Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai Lietuvoje


Viktoro Muntiano kalba suvažiavime šokiravo teisėjus 
Lina Vyšniauskienė, Dienraštis "Respublika", 2006 06 30 
Seimo pirmininko Viktoro Muntiano per visuotinį teisėjų suvažiavimą pasakyta kalba sukėlė Temidės tarnams šoką. Jam sakant kalbą salėje kilo nepasitenkinimo kupinas šurmulys.
Negirdėti dalykai
"Blogai, kad mūsų teismai išteisino eksprezidentą Rolandą Paksą. Gal dabar ir Jurijus Borisovas teismų sprendimu bus paliktas gyventi Lietuvoje", - taip Seimo pirmininkas išreiškė savo nepasitenkinimą teismų darbu. Po šių žodžių salė suūžė. Lietuvoje, kaip ir visose civilizuotose teisinėse valstybėse, laikomasi nuostatos, kad politikai negali komentuoti teismų sprendimų, juolab kištis į jų darbą, kol byla nebaigta nagrinėti. R.Pakso byla Lietuvoje jau baigta, tačiau ji yra nukeliavusi į Strasbūro Žmogaus Teisių Teismą. J.Borisovo byla dar nagrinėjama. "Net tose bylose, kur jau įsiteisėję sprendimai, tokie žodžiai traktuojami kaip vertinimas. Įsivaizduokite, salėje sėdėtų šių teisiamųjų advokatai. Tokios kalbos įrašas jiems jau yra pretekstas kreiptis į Strasbūrą su papildomais prašymais, - "Respublikai" vakar sakė Apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Laima Garnelienė. - Galėjo jis tai pasakyti kitais žodžiais, neįvardijęs konkrečių pavardžių. Būtų tai visi priėmę kaip pelnytą priekaištą, juk mes ne angelai, būtume paploję ir viskas baigtųsi". "Tai negirdėti dalykai, - piktinosi Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Konstantas Ramelis. - Tiesiog kišimasis į teismo darbą. Manau, kad mąstantis žmogus negali tokių dalykų pasakyti, juo labiau tokio aukšto rango pareigūnas".
Seimo pirmininkas supranta suklydęs
V.Muntianas "Respublikai" aiškino kalbėjęs apie tendencijas, o konkrečius atvejus paminėjęs tik tarp kitko. "Nei kaltinau, nei sakiau, kokie sprendimai turėjo būti. Juk neįvardijau konkrečių veikų ir kaip jos turi būti vertinamos. Tai politinis mano pasisakymas, - teisinosi Seimo pirmininkas. - Aš, beje, iš kompetentingiausių Lietuvos teisininkų, Konstitucinio ir Aukščiausiojo teismų teisėjų esu girdėjęs tokius vertinimus". "Respublikai" paklausus, ar teisėjai apie tai kalbėję viešai, V.Muntianas pripažino, kad tai buvę tiesiog privatūs pokalbiai. Pasvarstęs Seimo pirmininkas pripažino, kad vis dėlto butų buvę geriau konkrečių bylų neįvardyti. V.Muntianas prisipažino pajutęs neigiamą salės reakciją į jo kalbą, tačiau nepriklausomai nuo reakcijos sakąs tą, ką mano ir mato. Pasak teisėjų, V.Muntiano kalba buvo padrika, suvelta ir sunkiai suprantama. Daugelis kalbintųjų minėjo atskiras frazes, sakė nesupratę, ar tai buvusi kritika, ar spaudimas, ar tiesiog prastai parengta kalba. Apeliacinio teismo pirmininkas Vytas Milius svarstė, kad, matyt, politikai gali sau leisti laisviau reikšti mintis. Teisėjams, "Respublikos" žiniomis, už tokius viešus kolegų veiksmų vertinimus gali grėsti net drausmės bylos. "Mes - viena, politikai - kita. Seimo pirmininkas turėjo atsižvelgti, kad jis kalba specifinei auditorijai, o ne privačiai. Teisėjai mėgsta, kad būtų kalbama tiksliai", - sakė V.Milius. Prieš keletą metų panaši teisėjų reakcija buvo kilusi dėl prezidento Valdo Adamkaus pasisakymo. Henrikui Daktarui paprašius leidimo išeiti į laisvę neatbuvus viso bausmės laiko, V.Adamkus viešai pasvarstė apie tai, kad jo paleisti nereikėtų. Tiesa, po to, kilus nepasitenkinimo audrai, jis teigė buvęs nesuprastas ir norėjęs pasakyti visai ne tai.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas