Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Vokietijos vidaus ir užsienio politika


Berlyne – bandymai užglaistyti nesutarimus 
Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 10 31 
Dujų gaus iš Vakarų Europos
Lenkija ir jos artimiausia kaimynė Vokietija pirmadienį pabandė ieškoti sutarimo. Šalys siekia išspręsti įsisenėjusius dvišalius konfliktus ir pastaruoju metu regioną krečiančias problemas. Vokietijos kanclerė Angela Merkel vakar po Berlyne vykusių derybų su Lenkijos premjeru Jaroslawu Kaczynskiu pažadėjo, kad Lenkija gali tikėtis gamtinių dujų tiekimo iš Vakarų Europos, jei iškiltų grėsmė jų tiekimui iš Rusijos. Prieš metus Lenkijos premjeru tapęs J.Kaczynskis vakar pirmą kartą atvyko į Vokietiją su oficialiu vizitu. Lenkijos ministras pirmininkas prieš vizitą neslėpė, kad svarbiausi jo tikslai – pareikšti Varšuvos nepasitenkinimą dėl Šiaurės dujotiekio, aplenkiančio Lenkiją. J.Kaczynskis pakartojo, jog Varšuva nepritaria dujotiekio Baltijos jūros dugnu, kuriuo Rusijos gamtinės dujos Vokietijai bus tiekiamos aplenkiant Lenkiją, tiesimui. „Nenorime tokios padėties, kai turime bijoti, kad čiaupas bus užsuktas“, – kalbėjo Lenkijos premjeras. Vakar per derybas Berlyne svečias iš Lenkijos patikintas, kad Varšuva neturės problemų dėl gamtinių dujų.
Išvadų teks palaukti
A.Merkel, siekdama sumažinti įtampą dėl šio klausimo, tvirtino: „Lenkija turi teisę prieiti prie Europos dujų rinkos. Vėliau bus išspręsti techniniai klausimai dėl tokios galimybės suteikimo“. Vokietijos kanclerė sakė, kad ES darbo grupės preliminarios išvados dėl dujų tiekimo Europoje bus pateiktos kitų metų kovo mėnesį per Europos Sąjungos aukščiausiojo lygio susitikimą. Bendrijai tuo metu jau vadovaus Vokietija, kuri pirmininkavimą perima sausį. Praėjusią žiemą, kilus ginčui su Ukraina, Rusija jau buvo nutraukusi dujų tiekimą šiai šaliai. Pastaruoju metu problemos dėl energijos išteklių tiekimo komplikavo Vokietijos ir Lenkijos santykius, kurie ir taip buvo įtempti dėl Antrojo pasaulinio karo laikų ginčų, vėl iškilusių pastaraisiais metais.
Prisimintos senos nuoskaudos
J.Kaczynskis pirmadienį per pirmąjį oficialų vizitą Vokietijoje taip pat bandė išspręsti nuo karo likusias nuoskaudas. Vokietijos kanclerė A.Merkel, kuri yra sakiusi, kad šį vizitą laiko proga pagerinti valstybių kaimynių ir buvusių Antrojo pasaulinio karo priešininkių santykius, konservatyvių pažiūrų premjerą sutiko su didele pagarba. „Po viso skausmo, kurį Vokietija sukėlė Lenkijai nacių laikais, po visų atskirties metų, pagaliau turime progą kartu vesti Europą į ateitį“, – sakė A.Merkel. Lenkijos premjeras, kuris yra šalies prezidento Lecho Kaczynskio brolis dvynys, pirmadienį savo ruožtu sakė: „Baigiantis mūsų deryboms su Vokietijos vyriausybės vadove mūsų dvišaliai santykiai yra kur kas geresni negu praėjusią savaitę“. Lenkijai ir Vokietijai po Antrojo pasaulinio karo nepavyko užmegzti draugiškų ryšių. Tuo metu rytinė Vokietijos dalis priklausė Varšuvos blokui. Varšuvos ir Berlyno santykiai dar labiau pablogėjo, kai broliai Kaczynskiai per rinkimus, po kurių į valdžią atėjo jų partija, iškėlė senas nuoskaudas. Interviu Vokietijos dienraščiui „Bild“, kuris buvo spausdinamas pirmadienį, lenkų premjeras neigė, kad santykiai tarp valstybių pablogėjo jam liepos mėnesį atėjus į valdžią. J.Kaczynskis pripažino, kad tarp Berlyno ir Varšuvos esama „nesusipratimų“.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas