi išlaidų.
Per 30 dienų sprendimas gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui.
Dėl minėtų tekstų „Respublikos“ leidiniai į teismą yra padavę ir 15min.lt bei vz.lt. Vilniaus apygardos teismas buvo priėmęs nutarimą patenkinti „Respublikos leidinių“ prašymą kaip laikinąsias apsaugos priemones areštuoti „Verslo žinių“ turto už 0,5 mln. Lt. Po kurio laiko „Verslo žinių“ 0,5 mln. Lt turto areštas panaikintas.
DELFI primena, kad tiek Specialiųjų tyrimų tarnyba, tiek Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti tyrimą dėl „WikiLeaks“ aprašytos galimos korupcijos žiniasklaidoje.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas