Organizacijos ir įstaigos

Veikiančios RsV agentūros

VR įmonių antrinė veikla

Neveikiančios RsV agentūros

Lietuvos RsV agentūrų reitingai

Publikacijos žiniasklaidoje

Individualūs PR konsultantai


Publikacijos žiniasklaidoje


Žlugęs verslas partnerius atvedė į teismą 
Jolita Skinulytė, Dienraštis "Respublika", 2005 03 10 
Vakar Vilniaus apygardos teismui buvo įteiktas viešųjų ryšių paslaugas teikusios bendrovės "DDB&CO ir Katkevičius" ieškinys buvusiai direktorei Romualdai Stonkutei, dalį klientų perėmusios UAB "Piar" ("PR Service") vadovui Linui Kontrimui bei jo vadovaujamai bendrovei. Jie kaltinami nesąžininga konkurencija, o buvusi bendrovės vadovė - neteisėtais veiksmais. Pagrindinis UAB "DDB&CO ir Katkevičius" akcininkas Mikas Feigelovičius tikisi prisiteisti 250 tūkst. litų dydžio kompensaciją.
Sužlugdė išduotos paslaptys
Bendrovės "DDB&CO ir Katkevičius" teigimu, pavyko surinkti pakankamai įrodymų, kad buvusi įmonės vadovė R.Stonkutė teikė konfidencialią informaciją ir perdavė komercines paslaptis konkuruojančios įmonės "PR Service" vadovui L.Kontrimui. Manoma, jog ši informacija sudarė sąlygas L.Kontrimui perimti "DDB&CO ir Katkevičius" darbuotojus bei dalį klientų. "Verslo nebeturime, tačiau bandysime dalyvauti formuojant šios srities verslo etiką ir, žinoma, sieksime žalos atlyginimo", - taip argumentavo teisminio proceso pradžią "DDB Vilnius", kuriai priklauso 80 proc. veiklą nutraukusios agentūros akcijų, vadovas M.Feigelovičius. Dar vasario mėnesį minėjęs, jog bus ieškoma kompanijos plėtros galimybių, M.Feigelovičius dabar teigia, jog ryšių su visuomene veikla nebebus atnaujinta, tačiau reklamos kompanija "DDB Vilnius" ieškos galimybių bendradarbiauti su viena iš šiandien rinkoje dirbančių ryšių su visuomene agentūrų. "Galimybė teikti integruotas paslaugas teikė mums konkurencinį pranašumą", - teigia M.Feigelovičius. Pasak jo, ieškinio suma R.Stonkutei bei "PR Service" prekės ženklą naudojančiai įmonei nėra galutinė ir gali būti pakoreguota. Jo teigimu, yra svarstoma galimybė pasamdyti audito bendrovę, kuri įvertintų, kokia buvo "DDB&CO ir Katkevičius" rinkos vertė tuomet, kai agentūra nutraukė veiklą. Tačiau ar šis sprendimas reikalingas ir prasmingas, abejoja ir pats M.Feigelovičius: "Atrodo, kad atsakovai nėra finansiškai pajėgūs kompensuoti verslo praradimo žalą", - sako jis. Buvusi generalinė direktorė R.Stonkutė kaltinama piktnaudžiavusi pareigomis, sudariusi nenaudingus sandorius ir nepagrįstai išmokėjusi daugiau nei 60 tūkst. litų L.Kontrimui bei kitiems asmenims. Pagrindinis "DDB&CO ir Katkevičius" akcininkas M.Feigelovičius kreipėsi ir į Vilniaus miesto prokuratūrą prašydamas ištirti, ar R.Stonkutės veikloje nėra nusikalstamo ar baudžiamojo nusižengimo sudėties.
Nori atsiimti pavardę
Pati R.Stonkutė, kuriai taip pat priklauso 5 proc. įmonės akcijų, jai keliamus kaltinimus komentuoti atsisakė, kol nėra susipažinusi su ieškiniu. M.Feigelovičius pretenzijų kol kas neturi buvusiam "DDB&CO ir Katkevičius" valdybos pirmininkui ir 15 proc. įmonės akcijų valdančiam Aurelijui Katkevičiui. A.Katkevičius, dabar bendradarbiaujantis su "PR Service", teigė ketinantis tartis su teisininkais ir imtis veiksmų, kad UAB "DDB&CO ir Katkevičius" pavadinime nebebūtų naudojama jo pavardė. "Manau, kad mano pavardė yra mano nuosavybė ir aš turiu teisę ją naudoti", - sakė A.Katkevičius. Jis teigia nesitikėjęs, jog viskas prieis iki teismų, ir manąs, kad agresyviais veiksmais nieko negalima pasiekti. Didžiausias "DDB&CO ir Katkevičius" akcininkas, valdantis 80 proc. bendrovės akcijų, M.Feigelovičius paneigė pranešimus, neva jis ketina išpirkti A.Katkevičiui priklausantį 15 proc. akcijų paketą. A.Katkevičius teigia, jog apie pagrindinio akcininko ketinimus pradėti teisminį procesą jis, kaip įmonės akcininkas, nebuvo informuotas. Iki šiol nėra įvykęs bendrovės akcininkų susirinkimas, sprendimus šiuo metu priima M.Feigelovičius. A.Katkevičiaus manymu, bendrovė apskritai turėtų būti likviduota. M.Feigelovičiaus teigimu, "DDB&CO ir Katkevičius" veiklą tęs tik tiek, kiek tai bus reikalinga teisminiams procesams vykdyti. Tarptautinei komunikacijų grupei DDB priklausanti "DDB&CO ir Katkevičius", pradėjusi veiklą 2000-ųjų rugsėjį, dirbo su "Omnitel", "Minijos nafta", "Hansabanku", "Lietuvos draudimu", "Janssen Pharmaceutica" ir kitomis įmonėmis. Bendrovė "Omnitel" pradėjo dirbti su "PR Service", kiti buvę didieji klientai paskelbė paslaugų konkursus. M.Feigelovičiaus teigimu, A.Katkevičius prieš pasitraukdamas iš agentūros susitiko su didžiųjų klientų atstovais ir siūlė naujos kompanijos paslaugas, taip pat iš kompanijai priklausančių kompiuterių ištrynė visą klientų ir atliktų darbų informaciją. Metų pradžioje iš bendrovės "DDB&CO ir Katkevičius" pasitraukus direktorei Romualdai Stonkutei, po kurio laiko ryšių su visuomene agentūrą paliko ir vienas jos įkūrėjų Aurelijus Katkevičius. Šiuo metu "DDB&CO ir Katkevičius" nebevykdo ryšių su visuomene veiklos, bendrovėje nuo kovo l dienos nebeliko nė vieno darbuotojo, išskyrus vadovo pareigas einantį Gediminą Juškį ir finansininkę. "DDB&CO ir Katkevičius" darbuotojai, neoficialiais duomenimis, gavo pasiūlymą pereiti į "PR Service" ir išsaugoti tuos pačius atlyginimus. Dauguma darbuotojų pasiūlymą priėmė.
Faktai ir skaičiai
"DDB&CO ir Katkevičius" apyvarta pernai siekė 1,8 mln. litų - 12,5 proc. daugiau nei 2003 metais, kai ji buvo 1,6 mln. litų. Pasak M.Feigelovičiaus, pernai bendrovė uždirbo apie 150 tūkst. ikimokestinio pelno, kuris iki šiol nėra paskirstytas, kadangi neįvyko akcininkų susirinkimas. Bendrovė pateko į didžiausių ryšiu su visuomene agentūrų septynetą pagal pajamas iš šios veiklos. "PR Service" veiklą pradėjo 2003 metais. Pernai įmonė, teturinti du darbuotojus (direktorių ir asistentę), pasiekė 800 tūkst. litų apyvartą. Tarp jos klientu yra korporacija "Matininkai", "Compservis", "Roche", "Chiquita" ir kiti. " PR Service" neseniai prisijungė prie tarptautinio ryšiu su visuomene tinklo " Edelman", turinčio per 70 atstovybių visame pasaulyje.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas