Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos magnatų interesai


Konkurencijos taryba neprileidžia „15min“ savininkės prie skelbimų portalų 
Delfi.lt, 2016 05 06 
Penktadienį Konkurencijos taryba (KT) pranešė, kad atsisakė suteikti leidimą koncentracijai naujienų portalą 15min valdančiai „AS Eesti Meedia“ įsigijus 100 proc. „AllePAL OÜ“ akcijų.
KT nustatė, jog dėl įvykdytos koncentracijos klasifikuotų nekilnojamojo turto ir transporto priemonių skelbimų rinkose Lietuvoje buvo itin apribota konkurencija.
Su „AS Eesti Meedia“ susijusi UAB „Plius“ ir UAB „Vertikali medija“ bei su „AllePAL OÜ“ susijusi UAB „Diginet LT“ yra didžiausios klasifikuotų nekilnojamojo turto ir transporto priemonių skelbimų interneto svetainių valdytojos Lietuvoje, valdančios www.skelbiu.lt, www.auto.plius.lt, www.autogidas.lt, www.domo.plius.lt, www.aruodas.lt skelbimų portalus.
Kilus įtarimų, kad 2014 m. „AS Eesti Meedia“ įgijus bendrovę „AllePAL OÜ“, galėjo būti sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis ar apribota konkurencija, KT savo iniciatyva įpareigojo bendroves pateikti pranešimą dėl koncentracijos. Išnagrinėjusi pranešimą, KT nustatė, kad bendrovių susijungimas panaikino buvusią konkurenciją tarp skelbimų portalų, o po koncentracijos susijungusios bendrovės pakėlė klasifikuotų nekilnojamojo turto ir transporto priemonių skelbimų kainas.
„Mūsų siekis – kuo konkurencingesnė rinka ir didesnė nauda vartotojams. Detaliai išnagrinėjome klasifikuotų skelbimų svetaines valdančių bendrovių koncentraciją ir atsisakėme duoti leidimą. Esame įsitikinę, kad įvykdyta koncentracija panaikino svarbią konkurencinę jėgą skelbimų rinkoje – susijungusios bendrovės įgijo dominuojančią padėtį, dėl ko buvo apribotos kitų rinkos žaidėjų galimybės patekti į rinką, o klasifikuotų skelbimų kainos vartotojams pakilo“, – sako Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.
Konkurencijos taryba taip pat išnagrinėjo „AS Eesti Meedia“ prašymą nutraukti koncentracijos nagrinėjimo procedūrą atsižvelgiant į tai, kad š.m. balandžio 26 d. UAB „Vertikali medija“ akcijos buvo perleistos tretiesiems asmenims. Atsižvelgdama į tai, kad koncentracijos dalyviai duomenis apie svetainių valdymo pasikeitimus pateikė likus vos šešioms darbo dienoms iki koncentracijos nagrinėjimo termino pabaigos, Konkurencijos taryba neturėjo galimybės surinkti reikiamų duomenų ir įvertinti, ar UAB „Vertikali medija“ akcijų pardavimas pašalino Konkurencijos tarybos nustatytas konkurencijos problemas, todėl „AS Eesti Meedia“ prašymo nutraukti koncentracijos nagrinėjimą netenkino.
Konkurencijos taryba per pastaruosius penkerius metus išdavė 158 leidimus įmonių koncentracijoms. Per šį laikotarpį vienai koncentracijai buvo atsisakyta išduoti leidimą, trims koncentracijoms buvo suteikti leidimai tik po to, kad įmonės prisiėmė konkurencijos problemas šalinančius įsipareigojimus, o penkiais atvejais koncentracijos dalyviams buvo išsiųstos išvados, kad jų planuojamos koncentracijos rinkoje apribotų koncentraciją ir visais šiais penkiais atvejais įmonės atsisakė savo planų vykdyti koncentracijas.
Koncentracijos – tai atvejai, kuomet jungiasi įmonės arba kai įmonė(s) ar fizinis asmuo, turintis vienos ar kelių įmonių ar ūkio subjektų kontrolę, įgyja kito ūkio subjekto kontrolę. Kadangi dėl šių veiksmų rinkoje gali būti itin apribota veiksminga konkurencija, kontrolę įgyjantys asmenys ar besijungiančios įmonės, kurių apyvartos viršija Konkurencijos įstatyme nustatytas ribas, koncentracijos įgyvendinimui privalo gauti Konkurencijos tarybos leidimą. Konkurencijos taryba leidžia vykdyti tik tas koncentracijas, dėl kurių reikšmingai nepablogėtų konkurencijos sąlygos.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas