Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai Lietuvoje


Protestuodamas prieš šalies švietimo sistemą, absolventas sudegino ką tik gautą diplomą 
Portalas "Delfi", 2006 06 29 
Iškilminga bakalauro diplomų teikimo ceremonija Vilniaus Šv.Jonų bažnyčioje baigėsi akibrokštu – absolventas čia pat sudegino ką tik gautą aukštojo mokslo baigimo liudijimą. Į šią šventovę atsiimti diplomų trečiadienio rytą susirinko apie pusę tūkstančio Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto absolventų, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".
Paskutiniai bakalauro diplomus gavo šio fakulteto Programų sistemų katedros studentai. Šios studijų programos diplomą apsigynė ir vilnietis 23 metų Rimantas Šimanėlis.
Į rankas gavęs bakalauro diplomą jaunuolis išsitraukė žiebtuvėlį ir uždegė dokumentą. Jį prarijo liepsna. Bažnyčioje liko gulėti tik pelenų krūvelė.
"Tai yra protestas prieš Lietuvos švietimo sistemą, prieš jos lygį ir požiūrį į mokslą. Manęs netenkina toks atsainumas, kai nesirūpinama darbo kokybe. Studentai priimami, jiems užsimerkus padėstoma ir jie išleidžiami. Ugdymo procesas nevyksta", - taip savo poelgį paaiškino universiteto absolventas R.Šimanėlis.
Buvęs vienos prestižiškiausių bendrojo lavinimo mokyklų - Vilniaus licėjaus - auklėtinis tvirtino, kad mintis sudeginti diplomą jam kilo nespontaniškai.
"Šio protesto nesugalvojau vos gavęs diplomą. Nors nerūkau, kišenėje turėjau žiebtuvėlį. Jis neatsirado atsitiktinai", - pasakojo R.Šimanėlis.
Vilniaus universitete pirmos pakopos aukštąjį išsilavinimą įgijęs studentas tvirtino, kad daugiau šioje aukštojoje mokykloje nesimokys. Magistro laipsnio jis žada siekti užsienyje arba mokytis savarankiškai.
Vilniaus universiteto vadovybė šį incidentą komentavo nenoriai.
Diplomus studentams įteikinėjęs Matematikos ir informatikos fakulteto dekanas Feliksas Ivanauskas tvirtino nepastebėjęs, kaip bažnyčioje buvo uždegtas diplomas.
"Jeigu taip atsitiktų, pagalvočiau apie auklėtinio psichikos būklę. Būna atvejų, kai studentai skundžiasi studijų kokybe. Kai kam nepatinka griežti reikalavimai. Mūsų auklėtiniai gauna gerus darbus. Į fakultetą įstoti yra sunku, būna dideli konkursai", - teigė dekanas.
"Nepažįstu žmogaus, kuris tai padarė, todėl man sudėtinga komentuoti. Teoriškai įmanoma prielaida, kad kažkas negerai šitaip pasielgusio žmogaus psichikai. Galbūt žmogus persitempė.
Poelgio motyvų gali būti labai daug. Tačiau šiame fakultete dirba tikrai aukšto lygio profesūra. Matematika mūsų universitete yra labai stipri sritis", - teigė Vilniaus universiteto rektorius profesorius Benediktas Juodka
Tačiau universiteto rektorius neneigė, jog studijų kokybė yra viena aktualiausių ne tik jo vadovaujamos įstaigos, bet ir kitų Lietuvos bei Europos aukštųjų mokyklų problemų.
"Studijų kokybė susideda iš daugelio parametrų. Kokybę lemia studentų motyvacija, dėstytojų profesionalumas, laboratorijų lygis. Kokybė priklauso ir nuo to, ar bibliotekose yra mokslinių žurnalų, vadovėlių. Pagaliau kokybę lemia ir bendrabučiai, ar studentai grįžę gali ramiai išsimiegoti ir išsimaudyti. Visa tai turi įtakos studijų kokybei. Dalis jų visiškai priklauso nuo finansavimo", - aiškino B.Juodka.
Profesorius įsitikinęs, jog mokslo kokybė nukenčia dėl pernelyg mažo aukštųjų mokyklų finansavimo. Jeigu įstaigos gautų daugiau pinigų, jų laboratorijos nesiskirtų nuo garsiausių pasaulio universitetų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas