Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai Lietuvoje


Tikri ir iškreipti skandalai 
Dienraštis Vakaro žinios, 2005 12 31 
Lietuva, 2005: kaimyno tvartas nesudegė, bet vis tiek yra kuo pasidžiaugti

Išpūstas V.Uspaskicho burbulas

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas buvo priverstas atsistatydinti iš ūkio ministro posto, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad jis Maskvos valdžiai galėjo proteguoti jo šeimos valdomą Krekenavos agrofirmą. Šį skandalą pradėjo liberalcentristų lyderis Vilniaus meras Artūras Zuokas bei socialdemokratas Vilniaus vicemeras Gediminas Paviržis. Liberalcentristams ir socialdemokratams buvo labai naudinga nuversti V.Uspaskichą, kuris ne tik didino savo politinę įtaką, bet ir perėmė Europos Sąjungos paramos skirstymą.

Išpūstas K.Prunskienės burbulas

Seimo opozicija su žemėmis sumaišė "valstiečių" lyderę, žemės ūkio ministrę Kazimierą Prunskienę, kuriai suteiktos Rusijos kunigaikštienės regalijos. K.Prunskienė, per prezidento rinkimus netikėtai tapusi rimta Valdo Adamkaus konkurente, gavusi žemės ūkio ministrės postą tapo viena pastebimiausių šios Vyriausybės figūrų. Šis skandalas pakirto vis didėjančią jos įtaką.

Išpūstas J.Ramono burbulas

Nuo žemdirbių streikų laiku persekiojamas Seimo narys Jonas Ramonas dešiniųjų buvo apkaltintas šventvagyste - suartomis kapinaitėmis. Žiniasklaida išsiaiškino, kad net Seimo narį apkaltinę Telšių paveldosaugininkai negali tiksliai pasakyti, ar toje vietoje, kuri buvo ariama ir sovietiniais metais, iš viso buvo kapinės.

Išpūstas A.Brazausko burbulas

Seimo Konservatorių frakcija sukėlė skandalą dėl premjero Algirdo Brazausko ryšių su "Mažeikių naftą" pretenduojančiu įsigyti Rusijos koncernu "LUKoil". Konservatoriai bandė įteigti, kad A.Brazauskas "LUKoil" pažadėjo "Mažeikių naftą" atsidėkodamas už šio Rusijos koncerno atstovų pagalbą privatizuojant "Draugystės" viešbutį. Šis skandalas greitai subliūško, tačiau konservatoriai pasiekė, kad Vyriausybė tinkamiausiu "Mažeikių naftos" pirkėju pasirinktų ne "LUKoil", o jų proteguojamą Rusijos ir Didžiosios Britanijos koncerną TNK-BP. Beje, "Draugystės" skandalą dienraštis "Respublika" aprašė prieš 7 metus, tačiau jį konservatoriai prisiminė tik šiemet.

Išpūstas "Eltos" privatizavimas

"Respublikos" leidinių grupė, įsigijusi nacionalinę naujienų agentūrą ELTA iš skandalingai pagarsėjusio koncerno "MG Baltic", apkaltinta naujienų agentūros žlugdymu. "Respublikos" įsigyta ELTA atsikratė politikuojančių žurnalistų ir ėmė skelbti tik objektyvią ir nešališką informaciją. Tribūną praradę dešinieji ėmė reikalauti atimti iš "Respublikos" "Eltą" arba bent jau nacionalizuoti jos fotoarchyvus, kurie... jau seniai atiduoti valstybei.

Skandalingiausia išlaikytinių televizija

"Respublika" atskleidė, kad iš mokesčių mokėtojų išlaikomas visuomeninis transliuotojas Lietuvos radijas ir televizija (LRT) tapo privataus žiniasklaidos koncerno "Lietuvos ryto" ruporu. LRT transliuoja net kelias "Lietuvos ryto" antrinės kompanijos "Spaudos televizija" laidas, visuomeninio transliuotojo eteryje nuolat šmėžuoja "Lietuvos ryto" atstovai. Be to, LRT transliuoja "Lietuvos ryto" krepšinio komandos rungtynes ir mokesčių mokėtojų pinigais padengia didelę dalį šio privataus krepšinio klubo išlaidų.

Už kritiką tikrai galima persekioti?

Vyriausiasis administracinis teismas nustatė, kad "Respublikos" žurnalistas Vitas Tomkus buvo neteisėtai persekiojamas už rašinius apie aukščiausiuose valdžios sluoksniuose klestinčia korupciją (toks galutinis ir neskundžiamas sprendimas). Tačiau politikų spaudžiama Generalinė prokuratūra, nepaisydama galutinio ir neapskundžiamo verdikto, siekia atnaujinti teisminį procesą.

Tikra (ir skandalinga) dovana G.Vainauskui už ramybę

"Respublika" išsiaiškino, kaip įmonių grupė "Rubicon group" atsidėkojo Gedvydo Vainausko "Lietuvos rytui" už nuolatinį palaikymą. "Rubicon" įmonės "Lietuvos ryto" krepšinio klubui nemokamai atriekė l ha valstybinės žemės, ant jos ir iškilo "Lietuvos ryto" krepšinio arena. Šalia "Siemens" arenos esantis sklypas, atitekęs "Lietuvos rytui" nemokamai, vertinamas 22 mln. litų.

Tikras Pakso išteisinimo skandalas

"Paksogeitas" bliūkšta. Konstitucinio Teismo sprendimu už priesaikos sulaužymą iki gyvos galvos jokių renkamų pareigų negalintis eiti pašalintasis prezidentas Rolandas Paksas reabilituojąsi. Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad R.Paksas nesaltas dėl to, kuo jį apkaltino Konstitucinis Teismas.

Meras A.Zuokas - tikras Abonentas

Seimas tik dabar nusprendė, kad Vilniaus meras Artūras Zuokas galėjo būti "Rubicon group" juodojoje buhalterijoje minimas "abonentas" ir imti milijoninius kyšius. "Respublika" jau prieš dvejus metus aprašė A.Zuoko ryšius su "Rubicon" bei įvardijo kitus įtartinus jo vadovaujamos savivaldybės sandėrius.

Žydroji revoliucija Lietuvoje neįvyko

Iš užsienio finansuojami Soroso išlaikytiniai bandė nuversti teisėtai išrinktą valdžią. Skandalingojo milijardieriaus Soroso finansuojami veikėjai atvirai spaudė premjerą Algirdą Brazauską atsistatydinti ir griovė valdančiąją koaliciją. Perversmininkus sustabdė "Respublikos" leidinių grupė, demaskavusi jų užmačias.

Su korupcija susidorosime tikra korupcija

Visuomenininkai, besiskelbiantys, jog kovoja su korupcija, iš tiesų dirba verslo konkurentų naudai. "Respublika" išsiaiškino, kad su korupcija kovojanti visuomeninė organizacija "Transparency International" bei Strateginių tyrimų institutas, paskelbę Elektros energetikos įstatymą korupciniu, dirbo Vakarų skirstomųjų tinklų savininkų konkurentu naudai. Vakarų skirstomiesiems tinklams už ramybę buvo siūloma iš "Transparency International" Lietuvos skyriaus vadovo Ryčio Juozapavičiaus nusipirkti mokslinį tyrimą.

Būk ministras, nebūsi asilas

Krašto apsaugos ministro Gedimino Kirkilo žentas Jonas Basalykas iš įtariamojo tapo auka. Pareigūnai, tirdami bylą, kurioje J.Basalykas kaltintas sumušęs girininką, staiga nusprendė, jog kaltas ne G.Kirkilo žentas, o savo pareigas atlikęs girininkas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas