Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Seimo kanceliarijos krizė


Sunkios vyriausiojo Seimo teisininko paieškos  
Vytenė Stašaitytė, Dienraštis "Lietuvos žinios", 2006 08 24 
Norą tapti parlamento Teisės departamento vadovu išreiškė vos vienas kandidatas. Neabejojama garsaus teisininko profesionalumu, tačiau baiminamasi, kad nepasitvirtintų gandai apie jo žalingus įpročius.
Seimo kanceliarija, o ypač teisininkai su nerimu laukia rytoj vyksiančio konkurso Teisės departamento direktoriaus pareigoms eiti. Prestižine vadinamą kėdę nusižiūrėjo vienintelis kandidatas - garsus teisininkas praktikas ir akademikas Viktoras Tiažkijus. Neabejojama, kad buvusiam Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto dekanui, Vilniaus komercinio arbitražo teismo pirmininkui ir pirmojoje kadencijoje prezidentui Valdui Adamkui patarinėjusiam profesionalui konkursą įveikti bus vienas juokas. Tačiau Tiažkijaus Seime nelaukiama išskėstomis rankomis. Skandalų nualinta kanceliarija baiminasi apie kandidatą sklindančių kalbų. LŽ šaltiniai buvusiose ir esamose Tiažkijaus darbovietėse neoficialiai patvirtino, kad teisės krypties socialinių mokslų daktarui koją dažnai kiša alkoholis. Apie tai yra rašiusi ir spauda.
Oficialiai nebaustas
"Pretendento nepažįstu, nesu su juo bendravęs. Apie jį, kaip specialistą, sulaukiau tik teigiamų atsiliepimų, tačiau buvo ir tam tikrų įspėjimų. Bet kol nėra įrodymų, kliūtis gali būti tik konkurso sąlygų neatitikimas", - LŽ apie kandidato reputaciją vakar sakė laikinasis Seimo kancleris Jonas Milerius. VU Teisės fakulteto dekano ir arbitražo teismo pirmininko vietoje Tiažkijų pakeitęs Vytautas Nekrošius su LŽ nenorėjo aptarti sklandančių kalbų: "Oficialiai jis nėra gavęs jokių nuobaudų". Oficialumu gynėsi ir pats Tiažkijus. "Šie faktai nebuvo įrodyti", - LŽ sakė jis. Paklaustas, ar turi žalingų įpročių, vartoja alkoholį, teisininkas buvo lakoniškas: "Alkoholį visi vartoja". Pasitikslinus, ar piktnaudžiauja, išgeria darbo vietoje, Tiažkijus atsakė klausimu: "Ką jūs, juokaujat?"
Studentų įvertintas
LŽ žiniomis, iš fakulteto dekano į Darbo teisės katedros docento kėdę Tiažkijus persėdo būtent dėl žalingų įpročių. Šių metų kovą docentas nuskambėjo ir studentų laikraštyje "Studentų era". Buvo aprašyta pirmoji VU Žurnalistikos instituto pirmakursių darbo teisės paskaita - pažintis su Tiažkijumi. Studentams dėstytojas pasirodė neblaivus. Jaunieji žurnalistai viso kurso vardu savo nuogąstavimus išdėstė kreipimesi į instituto vadovybę. Susisiekus su Teisės fakultetu nutarta žurnalistams atsiųsti kitą dėstytoją. Internete pasirodančiuose komentaruose Tiažkijus įvardijamas kaip ligšiol nepaslystantis, nes "per didelė prabanga" prarasti aukščiausios prabos darbo teisės specialistą. Kalbama, kad ši bėda 49 metų teisininką lydi jau senokai. Šaltiniai iš pirmosios Adamkaus kadencijos komandos taip pat minėjo, kad alkoholis buvo puikiai vertinamo profesionalo yda. "Tai buvo toleruojama, nes jis puikus specialistas, dirbęs su dokumentais, viešumoje jo nebuvo matyti", - pasakojo šaltinis.
Tikisi, kad nepasirodys
Seimo teisininkai, LŽ žiniomis, bijo, kad Tiažkijui neatsikračius jam neoficialiai diagnozuojamos priklausomybės ligos problemos dirbti bus neįmanoma. "Menkesnes pareigas einantį specialistą, jei pasirodo su kvapeliu, kartais galima apsaugoti. Bet elitinio skyriaus vadovo dengti ilgai nepavyks", - kalbėjo vienas Teisės departamento darbuotojų. Seime viliamasi, kad Tiažkijus konkurse tiesiog nepasirodys, nes jei profesionalas ateis, 100 teorinių klausimų raštu ir pokalbį įveikti jam - kaip riešutą perkrimsti. "Jei yra kokių nors abejonių, galiu ir nedalyvauti. Man tas pats, - vakar pareiškė kandidatas, tačiau patikino, kad jaučiasi tinkamas būti vyriausiuoju Seimo teisininku. - Jei galvočiau kitaip, nebūčiau to daręs". Milerius, vengdamas kalbų konkrečiai apie Tiažkijų, sakė, esą jam apmaudu, kad neatsirado daugiau norinčiųjų eiti prestižine s pareigas: "Keista. Juk ši vieta ankstesniems vadovams tapo tramplinu į dar aukštesnes pareigas, pavyzdžiui, į Konstitucinį Teismą". Seimo Teisės departamento direktoriaus kėdė liko tuščia, kai kovą iš šių pareigų atsistatydino Kęstutis Virketis. Prašymą atleisti iš darbo jis parašė kilus privilegijų skandalui parlamente. Dabar laikinai Teisės departamentui vadovauja Ona Buišienė. Teisės departamentas - vienas svarbiausių Seime. Jo specialistai analizuoja visų teisės aktų projektus ir teikia savo išvadas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas