Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos magnatų interesai


Sukrėtimų TV rinkoje pranašauja žiniasklaidos magnatų veiksmai  
Justinas Gapšys, Dienraštis "Verslo žinios"", 2014 07 21 
Ruperto Murdocho, žiniasklaidos imperijos „News Corporation“ magnato, kontroliuojamos kabelinės televizijos, transliacijų ir filmų korporacijos „21st Century Fox“ nepavykęs bandymas už 80 mlrd. USD įsigyti konkurentus „Time Warner“ ir iš esmės performuoti JAV bei pasaulio televizijos informacijos ir pramogų sanklodą šiuo veiksmu nesibaigia. Magnatą artimai pažįstantys spėlioja, kad p. Murdochas po to, kai „Time Warner“ valdyba atmetė jo pasiūlymą, padidins siūlomą sumą ir netrukus grįš su nauju sandoriu. Kad įsigyti šią bendrovę jis atkakliai siekia, įrodo istorija. Pirmą kartą į „Time Warner“ duris jis pasibeldė dar 1984 m., tačiau buvo išprašytas, primena „Reuters“. Netrukus p. Murdochas įsigijo „20th Century Fox“, ji tapo pamatu kuriant televizijos ir transliavimo korporaciją, kaip jo spaudos imperijos dalį. Tačiau to nebuvo gana ir po 30 metų p. Murdochas grįžo su nauju pasiūlymu. Ponas Murdochas visuomet buvo žiniasklaidos pokyčių pionierius, nustatantis šio verslo tendencijas, tad po pastarojo bandymo įsigyti „Time Warner“ ekspertai sužiuro, kuria linkme nuraibuliuos jo pradedami viso pasaulio žiniasklaidos pokyčiai.
Siekia kanalo
„Nors tai gali atrodyti kaip filmų studijos sandoris, filmų kūrybos padaliniai abiejose bendrovėse yra antriniai, nes kabelinės televizijos tinklai atneša didžiausią pajamų dalį. Televizorių ekranai namuose toliau didėja, ir tai pagrindinė priežastis, kodėl Murdochas trokšta „Time Warner“ kabelinių kanalų HBO, TBS, TNT, kurie aplenkia kitų bendrovių kanalus“, – rašo Jackas Shaferis, „Reuters“ spaudos ir politikos apžvalgininkas. Sujudimą televizijos rinkoje lemia ir šio sektoriaus išgyvenami tektoniniai lūžiai, kurie verčia bendroves ieškoti naujų turinio, jo pateikimo ir žiūrovų pasiekimo formų. „Visos didžiosios įmonės bando atrasti magišką formulę, kuri apsaugos nuo galimo neigiamo poveikio, kai klientai, pavyzdžiui, nuspręs atsisakyti mokamos televizijos. Jos bando pozicionuoti save taip, kad pasinaudotų populiarėjančiomis turinio peržiūromis internetu ar per mobiliuosius įrenginius, o ne nuo jų nukentėtų“, – svarsto „The Wall Street Journal“.
Turinys yra karalius
Be išplėsto transliavimo tinklų spektro, kuris suteiktų progą rodyti daugiau sporto renginių realiuoju laiku ir atneštų daugiau pajamų iš reklamos, p. Murdocho veiksmai iliustruoja ir siekį valdyti daugiau turinio. „Televizijų turinio gamyba ir valdymas, o ne vien licencijuoto turinio pateikimas į eterį žiniasklaidos bendrovėms tampa vis svarbesnis. Tai užtikrina, kad jų transliavimo tinklai prieina prie geriausio turinio ir leidžia sukurti platų spektrą paslaugų, įskaitant šou licencijas tarptautinėms televizijoms ar tokiems interneto dalyviams kaip „Netflix“ ar „Amazon.com“, – rašo „The Wall Street Journal“. Apie tai, kokios galimos naujos televizijos turinio formos, skaitykite netrukus išeisiančioje „Verslo žinių“ analizėje.
Išprovokuotų daugiau sandorių
Nors p. Murdocho pasiūlytas sandoris buvo atmestas, jis jau kelia bangas žiniasklaidos sektoriuje. Tiek investuotojai, tiek ekspertai svarsto, kad vadinamojoje turinį kuriančioje pusėje turėtų prisirpti daugiau stambių susijungimo ir įsigijimo sandorių. „Time Warner“ ir „Fox“ sandoris iš esmės tėra pirmoji salvė prieš prasidedančią žiniasklaidos sektoriaus konsolidaciją“, – CNBC televizijai sakė Larry Haverty, „Gabelli Multimedia Trust“ portfelių valdytojas. Penktadienį Leslie Moonvesas, CBC žiniasklaidos koncerno vykdomasis direktorius, pareiškė esąs susidomėjęs „Time Warner“ priklausančiu naujienų kanalu CNN, jeigu jis tik patektų ant prekystalio užsimezgus „21st Century Fox“ ir „Time Warner“ sandoriui. „Mes visada kalbėjome apie bendradarbiavimą su CNN. Pažiūrėsime. Jei tik kas nors įvyktų, esu įsitikinęs, kad tai išnagrinėsime, kai tik bus prieinama“, – „Reuters“ cituoja p. Moonvesą. Pono Murdocho imperijai perėmus kitą stambų televizijos rinkos dalyvį, „Fox“ tektų parduoti jos žinioje atsidūrusią dar vieną naujienų televiziją (konglomeratui jau priklauso „Fox News“), kad dėl potencialaus interesų konflikto neužsitrauktų rinkos priežiūros institucijų nemalonės. Investuotojai sukruto svarstyti, kas po atmesto sandorio galėtų būti kiti p. Murdocho taikiniai. Tikėdamiesi galimos premijos, jie pradėjo pirkti ir kelti tokių bendrovių kaip „Discovery“ ar „Scripps Network Interactive“ akcijų kainas. „Discovery“ atrodo vienas realiausių taikinių įsigyti, nes bendrovė pasiekia tarptautinę auditoriją ir jai priklausantys padaliniai rinkose už JAV ribų atneša didelę ir augančią pajamų dalį, pastebi CNBC.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas