Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Vokietijos vidaus ir užsienio politika


Po virtinės skandalų ir įsikišus prokurorams atsistatydina Vokietijos prezidentas  
Portalas alfa.lt", 2012 02 17 
Po virtinės skandalų ir įsikišus prokurorams atsistatydina Vokietijos prezidentas Christianas Wulffas. Paskutiniu lašu tapo prokurorų įsikišimas. Jie ketvirtadienį nusiuntė į šalies federalinį parlamentą oficialų prašymą panaikinti Vokietijos prezidento neliečiamybę, kad būtų galima ištirti skandalą, kilusį dėl jo paimtos paskolos.
Ilgai savo kėdės laikęsis šalies vadovas 11 val. Vokietijos laiku (12 val. Lietuvos laiku) paskelbė apie atsistatydinimą. Dar prieš jį buvo prognozuojama, kad politikas trauksis. Kanclerei Angelai Merkel dėl susiklosčiusios situacijos teko atšaukti vizitą į Italiją.
Prezidentas apie savo sprendimą pranešė sukvietęs žiniasklaidą į prezidentūrą - Bellevue rūmus. Prie kamerų jį atlydėjo žmona Bettina, kuri taip pat figūruoja skandaluose, kainavusiuose šalies vadovo postą.
"Šiandien atsistatydinu iš federalinio prezidento posto, kad kuo greičiau atlaisvinčiau vietą įpėdiniui", - Ch.Wulffas pareiškė kreipdamasis per televiziją iš prezidento rezidencijos.
Vokietijai reikia "prezidento, kuriuo pasitiki ne šiaip dauguma, bet didžioji dauguma piliečių", - sakė rūškanas Ch.Wulffas, šalimais kurio buvo jo žmona Bettina.
"Pastarųjų dienų ir savaičių įvykiai parodė, kad šiam pasitikėjimui, o tuo pačiu ir mano veiksmingumui yra pakenkta, - sakė valstybės vadovas. - Dėl tos priežasties ilgiau nebegaliu taip kai dera namuose ir užsienyje vykdyti prezidento pareigų".
"Padariau klaidų, bet visada buvau sąžiningas", - pridūrė jis.
A.Merkel į atsilaisvinusį prezidento postą siūlys kompromisinį kandidatą
Kanclerė A.Merkel netrukus po prezidento atsistatydinimo pranešė, kad supranta ir sutinka su Ch.Wulffo sprendimu, nes kilusi įtampa šalyje kenkia piliečių interesams, tačiau ji pridūrė ir apgailestaujanti bei padėkojo prezidentui už nuveiktus darbus.
Ji penktadienį pažadėjo surengti derybas su visomis politinėmis partijomis, siekiant susitarti dėl kompromisinio kandidato į atsilaisvinusį prezidento postą.
"Norime surengti derybas, siekiant galimybės pasiūlyti bendrą kandidatą į Vokietijos Federacinės Respublikos prezidento postą", - prislėgta A.Merkel sakė žurnalistams per dvi minutes trukusį pranešimą.
Prokurorai sako, kad turi pakankamai įkalčių
Žemutinės Saksonijos žemės prokuratūra, kurios premjeru anksčiau buvo 52-ejų metų Ch.Wulffas, pareiškė, turinti "pakankamai įkalčių" dėl prezidento neteisėtų veiksmų.
"Todėl Vokietijos Bundestago pirmininkui nusiųstas prašymas panaikinti prezidentui neliečiamybę", - pažymi prokurorai.
Panaikinti neliečiamybę būtina tam, kad būtų galima dėl Ch.Wulffo atlikti tyrimo veiksmus. Tačiau tai dar nereiškia, kad prezidentas bus oficialiai apkaltintas kokiais nors nusikaltimais.
Skandalai dėk kreditų, ryšių su verslininkais ir skambučio laikraščio redaktoriui
Postą paliekantis prezidentas buvo persekiojamas skandalų ir kaltinimų nuo pernai gruodžio vidurio.
Dauguma jų susiję su Ch.Wulffo ryšiais su turtingais verslininkais, o pirmąją pasipiktinimo bangą išprovokavo paskola būstui, kurią jam itin palankiomis sąlygomis suteikė vieno draugo žmona.
Vėliau prezidentas buvo kaltinamas, kad mėgino nutildyti šią istoriją, taip pat skelbta, jog Ch.Wullfo draugai apmokėdavo jo atostogų išlaidas.
Tačiau Hanoverio prokuratūros tyrimas sutelktas į prezidento ryšius su D.Groenewoldu. Pastarasis taip pat yra įtariamasis tyrime dėl jos bendrovės sandorių su Žemutinės Saksonijos vyriausybe, kai Ch.Wulffas buvo šios žemės pirmasis ministras.
Be to, pranešama, kad D.Groenewoldas apmokėjo sąskaitą už Ch.Wulffo viešnagę viešbutyje per trumpas atostogas 2007 metais, nors Ch.Wulffo advokatai teigė, kad jis grąžino draugui šią sumą grynaisiais pinigais.
"Dabar viskas baigta - Christianas Wulffas privalo atsistatydinti", - teigiama įtakingo dienraščio "Bild" penktadienio redakciniame straipsnyje.
Skandalas dėl Vokietijos prezidento kilo, kai "Bild" paskelbė straipsnį apie tai, kad Ch.Wulffas 2008 metais, kai dar buvo Žemutinės Saksonijos premjeras, iš savo draugo verslo magnato Egono Geerkenso žmonos Edith paėmė su mažomis palūkanomis 500 tūkst. eurų (1,73 mln. litų) asmeninę paskolą namui pirkti.
Vėliau paaiškėjo, kad prezidentas paliko tūžmingą pranešimą "Bild" vyriausiojo redaktoriaus Kai Diekmannui telefono atsakiklyje, primygtinai reikalaudamas šios medžiagos neskelbti ir grasindamas imtis teisinių priemonių. Po to Ch.Wulffas K.Diekmanno atsiprašė.
Ch.Wulffo prezidentavimas nuo pat pradžių buvo erškėčiais klotas.
Jo išrinkimas 2010 metais tapo žeminančiu smūgiu A.Merkel, kai jos pačios koalicijos nariai atsisakė balsuoti už šį kandidatą parlamente per rinkimus, kuriuose Ch.Wulffo stipriu varžovu tapo vienas buvęs Rytų Vokietijos disidentas, politikos autsaideris.
Ch.Wulffas, kadaise laikytas potencialiu A.Merkel varžovu, buvo išrinktas tik per trečią balsavimą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas