Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai Lietuvoje


Byla – policijos gėda 
Gintaras Šiuparys, Lietuvos rytas, 2014 07 24 
Atimdavo narkotikus iš jų prekeivių ir pardavinėjo patys. Tokia veikla buvo tapusi Šiaulių policijos pareigūnų kasdienybe.

Netrukus jie stos prieš teismą. Panevėžio apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje sunkiais ir itin sunkiais nusikaltimais kaltinami 18 asmenų. Net 14 teisiamųjų - buvę ir esami Šiaulių policijos pareigūnai. Gerai organizuotos gaujos nariams inkriminuojama per 100 nusikaltimų. Jie kaltinami dalyvavę nusikalstamo susivienijimo veikloje, grobę ir pasisavinę svetimą turtą, kyšininkavę paperkant valstybės tarnautojus, piktnaudžiavę tarnybine padėtimi ir viršiję įgaliojimus, neteisėtai disponavę šaunamaisiais ginklais, pasisavinę narkotikus, klastoję dokumentus, davę melagingus parodymus, melagingai pranešę apie nebūtą nusikaltimą ir suklastoję įrodymus.

Už grotų liko trys pareigūnai

Neregėto masto operacija įvykdyta praėjusių metų sausio 23-iąją. Atgarsiai nuvilnijo per visą Lietuvą: Šiauliuose sučiupta ir įtarimai pareikšti kone pusšimčiui asmenų, iš jų nemaža dalis - policijos pareigūnai. Iki šiol suimti laikomi iš Šiaulių vyriausiojo policijos komisariato jau atleisti Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) skyriaus vadovas Remigijus Zykas, vyresnieji tyrėjai Ričardas Pocius ir Gediminas Aina. Buvęs Šiaulių ONTB viršininkas Tomas Ruchtinas ir jo pavaldinys Gediminas Motiejūnas iki teismo išleisti į laisvę, nes prispirti įkalčių prisipažino.

Gaują sekė pusantrų metų

Ikiteisminis tyrimas dėl Šiaulių policijos ONTB pareigūnų buvo pradėtas 2012 metais, kai Generalinę prokuratūrą ir Lietuvos kriminalinės policijos biurą pasiekė informacija apie kvaišalais prekiaujančius šiauliečius kriminalistus. Operatyvinei informacijai pasitvirtinus, į pagalbą buvo pasitelkta ir Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnų grupė. Neregėto masto operaciją kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai. Kruopštus tyrimas davė vaisių - surinkta įrodymų dėl daugiau kaip 100 nusikaltimų. Teismui perduotą medžiagą sudaro per 70 tomų dokumentu, o kaltinamajam aktui surašyti prireikė daugiau kaip 300 puslapiu.

Atimdavo ir parduodavo patys

Per ikiteisminį tyrimą buvo aiškinamasi Šiaulių policijos ONTB pareigūnų veikla 2007-2013 metais. Surinkti įrodymai byloja, kad penki kriminalistai į nusikalstamą susivienijimą susibūrė dar 2011 metais. Gauja gerai išmanė kriminalinės žvalgybos, ikiteisminio tyrimo taktiką ir metodus. Piktnaudžiaujant tarnyba buvo renkama informacija, pasisavinamos ir pardavinėjamos neteisėtai laikomos cigaretės, iš pogrindinių prekeivių imami kyšiai už teisės pažeidimų nuslėpimą. Nustatyta, kad šiauliečiai per bendrą pareigūnų operaciją visoje Lietuvoje iš kvaišalus įvežančios grupuotės pasisavino keturis paketus kokaino. Dalis iš pagrobto 2,4 kilogramo kokaino buvo parduota. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, už kilogramą kvaišalų buvo paimta 100 tūkstančių litų.

Kvaišalus slėpė žemėje

Gaujos nariai per kratas grobė ne tiktai kvaišalus, bet ir pinigus, daiktus, cigaretes. Grobis buvo realizuojamas per talkininkus, klastojami baudžiamųjų bylų dokumentai. Policijos pareigūnai kaltinami ir už keliolikos tūkstančių litų kyšį paleidę sulaikytą įtariamąjį. Nemažą dalį kvaišalų pavyko rasti per įvykdytą operaciją. Šiaulių rajone esančiose sodybose aptikti žemėje užkasti keli kilogramai kokaino, marihuanos, psichotropinių medžiagų.

Tokios bylos nepamena

* Ikiteisminį tyrimą kontroliavęs Generalinės prokuratūros prokuroras Gedgaudas Norkūnas neslėpė, kad tokio masto su pareigūnais susijusios bylos nepamena: „Mano praktikoje to dar nebuvo.“
* Ši operacija buvo smūgis į paširdžius ir Šiaulių policijos vadovams, mat įkliuvo nepriekaištingais laikyti, po 8-19 metų dirbę pavaldiniai.
* Pavyzdžiui, Šiaulių policijos ONTB viršininkas T.Ruchtinas 2012 matais buvo paskelbtas komisariato organizuota konkurso „Metų seklys" nugalėtoju.
* Skandalui aprimus pasikeitė ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai - viršininkas Egidijus Lapinskas iškeliavo į Panevėžį, o jo pavaduotojas Robertas Jagminas išvažiavo vadovauti Kelmės policijos komisariatui.


Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas