Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai Lietuvoje


Prostitučių gaudytoją užgriuvo kaltinimai 
Ramunė Vaičiulytė, Dienraštis "Respublika", 2006 10 25 
Prostitutes gaudantiems sostinės policininkams vadovaujantis Algimantas Minkauskas išgyvena sunkias dienas. Jį amoralumu kaltina net parlamentarės, kurios žiniasklaidai platina pikantiškas jo gimtadienio nuotraukas.
Moterys kyla prieš policiją
Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė vakar pasakojo, esą Seimo rudens sesijos pradžioje į Seimo Liberaldemokratų frakciją kreipėsi asmuo ir paprašė paviešinti tiesą apie Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato Ekologinės ir administracinių teisės pažeidimų prevencijos (EATPP) skyriaus viršininko Algimanto Minkausko originalius kovos su prostitucija būdus. "Viršininko "kova" buvo iliustruota jo amoralumą demaskuojančiomis nuotraukomis", - teigė parlamentarė, išplatinusi žiniasklaidai A.Minkausko gimtadienio vakarėlio fotografijas, kuriose viršininkas linksminasi su apsinuoginusia striptizo šokėja. Žiniasklaidoje neseniai pasirodė prostitučių teiginių, kad policininkai reikalauja duoklių, jas seksualiai išnaudoja, o galbūt net dirba išvien su sąvadautojais. „Išsiuntėme raštą generaliniam komisarui Vytautui Grigaravičiui, kad būtų pradėtas tyrimas dėl paviešintos informacijos", - sakė M.A.Pavilionienė. Policijos departamentas jau atlieka tarnybinį patikrinimą. Parlamentarė piktinosi, kad pareigūnai pritaria prostitucijos legalizavimui. "A.Minkausko ir į jį panašių pareigūnų kalbėjimas, kad prostituciją reikia legalizuoti, nes įstatymais jos neįveiksime, rodo, kad neišprususiems žmonėms ne vieta policijoje, nes jie ne tik netiki įstatymo galia, bet dar ir patys įstatymus niekina, juos ciniškai laužo", - dėstė parlamentarė. Kartu su M.A.Pavilioniene į spaudos konferenciją susirinkusios moterys - Moterų informacijos centro atstovė Jurgita Pečiūrienė, M.Romerio universiteto dėstytoja Brigita Palavinskienė ir interneto žurnalo "Moters pasaulis" vadovė Ugnė Siparienė - priminė, kad Lietuvoje jau pusantrų metų baudžiamas kito asmens seksualinių paslaugų pirkimas seksualiniam išnaudojimui, o tai yra labai svarbus valstybės žingsnis.
Vieno pareigūno kerštas?
Vakar "Respublika" mėgino pasikalbėti su Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato EATPP skyriaus viršininku A.Minkausku, bet šis atsakė nenorįs bendrauti su žiniasklaida. Paklaustas, ar neketina trauktis iš pareigų, pareigūnas teigė, kad galbūt tai padarys ateityje, kai apsigins nuo kaltinimų. Nors A.Minkauskas apie kilusį skandalą nepanoro kalbėti, "Respublikai" vis dėlto pavyko šį tą išsiaiškinti. "Yra toks vienas pareigūnas, kuris taip keršija. Šiuo metu jis serga", - sakė savo pavardės nenorintys minėti policininkai. Kokios priežastys? Oficialiai - viršininko rūstybė dėl nuolat kiršinamo kolektyvo, neoficialiai - noras užimti aukštesnį postą. Pareigūnai tvirtino, kad jis prieš keletą mėnesių visiems žadėjo siurprizą, tačiau niekas nesitikėjo, jog juo taps žiniasklaidoje paviešintas viršininko gimtadienio vakarėlis, į kurį priešiškai kai kurių kolegų ir viršininko atžvilgiu nusiteikęs policininkas pats atvežė striptizo šokėją. A.Minkausko pavaldiniai vakar rengėsi rašyti laišką generaliniam komisarui dėl susiklosčiusios padėties, tačiau iki vakar vakaro Policijos departamentas tokio laiško negavo. Beje, neoficialiais duomenimis, po skandalo A.Minkauskui kilo problemų ir šeimoje. Kalbama apie bręstančias skyrybas.
Prostitutės pareigūnų nekaltina
Su Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato EATPP skyriaus pareigūnais bendradarbiaujančios ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacijos "Demetra" vadovė Svetlana Kulšis "Respublikai" sakė, kad policininkams metami kaltinimai - visiška netiesa. "Mes su tokiomis moterimis dirbame nuo 1996 metų. Dabar tų kontaktų turime per 500. Prieš 5-6 metus merginos dažnai skundėsi, kad pareigūnai jų atžvilgiu elgiasi nekorektiškai, dažnai panaudoja jėgą. Be to, merginos neslėpdavo, kuris pareigūnas "ima" - galima sumokėti pinigus ir jis tavęs neveš į areštinę", - sakė ji. "Demetros" vadovė pateikė preliminarius šių metų apklausos, kurioje dalyvavo 100 gatvės ir 100 aukštesnio lygio prostitučių, duomenis. Remiantis jais, smurtą ir prievartą sekso prekyba užsiimančios moterys dažniausiai patyrė iš sąvadautojų ir klientų ir nė viena jų nenurodė smurtą ar seksualinę prievartą patyrusi iš policijos pareigūnų. S.Kulšis įsitikinusi, kad sulaikant prostitutes pareigūnams nėra kada jas seksualiai išnaudoti. Mat pagal įvairias programas yra numatyta tam tikra veiksmų seka. "Tai išpūstas skandalas. Aišku, aš, eidama tokias pareigas, negaliu prarasti merginų pasitikėjimo ir būti policininkų pusėje, bet tiek metų dirbu ir tikrai nežinau faktų, kad policininkai būtų išnaudoję prostitutę", - sakė ji. S.Kulšis teigia, kad skandalo epicentre atsidūręs A.Minkauskas yra pareigingas, dalykiškas žmogus, kuris, jos nuomone, laikosi įstatymų ir vargu ar ryžtųsi panašiai avantiūrai.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas