Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Gandai ir mistika


Dviejų verslininkų kare - aiškiaregės pėdsakas 
Dailius Dargis, Savaitraštis „Ekstra“", 2006 11 06 
„Ekstros" tyrimas atskleidė, kad šalies verslui poveikį daro ir mistinių vizijų skleidėjai
Dveji metai - tiek laiko truko nuožmus karas tarp dviejų Kaune žinomų klestinčio restoranų tinklo „Bernelių užeiga" savininkų Algio Mažeikos ir Gintauto Remeikos. Pyktis, apkalbos, išdavystės ir sumaniai suregztos intrigos visus tuos metus lydėjo šį veržlumu bei ambicingais projektais išgarsėjusį verslininkų duetą. Kaip netikėtai karas prasidėjo, taip netikėtai, paslaptingai ir baigėsi. Dar netikėtesnė nei karo tarp dviejų įtakingų verslininkų pradžia ir mįslinga pabaiga buvo žinia, kad čia įsipainiojusi aiškiaregė. Iki tol niekam nežinoma Kaune gyvenanti parapsichologiniais reiškiniais besidominti Audronė pasiskelbė artimai bendravusi su „Bernelių užeigos" savininkais. Ji teigė išpranašavusi jiems sėkmę verslo orbitoje ir net nuo sunkios ligos išgydžiusi jų moteris. Ši istorija galėtų tapti neblogu A kategorijos Holivudo filmo scenarijumi arba paklausiausiu literatūros kūriniu. Kaip tik šiomis dienomis Audronė baigia parengti spaudai romanų apie šių dviejų žinomų kauniečių pirmuosius žingsnius į verslo Olimpu ir ilgai trukusį jų konfliktą. Audronė įsitikinusi, kad daugelis Lietuvos įžymybių romane atpažins save ir tai ne visiems bus maloni staigmena.
Virto kaimietišku „McDonald's"
Prieš kelias savaites trijų Kauno restoranų „Bernelių užeiga" ir prie kelio Vilnius-Kaunas esančio „Bajorkiemio" akcininkai A.Mažeika ir G.Remeika taikiai baigė bendro turto dalybas. A.Mažeikai liko Kaune veikiantys trys „Bernelių užeigos" restoranai ir kelios smulkesnės užeigėlės, o G.Remeika tapo vienvaldžiu „Bajorkiemio" savininku. A.Mažeika G.Remeikai dar sumokėjo 400 tūkstančių litų, be to, Šiam priklauso Trakų rajone, šalia greitkelio Vilnius-Trakai; neseniai įkurtas milžiniškas restoranas „Trakų dvarkiemis". Pirmoji restoranų tinklo įmonė „Bernelių užeiga" buvo atidaryta 1999 metais Kaune, M.Valančiaus gatvėje. Po kiek laiko jos savininkas A.Mažeika pats pasikvietė į verslo partnerius buvusį statybos darbų vykdytoją G.Remeiką ir perleido jam 50 procentų akcijų. Ilgametis restoranų savininkas A.Mažeika pasakojo užsidegęs idėja siekti, kad ši maitinimo įstaiga taptų prieinama įvairių sluoksnių žmonėms. „Gintas - puikus statybos darbų vykdytojas, todėl jam patikėjau suprojektuoti ir įrengti mūsų restoranų objektų išorės ir vidaus apdailą. O aš visuomet kur kas mieliau užsiimdavau finansine ir menine mūsų užeigų veiklos dalimi", - tvirtino A.Mažeika. Po metų Šilainių rajone buvo atidarytas baras ir nedidelė užeiga šalia Lampėdžių karjero. Dar po metų K.Donelaičio gatvėje duris atvėrė „Bernelių užeigos" smuklė, o 2002-ųjų rudenį už netoli Kauno esančio Karčiupio įsikūrė garsusis „Bajorkiemis". Pastaraisiais metais į šiuos restoranus plūdo minios kauniečių ir miesto svečių. Lankytojus čia kaskart viliojo ne tik siūlomi tradiciniai lietuvių patiekalai, bet ir tautines tradicijas atspindintis užeigų interjeras. Todėl šie restoranai netrukus tapo vienomis mėgstamiausių Kauno pramogų oazių ir dabar jiems galima drąsiai kabinti kaunietiškų „McDonald's" etiketę. Į „Bajorkiemį" užsukę žmonės atsiduria tarytum XIX amžiaus dvare. Pusantro tūkstančio kvadratinių metrų pastatas - 1730 metais Žemaitijoje statyto Blinstrubiškių dvaro „klonas". Iš šio legendinio dvaro likę tik mūrinių rūsių fragmentai ir nemažai istorinės bei vaizdinės medžiagos. Restorano šeimininkai stengėsi kuo tiksliau atkurti ir dvaro kiemą. Todėl jame surinkti išlikę buities ir prabangos daiktai. Užeigos prieigose puikuojasi lietuvių senovę menančios devynios brikos.
Dvaras viliojo įvairaus plauko veikėjus
Į kaimo gryčią primenantį restoraną pasilinksminti dažnai suvažiuodavo ne tik paprasti miestiečiai, bet ir garsiausi šalies politikai, teisėsaugininkai, sportininkai, turtuoliai, stambūs užsienio drabužių perpardavėjai. Prašmatnioje „Bajorkiemio" Bajorų menėje pristatyti savo naujausių kompaktinių plokštelių įsiprašydavo kantri muzikos veteranas Virgis Stakėnas, moterų klubo „6666" narės, Kauno baikerių šventės iniciatoriai ir rekordinio dydžio cepelinų virėjai. Į „Bajorkiemį" užsukdavo net Daktarų dinastija. Prieš dvejus metus Kauno kriminalinio pasaulio autoritetu laikomo Henriko Daktaro („Henytės") duktė Živilė sumainė aukso žiedus su Irmantu Levanu ir jau po poros valandų atvyko pietauti į „Bajorkiemį", kur jų laukė H.Daktaras su žmona Ramute. Gerokai prabangesnę puotą ir su gausesniu svečių būriu tame pačiame pakelės dvare H.Daktaras surengė pernykštę gegužę, kai su žmona Ramute triukšmingai šventė 25-ąsias vestuvių metines.
Sužlugdė juodųjų pinigų kasos
Neskaidria „Bajorkiemio" veikla teisėsauga susidomėjo šių metų birželį, kai į ją kreipėsi 50 procentų restoranų tinklo akcijų turintis A.Mažeika. Jis įtarė, kad jo partneris G.Remeika per savo sugyventinę 35 metų Laimą Urbienę barmenams nurodė kasos aparatuose nefiksuoti didelės gautų pajamų dalies ir taip kurį laiką grobstė jo turtą. A.Mažeikos apskaičiavimu, taip galėjo būti pasisavinta apie pusantro milijono litų. Verslininkų konfliktu susidomėję Kauno kriminalinės policijos darbuotojai „Ekstrai" prasitarė tuomet gavę informacijos, atseit kai kurie G.Remeikos samdyti darbuotojai kas dieną iš restorano kasos galėjo nugvelbti po maždaug 5 tūkst. litų. A.Mažeikai kilo įtarimų, kad už šiuos pinigus G.Remeika per palyginti trumpą laiką galėjo pasistatyti netoli Trakų šią vasarą pradėjusį veikti įspūdingo dydžio restoraną „Trakų dvarkiemis". Arši „Bernelių užeigos" bendrasavininkių dvikova pasiekė apogėjų, kai šių metų rugpjūčio 2-osios popietę G.Remeikos sugyventinę L.Urbienę, kuri tuomet buvo „Bajorkiemio" laikinoji direktorė, sulaikė Kauno ekonominės policijos pareigūnai. L.Urbienė buvo sulaikyta, kai iš vieno restorano barmeno paėmė daugiau kaip 20 tūkstančių litų vadinamųjų juodųjų pinigų. Buvo metas, kai vieno „Bernelių užeigos" restorano direktoriaus pareigas ėjo ir G.Remeikos sūnus Ernestas Remeika. Nemažai prie šeimos verslo prisidėjo ir ambicingu charakteriu garsėjanti G.Remeikos duktė Greta, kurios draugas dabar skaičiuoja paskutines dienas belangėje. Jis priklauso „romaniukų" mašinvagių gaujai, kurią globojo „daktarų" aplinkos žmonės, ir baigia atlikti bausmę už prabangių mašinų, kuriomis į Kauną atvažiuodavę užsieniečiai, vagystes.
Neranda logiško atsakymo
Kai kurie savo pavardžių nenorėję minėti aukšti Kauno kriminalinės policijos pareigūnai „Ekstrai" sakė, jog tai pirmas tokio pobūdžio finansinis skandalas Lietuvoje, ir pasiūlė atidžiau pažvelgti į tą sensacingą faktą: dar nesibaigus galutiniam prokuratūros tyrimui dviem akcininkams buvo leista laisvai pasidalyti turimas akcijas. Pasidomėjus, ar sėkmingai vyksta šios istorijos tyrimas, Zita Gaižauskienė, Kauno apygardos prokuratūros atstovė ryšiams su visuomene, raštu atsakė: „Galime pranešti, kad Kauno vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo UAB „Bajorkiemis" bei svetimo didelės vertės turto pasisavinimo. Pranešimas apie įtarimą dėl nusikalstamos veikos įteiktas laikinai direktoriaus pareigas einančiai L.Urbienei. Daugiau įtariamųjų nėra. Kai tyrimas bus baigtas, žiniasklaidą informuosime". „Būsiu atviras - šiandien nepykstu ant Ginto. Tik skaudu, kad į kaimo stiliaus užeigų rinką atėjome vieni pirmųjų, o kažkokia būrėja su kvailais kerais išardė visą ilgus metus kruopščiai rengtą verslo mechanizmą. Bet džiaugiuosi, kad šiandien galiu vienas vadovauti ir man jau niekas nesuka galvos", - „Bernelių užeigoje" gurkšnodamas žaliąją arbatą kalbėjo A.Mažeika. Tuo tarpu G.Remeika išvis nebuvo linkęs komentuoti galutinio susitarimo su A.Mažeika. „Ir man, ir mano šeimai palikta ypač daug skaudulių, kad vėl šnekėčiau šia tema. Todėl galiu jums tik pasakyti: viso gero!" - atsisveikino G.Remeika. Kodėl taip tyliai ir taikiai baigėsi dviejų anksčiau nesutaikomais priešais laikytų kauniečių dvikova? Galvą krapšto prokurorai, tyrėjai iš ekonominės policijos, žurnalistai. Niekas neranda logiškai pagrįsto atsakymo. Kaune imtos aptarinėti net kriminalinės šio įvykio versijos. Esą konfliktinę situaciją galėję užglaistyti nusikalstamo pasaulio atstovai, nes ir A.Mažeika, ir G.Remeika neslėpė anksčiau bendravę su „daktarų" bei kitų šešėlinio verslo grupuočių nariais. Ten, kur daug klaustukų, - palanki dirva spėlionėms. Tačiau, kaip „Ekstrai" sakė aiškiaregė Audronė, šiandien jau visi susitaikę su mintimi, kad šis duetas išsiskyrė draugiškai ir visiems laikams. Koks čia būrėjos nuopelnas?
Už konsultacijas - dosnus atlygiai
„Ekstra" atskleidė, jog staiga per „Bernelių užeigos" savininkų karą pagarsėjusios aiškiaregės Audronės paslaugomis anksčiau yra naudojęsis ne vienas aukšto rango politikas, daugelis kitų žinomų Lietuvos žmonių. Kas iš tikrųjų yra ši intuityvios įžvalgos galią turinti kaunietė? Kokiais būdais jai pavyko pelnyti garsaus restoranų tinklo savininkų pasitikėjimą ir draugystę? Vienas „Ekstros" šaltinis tvirtina, kad Audronė aiškiaregės karjerą prieš kelerius metus pradėjo Šilainių turguje. Iš pradžių moteris ateitį pirkėjams nuspėdavo mesdama kortas - vienas seansas kainuodavęs 15-20 litų. Pastaruoju metu ji su šeima gyvena nuosavame name pakaimėje ir po miestą važinėja brangiu visureigiu „Hummer". Apie tai, kas moterį siejo su garsiais ir turtingais Kauno verslininkais, „Ekstros" žurnalistui pavyko ją prakalbinti iškart po A.Mažeikos ir G.Remeikos bendro turto taikaus pasidalijimo. Tai buvo pirmas Audronės interviu žiniasklaidai. „Kiek kainuoja mano paslaugos? Negaliu įvertinti savo paslaugų kainos. Kur kas geriau jaučiuosi, kai žmogus pats nusprendžia sumokėti tiek, kiek gali tokiam reikalui skirti pinigų, - tvirtina išmintingos moters įspūdį daranti Audronė. - Netikėkite tais nuskambėjusiais paistalais, kad aš iš G.Remeikos reikalavau dešimčių tūkstančių. Galiu pasakyti, kad prieš jų bendro verslo dalybas A.Mažeika man siūlė milijoną litų. Neva už tokį atlygį jis siekęs išsiaiškinti, kaip baigsis jo ir Ginto bendras verslas ir kaip jam toliau seksis. Tačiau dabar netikiu, kad tokius pinigus jis man būtų mokėjęs". Pašnekovė neslėpė, kad pasiturimai gyvenantys klientai už konsultacijas jai skolingi niekada nelieka. Audronės žodžiais, iš tokių žmonių dosnaus honoraro neseniai ji ir įsigijo didžiulį amerikiečių kelio monstrą - „Hummer".
Kaunietes domina vyrų neištikimybė
Kodėl garsūs, turtingi ir visuomenės gerbiami, iš pažiūros tvirti žmonės pasiduoda burtininkų psichologinei įtakai ir pasikliauna aiškiaregiais? „Manau, kad kai kuriems turtuoliams aiškiaregiai padeda išspręsti daug gyvenimo problemų - palengvina nesutarimus šeimoje ir padeda nekreipti dėmesio į nesklandumus darbovietėje ar nuosavame versle. Būna ir tokių, kurie turi daug pinigų, tačiau neranda žmogaus, kuriam galėtų atverti savo nuoskaudas. Tokiu atveju ištikimais jų draugais ir nuodėmklausiais tampa aiškiaregiai", - aiškino Audronė. Pastaruoju metu Audronės telefoną ir interneto adresą yra suradę nemažai Kauno gyventojų. Pas ją apsilankiusius pacientus Audronė konsultuoja remdamasi svareliais ir astrologijos dėsniais. „Tiesą sakant, dažniausiai turtingų vyrų žmonoms rūpi, kaip elgtis, kai vyrai pradeda vaikščioti į šoną, - šyptelėjo ji. - Tokiu atveju interesantėms atsakau: jei norite, kad jūsų vyras taptų paklusniu šuniuku, tai nėra sudėtinga padalyti. Bet ar neatsibos jums toks gyvenimas?" Audronė „Ekstrai" pripažino, kad jos konsultacijų metodo prasmė - padėti žmonėms išvengti probleminių periodų. „Kad, tarkime, politikas žinotų, kada jam nevalia dalyvauti svarbiose diskusijose, sportininkas - kada jam gal net neverta varžytis dėl pergalės, o firmos vadovas - kada nepasirašyti svarbių sutarčių", - pabrėžė pašnekovė. O kaip užsimezgė Audronės draugystė su verslininkų duetu iš „Bernelių užeigos"? „Viskas prasidėjo nuo to, kad bemaž prieš pustrečių metų konsultavau dabartinę A.Mažeikos draugę, kuri tada sunkiai sirgo. Tuomet ir pats A.Mažeika norėjo įsigyti tos pačios skambiai spaudoje pagarsėjusios užburtos druskos ir akmenėlių. Tačiau mes su juo bendravome netiesiogiai, per jo sugyventinę. Galiu pripažinti, kad iš Algio nepaėmiau nė vieno lito", - pasakojo Audronė. Netrukus ji susipažino su A.Mažeikos verslo partnerio G.Remeikos drauge L.Urbiene. Tuomet moterį slėgė bloga nuojauta, kad ji serga vėžiu. Laima nuvyko pas gydytoją, bet jis nieko negalėjo nustatyti. „Aš pradėjau aktyviai su ja dirbti ir galiausiai medikai nustatė, kad jos sveikatai pavojaus negresia. Galiu pasakyti, kad ji šiandien žydi ir nesiskundžia jokiais negalavimais. Praėjo kuris laikas ir pagalbos kreipėsi pats Gintas. Jį kamavo veriantys nugaros skausmai, taip pat jis norėjo pagelbėti tuomet sunkią depresiją išgyvenusiai savo žmonai Ritai (neišlaikiusi nuolatinės įtampos R.Remeikienė 2005-ųjų Kalėdų išvakarėse pasikorė savo namuose, - aut.)". Tada Audronė G.Remeikai patarė ieškoti itin reto augalo - raudonojo ženšenio. „Kadangi tai senosios kinų medicinos vaistas, Gintas jį bandė surasti net per žinomą šalies krepšinio trenerį Joną Kazlauską, reziduojantį tolimojoje Kinijoje. Po mėnesį trukusių paieškų per kelis žmones jam padėjau rasti šį vaistą, jis Gintui kainavo per 10 tūkstančių litų", - pasakojo pašnekovė.
Įsitikinusi sensacinga baigtimi
Audronė neslėpė, kad kartkartėmis jai sunku gydyti bei konsultuoti suaugusiuosius. Kodėl? „Suaugę žmonės kartais nori, kad viskas būtų padaryta už juos ir kad jie pagytų nededami pastangų. O juk taip nebūna - reikia melstis ir labai tikėti Dievo galiomis", - tvirtina kaunietė. Aiškiaregė neslepia ir to, kad iki šiol neretai bendrauja su G.Remeika ir jo drauge L.Urbiene. „Nemanau, kad užgesus triukšmingai įsiplieskusiam skandalui viskas paprastai baigėsi. Artimiausiu metu įvyks tokių dalykų ir neįprastų posūkių, apie kuriuos aplinkiniai nė nebūtų svajoję. Prasitarsiu, kad kai kurių šioje istorijoje dalyvavusių asmenų laukia ir šiokie tokie nemalonumai", - šių eilučių autoriui žvelgdama tiesiai į akis pareiškė Audronė. Dabar moteris atsipalaiduoja rašydama knygą. Rašyti pirmąjį romaną ją įkvėpė plačiai nuskambėjęs finansinis skandalas „Bernelių užeigoje" ir jame dalyvavę žmonės. Šiomis dienomis ji baigia rengti ir netrukus atiduos spaustuvei grožinį romaną, kuriame yra nemažai dokumentinių epizodų. Ji užsimena, kad, knygai išvydus dienos šviesą, Kaune galima laukti didelio skandalo. Audronės teigimu, jos romane save atpažins ne vienas aukštas valstybės pareigūnas ir įtakingas verslininkas. „Tačiau veikėjų vardai bus pakeisti, situacijos - pagražintos. Teismas neprisikabins, o jei kauniečiams daugelis romane pavaizduotų asmenų pasirodys pažįstami, tai jau jų reikalas, - sakė Audronė, ketinanti savo išgyvenimus aprašyti romane. - Šią knygą parašyti mane paskatino šių dviejų verslininkų konfliktas. Jie nebus vaizduojami tik neigiamai. Kadangi šie žmonės, turėdami didelę valdžią ir pinigų, yra nemažai pagelbėję kitiems. Tačiau, surinkusi medžiagą, pamačiau, iš kokios aplinkos yra vienas pagrindinių šios istorijos herojų, kaip jis susikrovė turtus lipdamas kitiems per galvą. Tad nutariau rašyti apie Kauno įžymybes tokius, kokius juos matau ne gatvėje, ne iš išgirstų gandų, o iš man žinomų faktų.
Užtenka vieno žvilgsnio
Kaune plačiai kalbama, jog, steigiant svarbius verslo projektus, jų veiklos sėkmę gali nulemti realiai neapčiuopiama vietovės aura, joje dominuojanti subtili energija. Prekybos centrus „Pliusas" valdančios bendrovės „Vičiunai ir Ko" savininkas Visvaldas Matijošaitis mano, kad verslininkai, kurie net neišlipę iš automobilio jau žino, ar vietovė palanki prekybos centro statybai, tiesiog yra patyrę profesionalai. „Vos metę žvilgsnį į teritoriją, jie jau gali pasakyti, kokios jos verslo perspektyvos. Tai galima pavadinti intuicija, tačiau ji paremta labai tiksliomis ir apdairiomis įžvalgomis", - yra sakęs V.Matijošaitis. Tarp kauniečių dažnai galima išgirsti nuomonių, jog K.Baršausko gatvėje bendrovei „Vegida" priklausantis prekybos centras „Molas" pastatytas ne itin tinkamoje vietoje. Dėl buvusio „Žalgirio" stadiono likvidavimo laikinojoje sostinėje ilgai virė aistros, šiam žingsniui priešinosi žinomi architektai, miesto visuomenė. Kalbėta, kad ši zona turėtų būti skirta sporini ir pramogoms. Nepaisant aršių diskusijų. Čia išaugo prekybos centras. Dabar jame patalpas nuomojasi ir garsioji bendrovė „VP Market". „Iš tiesų „Mole" mūsų veikla nelabai pateisino lūkesčių. Juk daugybę metų kauniečiai čia spardė futbolo kamuolį ir, matyt, tikėjosi, kad tą patį galės daryti ir jų valkai. Manau, kad tokie žmonės „Mole" intuityviai nesilanko ir kitus ragina taip pat elgtis, - svarstė vienas „VP Market" strategų Mindaugas Marcinkevičius. - Manau, jog vien racionaliais metodais visko numatyti neįmanoma. Man ne kaną pasitaikė: atvažiuoji į teritoriją, kurioje numatei vietą prekybos centrui, viskas atrodo gražu, bet ramybės neduoda abejonės. Kitoje vietoje vaizdas iš pažiūros gali atrodyti niūrus. Pasitaiko, jog sušlapusiomis kojomis klampoji po dumblą, bet tiesiog jauti, kad čia gera", - teigė M.Marcinkevičius.
Laivas nugrimzdo į dugną
Su tam tikrais ezoteriniais reiškiniais siejamas ir Nemune stovėjusio restorano „Medusa" likimas. Prieš keletą metų tikėtasi, kad ši originaliai atrodanti pasilinksminimo vieta pritrauks daugybę klientų, ypač turistų. Tačiau atsitiko priešingai - restoranas ant vandens bankrutavo ir prieš kiek laiko buvo nuplukdytas į krantą bei išardytas dalimis. „Medusa" laivas iš pradžių priklausė dviem libaniečiams, tačiau jie buvo apkaltinti terorizmu ir deportuoti. Laivas buvo nusavintas, jį nusipirko prieštaringai vertinamas Kauno verslininkas Borisas Mazuchas. Imta net kalbėti, jog įskaudinti libaniečiai užkeikė laivą, todėl verslas jame nesisekė. Kita nuomonė: laivui parinkta netinkama vieta.
Abejonės dėl arenos Nemuno saloje
Žinomas subtiliosios energetikos tyrinėtojas Kauno technologijos universiteto docentas Jonas Algimantas Damauskas teigė, kad mielai padėtų verslininkams nustatyti, ar vietos, kuriose planuojama statyti svarbius objektus, nepriklauso geopatogeninėms zonoms. J.A.Dainausko nuomone, nemenka tikimybė, jog Kauno Karaliaus Mindaugo prospekte netrukus baigiamam statyti „Akropoliui" parinkta vieta yra nelabai gera. Ypač rimtų abejonių, jo nuomone, kyla dėl Nemuno saloje ketinamos statyti pramogų ir sporto arenos. „Upių slėniuose yra daug pavojingų vietų, kurios dažniausiai susijusios su požeminiais šaltiniais, nestabilia gelmių struktūra. Statant svarbius pastatus tokius niuansus būtina žinoti", - mano neįprastus reiškinius analizuojantis energetikas.
Verslui padeda ir ezoterinės tiesos
Vieną dieną per savaitę sėkmingai gyvuojančio „Senukų" prekybos tinklo Kaime vadovai renkasi į filosofijos paskaitas. Šio projekto kūrėjas - „Senukų" asociacijos prezidentas ir vienas turtingiausių šalyje žmonių Augustinas Rakauskas, savo nuostatas filosofinių aforizmų forma išdėstęs prieš keletą metų išleistoje knygoje „Verslumo dvasia". Pagrindinė garsaus verslininko siūlomos pasaulėžiūros mintis - naudos ir pelno siekis nėra savitikslis. Verslo tikslas - kurti žmonių komunikacijos erdvę, kuri savo ruožtu įsilieja į vientisą gyvenimo kosmosą. Paklaustas, kas paskatino pažvelgti į verslą kitokiu, nepragmatiniu, aspektu, A.Rakauskas atsakė: „Aš jau seniai domiuosi žmogumi, jo vidaus pasauliu. Mano mintys kilusios iš kančios ir nevilties, pastebėjus, kaip daugelis painioja vertybes, neįžvelgia ir net nesistengia įžvelgti gilesnės egzistencijos prasmės".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas