Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai Lietuvoje


Ispanė prisiteisė 40 tūkst. eurų iš Lietuvos ambasados  
Portalas "Delfi"", 2006 10 02 
Buvusi ilgametė Lietuvos ambasados Ispanijoje darbuotoja Alicia Dorrego iš lietuvių prisiteisė 40 tūkst. eurų (138 tūkst. litų) kompensaciją dėl neišmokėto atlyginimo ir neteisėto atleidimo iš darbo.
Šią bylą prieš Lietuvos ambasadą Madride neseniai baigė nagrinėti visų instancijų Ispanijos teismai, rašo savaitraštis "Ekstra".
Taip pat teismai Lietuvos ambasadą paskelbė "in solvente", o tai reiškia, kad ji yra nemoki, subankrutavusi, tvirtina savaitraštis.
URM: Lietuva neprivalo mokėti kompensacijos
Pirmadienį išplatintame Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad Lietuvos ambasadorius Ispanijos Karalystėje Mečys Laurinkus, nesileisdamas į teisminius ginčus dėl kompensacijos buvusiai ambasados darbuotojai, vadovavosi ir vykdė Užsienio reikalų ministerijos nuostatą, atitinkančią Vienos konvenciją.
„Tokio pobūdžio bylose paprastai vadovaujamasi tarptautinės teisės nuostata, kad suvereni valstybė neprivalo paklusti kitos valstybės teisėtvarkai. Visuotinai pripažintas valstybės turto imunitetas nuo kitos valstybės jurisdikcijos, todėl Madrido teismo sprendimas mokėti kompensaciją atleistai Lietuvos ambasados darbuotojai yra neįpareigojantis Lietuvos Respublikos“, - skelbia Užsienio reikalų ministerija.
Lietuvos ambasada yra Lietuvos valstybės atstovybė, todėl Madrido teismo veiksmai prieš Lietuvos ambasadą traktuotini kaip bylos iškėlimas prieš Lietuvos Respubliką. Ispanijos teismas prieš pradėdamas procesą turėjo kreiptis dėl Lietuvos imuniteto atsisakymo byloje. Tai nebuvo padaryta.
„Dėl šių ir kitų teisinių priežasčių Madrido teismo sprendimas negali būti automatiškai vykdomas Lietuvoje, nes Lietuvos valstybė šiuo metu neturi jokio teisinio pagrindo mokėti teismo priteistą sumą“, - sakoma ministerijos pranešime.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas