Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai Lietuvoje


Auksinis tualetas - kanclerio šedevras 
Julius Girdvainis, Dienraštis "Respublika", 2006 11 03 
Šiandien 80-ąjį gimtadienį švenčiančiam valstybės vadovui Valdui Adamkui Prezidentūros kancleris Osvaldas Markevičius įteikė "dovaną" - skandalą dėl auksu išpuošto tualeto. "Respublika" išsiaiškino, jog skandalingąjį tualetą, kainavusį milžiniškas sumas, įrengti nusprendė pats O.Markevičius.
Diskredituoja prezidentą
Vakar "Respublika" pranešė, kad rengiantis Anglijos karalienės viešnagei už 220 tūkst. litų buvo rekonstruota dalis Prezidentūros antrojo aukšto patalpų, tarp jų - ir tualetas su prieškambariu. Didžiąją dalį šių lėšų teko panaudoti tualeto kambario rekonstrukcijai, nes jam pirkti auksuoti aksesuarai su garsiojo dizainerio Gianni Versace prekės ženklu. Brangiausi jų - auksuoti vandens maišytuvai - atsiėjo po 5 tūkst. litų. Apie 32 tūkst. litų valstybės iždui kainavo ir tualeto prieškambario baldai - du foteliai, sofa, keturi staliukai ir trys veidrodžiai. Vakar prezidentas V.Adamkus buvo priverstas dėl auksinio tualeto aiškintis žurnalistams. Valstybės vadovas sakė, kad neatlieka nei statybų, nei remonto darbų, tačiau jau pareikalavo tikslios ataskaitos apie skandalingą rekonstrukciją. "Žiūrint iš skurdo namų, globos namų, ne tik Prezidentūra, bet ir kitos valstybinės institucijos atrodo kaip auksuotos pilys", - sakė VAdamkus. Prezidento patarėjas Lauras Bielinis buvo griežtesnės nuomonės, nors teigė nieko nežinojęs apie įrengiamą prabangų tualetą. "Natūralu, kad prezidentas nepatenkintas tokia pavaldinių veikla, kuri diskredituoja ne vien jį, bet ir prezidento instituciją apskritai", - "Respublikai" sakė L.Bielinis.
Kancleris meluoja
"Konsultuotasi su restauratoriais, paveldo darbuotojais. Galutiniame taške buvo priimtas būtent toks sprendimas", - vakar žurnalistams sakė Prezidentūros kancleris Osvaldas Markevičius, paklaustas, kodėl tualetas remontuotas taip brangiai. "Respublika" kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos. Departamento Apskaitos skyriaus vedėjas Artūras Bundonis nustebo, kad rūmuose įrengtas auksuotas tualeto kambarys, ir teigė, jog paveldo apsaugos specialistai to tikrai nereikalavo. "Kaip paauksuota? - nustebo A.Bundonis. - Nors iki tokių smulkmenų mes nesigiliname, nesikišame į apdailos dalykus. Yra projektas, pagal jį išduodame leidimą, o koks bus praustuvas - mums nerūpi. Mums svarbu, kad nebūtų griaunamos sienos, puošybos elementai, fasadas, stogas, langai, jų angos ir t.t. Klozetai, veidrodžiai, žvakidės ar praustuvai - ne mūsų reikalas. Tam net nereikia mūsų leidimo".
Nusprendė O.Markevičius
Užvakar kancleris O.Markevičius "Respublikai" raštu paaiškino, kad atliekant Prezidentūros patalpų rekonstrukciją darbai buvo derinti su Projektavimo ir restauravimo institutu. Tačiau kancleris nenurodė, kad tai - privati uždaroji akcinė bendrovė, o ne kultūros paveldo apsaugos ar priežiūros institucija, kuri gali kelti reikalavimus rekonstruojant prezidento kanceliarijos rūmus. Sutapimas, tačiau ši institutu pasivadinusi bendrovė įsikūrusi greta Prezidentūros rūmų. Vienas Prezidentūros kanceliarijos darbuotojas vakar "Respubliką" informavo, kad rekonstrukcijos darbų projektavimo užduotį parengė dailėtyrininkė Liudvika Žeruolytė, kuri yra pavaldi kancleriui O.Markevičiui. "Antikvariato pasiūlą ir auksą buvo nuspręsta įtraukti į rekonstrukcijos projektą, kurį vėliau jau palaimino ir su projektuotojais suderino kancleris. O.Markevičiaus žodis buvo paskutinis", - teigė kanceliarijos darbuotojas, kurio pavardė redakcijai žinoma.
Išskirtiniai gaminiai
"Šias nuotraukas paėmėte iš tarptautinių albumų?" - vakar "Respublikos" žurnalisto klausė vienas "Gianni Versace" baldais ir aksesuarais prekiaujančios bendrovės vadovų, kurio paprašėme pakomentuoti naujojo Prezidentūros tualeto interjero detales. Nenorėjusio skelbti pavardės verslininko teigimu, Prezidentūra „Versace" ženklu pažymėtą įrangą pirko be viešojo konkurso, nes "Lietuva - švogerių kraštas". "Tokie daiktai Lietuvoje šiandien užsakomi retai, nes tai - išskirtiniai gaminiai, - teigė "Versace" baldais prekiaujantis verslininkas. -Jie pirkti tikrai ne iš mūsų firmos. Kiek žinau, nebuvo viešo konkurso - apie tokią rekonstrukciją netyčia išgirdau viena ausimi. Tačiau mūsų bendrovė dėl to labai neišgyvena - visų pinigų juk neuždirbsime. Kai vyksta tokie dalykai, dar kartą galima pasiguosti, kad Lietuvoje yra taip, kaip yra".
Rekonstruoto prezidentūros tualeto kambario įranga
Aprašymas
Apytikslė kaina LT su PVM
Šviestuvas
4500
Rankšluosčio laikiklis
2000
Vandens maišytuvas
5000
Skysto muilo dozatorius
1500
Muilo laikiklis
800
WC šepetys
2000
WC popieriaus laikiklis
1500
Veidrodis
3000
WC puodas (amerikietiškas standartas)
4000

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas