Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo konsultantų interesai


Šešėliniams sandoriams statoma užkarda 
Marius Jokūbaitis, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 10 04 
Būsimų projektų ES paramai gauti autorius siūloma skelbti viešai
Ryšiai sukeldavo įtarimų
Europos Sąjungos paramos projektų rengėjus – į viešumą. Su tokiu pasiūlymu į Finansų ministeriją kreipėsi patys konsultantai. Pasak projektus rengiančio Socialinės ir ekonominės plėtros centro specialisto Mindaugo Danio, toks viešumas yra būtinas. Priežastis – atskleidžiama vis daugiau faktų apie konsultantų ir projektų vertintojų ryšius. „Turi būti visiems žinoma, kurių konsultantų rengti projektai gauna paramą, ar tie konsultantai nėra susiję su paramos skirstytojais ar juos prižiūrinčia ministerija“, – tvirtino M.Danys. „Lietuvos rytas“ yra atskleidęs keletą atvejų, kai tuos pačius projektus rengė ir vertino vienos šeimos nariai.
Nuomonės – skirtingos
Iki šiol paraiškų rengėjai paramos skirstytojams galėjo likti nežinomi. Mat nebuvo privaloma informuoti, kas rengė projektą. „Teisės projektai neįpareigoja paviešinti, kas rengė projektą“, – teigė struktūrinių fondų paramą skirstančios Lietuvos verslo paramos agentūros atstovė Irena Džiužaitė. Tuo tarpu Finansų ministerijos vadovai teigė, kad viešinti projektų rengėjus – privaloma. Verslininkai neskuba viešinti, kas jiems rengė projektą. Arba tvirtina, kad tai patys padarė. Iki šiol projektų rengėjai tik savanoriškai gali savo interneto svetainėse paskelbti, kam rengė paraiškas.
Laimėtojai – vis tie patys
Įsislaptinę ir niekam nežinomi projektų rengėjai laimi surežisuotus konkursus. Tai – dar vienas argumentas, kodėl konsultantai turi būti žinomi visiems. „Dabar niekam neįdomu, kodėl tie patys konsultantai laimi viešųjų pirkimų konkursus. Neįdomu todėl, kad niekas negali patikrinti“, – kalbėjo M.Danys. Tiesa, šįmet Konkurencijos taryba jau yra nubaudusi projektų rengimo agentūras už neleistinus susitarimus. Iki tol niekas nežinojo, kad iš 64 skelbtų konkursų pagal programą „Energijos tiekimo stabilumo, prieinamumo ir didesnio energetikos efektyvumo užtikrinimas“ 60 laimėjo „Eurointegracijos projektai“. Konkurencijos taryba įrodė, kad dėl kainos buvo susitariama iš anksto. „Eurointegracijos projektų“ kaina paprastai būdavo mažiausia, o kitos bendrovės konkurse dalyvaudavo dėl formalumo. „Eurointegracijos projektai“ buvo nubausti 41,68 tūkstančio litų bauda. „Taigi niekas iki šiol nepastebėjo, kad projektų rengėjai ir viešųjų pirkimų nugalėtojai – tie patys“, – sakė M.Danys.
Tvarkos niekas nesilaiko?
Finansų ministerijos sekretorius Rolandas Kriščiūnas tvirtino, kad projektų rengėjai pagal galiojančią tvarką turi būti viešinami. „Dar prieš pusantrų metų mes įvedėme šią pataisą. Tačiau aš nežinau, kodėl jų nenori viešinti. Žinau, kad verslininkai tvirtina patys parengę projektą“, – sakė R.Kriščiūnas. Bet pareigūnas pripažino, kad sunku išsiaiškinti, kas iš tiesų parengė projektą. 2007-2013 metų laikotarpiu Lietuva ketina gauti 36 mlrd. litų ES paramos.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas