Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Gandai ir propaganda


Nauji planai „strekoza“ ir „strekoziol“  
Olava Strikulienė, Dienraštis "Respublika", 2014 03 15 
„Respublikos“ savaitės žmonės - mūsų politikai, kurie, paskatinti būsimų prezidento rinkimų bei įkvėpti įvykių Kryme, jau ėmė vieni prieš kitus kurti planus „strekoza“. Balsas iš Prezidentūros šią savaitę pareiškė, kad reikia stiprinti Valstybės saugumo departamente kontržvalgybą. Ne tik nustatyti grėsmes Lietuvos saugumui, bet ir jas šalinti. VSD vadovas Gediminas Grina jau pažadėjo pateikti visuomenei metinę ataskaitą su tam tikromis konkretybėmis. O kol konkretybių nėra, S.Daukanto aikštė jau paviešino „konkretybę“. Esą negalima įsileisti Darbo partijos atstovų į Valstybės gynimo tarybos posėdžius, nes esą tie atstovai gali būti veikiami Kremliaus.
Iš trijų milijonų vienas milijonas - įtartini?
Gali būti ar TURI būti? Nes taip prieš prezidento rinkimus reikia. Konkretybės nėra. Vienintelė konkretybė - Kremlius. „Pasiguglinkite“ ir pamatysite, kaip ta konkretybė atrodo. Architektūriškai. Na, toks niūrokas pastatas. O kur nuotrauka ar vaizdo įrašas, kaip kažkas iš mūsų politikų patiria Kremliaus įtaką. Estetinę, politinę, elektros išlydį ir t.t. Anot G.Grinos, trims pirmiesiems mūsų valstybės asmenims nereikia gauti leidimo dirbti su slapta informacija. Vadinasi, jie a priori pripažinti visiškai patikimais. Patikimumas nekvestionuojamas. O dabar įsivaizduokime, kokią žinią siunčiame savo politiniams partneriams ir galimiems Lietuvos priešams. Esą iš trijų pirmųjų Lietuvos asmenų vienas asmuo toks abejotinas, kad nevertas dalyvauti Valstybės gynimo taryboje. Matyt, agentas. Demaskuotas. Nes taip pasakė pati šalies prezidentė. Kokia žinia pasiųsta? Pasauliui. Jei iš trijų aukščiausių vadovų vienas, tai yra trečdalis, yra abejotinas, tai kiek abejotinų turi būti iš devynių, iš 141 ar trijų milijonų gyventojų. Mažiausiai milijonas. Atmetus naujagimius. O jei iš aukščiausių šalies asmenų abejotinas vienas asmuo, gal abejotinas ir visas parlamentinės šalies Parlamentas. Tad kas lieka neabejotino? Tik S.Daukanto aikštė! Premjeras taip pat jau „abejotinas“. Nes informacijos apie galimas Kremliaus įtakas neturi. Nei minkštos, nei kietos, nei pominkštės.
Jei buvai kitoje vištidėje, tai jau vagis?
Kartais tiesiog glumina mąstymo klišės. Jei važinėji į Maskvą - esi Kremliaus įtakoje. Jei dar pavaikštinėjai Arbato gatvele, tai Lietuvoje jau nevertas arbatos. Matyt, jei važinėji į Romą, esi popiežiaus ar picos įtakoje. Jei skrendi į Tokiją - esi sakuros, geišos ar samurajų įtakoje. Jei Londone - monarchas. O jei važiuoji į Merkinę - esi piramidės įtakoje. Jei lankaisi arabų kraštuose, esi potencialus užverbuotas teroristas, o Kolumbijoje - narkotikų „mulas“. Juk nebūtina važinėti į Maskvą, kad tas Kremlius tave pasiektų. Tik visiškas žvalgybinis dundukas Izraelyje susitikinėtų su Mosadu, Vašingtone - su FTB. Veikiausiai mėtytų pėdas. Pasirinktų neutralią valstybę. O dabar žiūrime. Vien šiais metais mūsų parlamentarai vyko į Bosniją ir Hercegoviną, Vokietiją, JAV, Graikiją, Šveicariją, Italiją, Suomiją, Šiaurės Airiją, Norvegiją, Austriją, Latviją, Lenkiją, Prancūziją ir t.t. Parlamentinių ryšių grupės bendrauja su Zambija, Maroku, Izraeliu, Kroatija, Kalnų Karabachu, Kuba ir t.t. Planų „strekoza“, jei nori apkramtyti politinius konkurentus, gali kiek nori prikurti. Tarkime, kaip politikas X, vaikštinėdamas po Marakešą, sutiko galimai „kremliną“. Įsisupusį į moterišką paradžą, kad neatpažintų. Ką kalbėjo - neaišku. Ką burbėjo - irgi. Išgėrė mėtų arbatos. Paliko padavėjui arbatpinigių. Reikia šalinti grėsmę. Atimti iš padavėjo arbatpinigius.
Naujasis politinis keiksmažodis
Važinėti galima tik į Vatikaną, Briuselį, Vašingtoną. Visi kiti stabtelėjimo punktai yra daugiau ar mažiau įtartini. Ypač įtartini Rusijos kaimai, Baikalo omulių žvejyba, taiga ir Kamčiatka. Nes tai palankiausios vietos slapčia susitikti „agentams“. Mūsų politikai neturi fantazijos, kaip teisingai vairuoti valstybę, tačiau turi neribotą faktaziją, kaip priploti savo politinius oponentus. „Kremliaus įtaka“ yra politinis keiksmažodis. Politikai nesišvaisto „matais“, „fakais“, kaip eiliniai gyventojai. Turi kitokį universalų keiksmažodį. Įsivaizduokime, kad S.Daukanto aikštės dama išdrožia pasižmonėti į turgų. Užsigeidžia, kaip ir eilinis žmogus, nusipirkti savaitgaliui šviežių krapų. Derasi. Niekas damos neatpažįsta, todėl nenuleidžia kainos. Eilinis pirkėjas pasakytų - na, kam tu tą apvytusį krapą taip brangiai parduodi? Prekeivis atsakytų - jei nepatinka, eik na... O išvertus į politinę mūsų „kultūrą“ derėtų kalbėtis taip:
- Po kiek krapai?
- Po tiek.
- Neskleiskite visuomenei dezinformacijos. Turi būti po tiek.
- Ne, po tiek.
- Įtariu, jog jūs galimai susijęs!
- Su kuo? Su prekystaliu?
- Su Kremliaus įtaka.
- Su kuo?! Na, paklausykite, ką ji kalba! Na, pakartok!
- Negaliu. Aš su grifu „slaptai“.
- O krapas neslaptas. Neparduosiu.
- O krapas čia ne prie ko.
- O prie ko?
- O prie to, kad reikia ne tik nustatyti, bet ir šalinti grėsmes. Su tam tikromis krapo konkretybėmis.
Kremlius, aišku, nesnaudžia. Bet didžiausias pavojus - mes patys. Kiekvienas neapgalvotas mokestis verslui - tai Kremliaus įtakos stiprinimas. Kiekvienas žmogaus negerbiantis biurokratas yra savotiškas Kremliaus agentas. Dirbantis mūsų valstybėje ne ją stiprinantį, bet griaunantį darbą. Kiekvienas nuskurėlis ar apgautas, apmautas žemėtvarkininkų yra savotiškas Kremliaus ruporas. Valstybes dažniausiai palaužia ne išoriniai priešai, bet vietinių gyventojų ydos. Išoriniai priešai tik tomis ydomis pasinaudoja ir jomis manipuliuoja. O dėl to tikrai neverta skristi į Maskvą ir ten konsultuotis. Kol bus žmonių, manančių, kad „prie sovietų“ buvo gyventi geriau, tol ir turėsime Kremliaus įtaką. Gražiausia žmonių savybė yra pasitikėjimas ir pagalba artimui. Ar tai matome? Tik kurpiamus planus „strekoza“. Įtarimus partijoms, jų vadovams. Pasinaudojant Krymo įvykiais ar bet kokia įtarimams palankia situacija.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas