Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai Lietuvoje


Žurnalistės tyrinėtam pulkininkui skirtas papeikimas  
Portalas "Delfi", 2006 06 23 
Vidaus reikalų ministras Gintaras Furmanavičius penktadienį skyrė tarnybinę nuobaudą Vidaus tarnybos antrojo pulko vado pavaduotojui Dainiui Kazlauskui. D.Kazlauskui skirta viena iš švelnesnių nuobaudų - papeikimas.
Kaip BNS sakė pulkininko elgesį vertinęs Vidaus reikalų ministerijos generalinis inspektorius Julius Jasaitis, pulkininkas išvengė griežčiausios nuobaudos - atleidimo iš darbo, nes tyrimo metu nebuvo nustatyta, kad jis būtų taręsis dėl užmokesčio už lytines paslaugas. Pulkininko ir žurnalistės santykiai buvo įvertinti kaip "dviejų žmonių flirtas".
"Ir Lietuvos Konstitucija, ir tarptautiniai teisės aktai gina žmogaus teisę į privatumą ir pabrėžia, kad žmogus teisę į privatumą turi ir darbo vietoje. Tai, ką jis rašo žinute, ar kalba telefonu, turi likti nevieša, išskyrus tuos atvejus, kuomet asmuo pažeidžia teisės aktus", - sakė generalinis inspektorius.
Pasak J.Jasaičio, šiuo atveju nepasitvirtino informacija, kad D.Kazlauskas tarėsi pirkti moterį kaip prostitutę.
D.Kazlauskas nubaustas už tai, kad asmeniniams reikalams panaudojo tarnybinį telefoną, kompiuterį ir automobilį bei atsivedė žurnalistę į tarnybines patalpas, tuo pažeisdamas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo, Valstybės tarnybos įstatymo nuostatas bei Pavyzdinių valstybės institucijų ir įstaigų vidaus tvarkos taisyklių reikalavimus.
Nemalonumai pulko pareigūną užgriuvo po to, kai dienraštyje "Lietuvos rytas" pasirodė žurnalistinis tyrimas apie intymaus bendravimo už pinigus klientus. Į žurnalistės akiratį pateko ir pulkininkas leitenantas D.Kazlauskas, neva atsiliepęs į jos melagingą siūlymą gauti sekso paslaugas už pinigus.
Pareigūnas, palaikęs žurnalistę draugystės ieškančia moterimi, siuntė jai žinutes iš tarnybinio telefono ir tarnybinio elektroninio pašto, surengė pasimatymą tarnybinėse patalpose. Į saugomą pulko teritoriją moteris buvo įvesta nesilaikant nustatytų formalumų, o po pasimatymo - pavėžinta tarnybiniu visureigiu.
Kai pasirodė straipsnis, D.Kazlauskas įteikė vadovybei prašymą išleisti jį į pensiją. Tačiau nuspręsta šio prašymo nepatenkinti, kol bus aiškūs tarnybinio patikrinimo rezultatai.
J.Jasaitis BNS sakė, kad pulkininkas dėl savo poelgio gailėjosi ir kaltės neneigė. Jis tvirtino siekęs tik asmeninio šilto bendravimo, nes tuo metu jo šeimyniniai santykiai buvo pašliję. Pasak G.Jasaičio, tai patvirtina ir pulkininko rašyti elektroniniai laiškai žurnalistei.
D.Kazlauskas pulke tarnauja 13 metų, pulko vado pavaduotojo pareigas eina nuo 2000-ųjų rugsėjo. D.Kazlauską vadovybė charakterizuoja kaip profesionalų ir iniciatyvų vadovą. Pareigūnas yra apdovanotas "Sausio 13-osios" atminimo medaliu, "Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio" medaliu bei kitais pasižymėjimo tarnyboje ženklais.
Vidaus reikalų ministrui atsiųstame Aukštadvario bendruomenės rašte D.Kazlauskas taip pat vertinamas tik iš teigiamos pusės.
Vidaus tarnybos pulkų funkcijos - nuteistųjų ir suimtųjų konvojavimas, konfliktinių situacijų laisvės atėmimo vietose likvidavimas. Kartu su policija vidaus tarnybos padaliniai saugo viešąją tvarką masinių renginių metu bei talkina jai kovos su nusikalstamumu operacijose.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas